Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Akik zabkását esznek reggelire...

Akik zabkását esznek reggelire, mit tesztek bele? Hány kcal-ra jön ki?

Figyelt kérdés
Nekem majdnem 400kcal, és soknak érzem. 40g zabpehely,2dl 1,5%-os tej,1 nagyobb alma, kis fahéj, 20g mazsola. Vízzel nem tudom megenni a tej pedig azért dob rajta. Növényi tej nálunk nagyon drága, nem birom megvenni. Viszont csak a zabkásától rendes az emésztésem. 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
2020. dec. 1. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tegyél bele csak 1-2 evőkanál tejet, a többi legyen víz. Ízre ugyanolyan lesz.

Én 30 g zabból szoktam, 1-2 evőkanál tej+víz amennyit érzek, egy kevés gyümi ami épp van itthon (ha nagyobb gyümi, pl alma, banán, körte, csak a felét/negyedét szoktam beletenni), plusz egy kanál fehérjepor/görög joghurt, egy kevés mogyoróvaj a tetejére.

Nem diétázok csak szeretem az ilyesmi kajákat :D

2020. dec. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Próbáld ki azt, hogy forró vízzel öntöd le, de csak annyit önts rá, amennyit felsziv, így nem fogod érezni a a víz ízét (vagyis na érted 😂)

Emellett en szoktam bele tenni chia magato és egy banánnal eszem meg, ez igy nagyon finom.

30gr zabpelyhet reggelizem így.

Vagy ha banán nincs, csak fahéjat teszek rá.

Így nem olyan sok kalória. A mazsolat és a tejet elhagynam a helyedben. Ha a tej nem megy, kevesebbet tegyel bele, de a mazsola felesleges, ha van friss gyümölcs is.

Esetleg próbáld meg izesíteni kakaóval, a cukros kakaóból nem kell sok, hogy érződjön rajta.

2020. dec. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Legalább felezd le a tejet, és vízzel pótold. A tej nyomja meg nagyon a kalóriákat, másfél deci tej több, mint 100 kalória.
2020. dec. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én nem bírom tejjel megenni, de a férjem meg úgy jobban szereti. Mi úgy csináljuk, hogy megfőzzük vízben, és amikor kész, megfelezzük, és ő már a tálkájában a saját adagjára önt egy kis tejet. Szerinte így olyan íze van, mintha tejjel főtt volna, és nem kell külön főzni a két adagot.

Mi vagy fahéjt, vagy egy kis darabokra tört étcsoki kockát, vagy kakaóport teszünk bele, vagy pedig kókuszreszelékkel főzzük - ez a kedvencem.

Néha pedig felvert tojásba teszem a zabpelyhet, így sütjük meg rántottának, és kenyér sem kell hozzá :)

2020. dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy először felrakom a vizet főni. Utána beleteszem a mazsolát, csiamag örleményt, és szezámmag őrleményt. Mikor elkezd rendesen forrni, megy bele a zabpehely, kicsit kavargatom, kevergetem, kiöntöm egy nagy lapos tányérba, szétnyomkodom, így hamarabb hűl is. Nekem nagyon bevált! Van, hogy napraforgó magot teszek bele, fahéjat, valamit nem teszek bele, stb. Sok variáció lehetséges.

Plusz tipp: amit észrevettem, ha sokáig forralod a mazsolát, nagyon finom lesz a zabkása közt!

2020. dec. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én is régen ettem zabkását, de sokallom a kcal tartalmát, én nem raktam rá semmit. Az a maréknyi mennyiség magában 200+kcal. És szerintem nem valami laktató.. Inkább szendvicset ajánlanék rozskenyérből sok zöldséggel. Tegnap 3 szeletből csináltam emeletes szendvicset. Lemértem mindent. 80g rozskenyér volt, 50 gramm sonka, pár szelet ubi és egy fél pari. Jól laktam tőle órákra, finom volt, és durván 350-370 kcalből megúsztam az egészet.
2020. dec. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én olyat is csináltam/lok, hogy két három tojásos rántottába szórok bele annyi (30 gramm) zabpelyhet és simán megsütöm. Laktató nagyon.
2020. dec. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak felöntöm forró vízzel és ízesítem mindig másként, az alap az édesítés (nálam méz) banán és fahéj, kalóriát nem számolok. Ezekkel szoktam turbozni:

-fahej helyett mogyorokrem

-magvak

- bogyós gyümölcs

-alma

És en nem tudom megunni

2020. dec. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ízesítések, tejjel csinálom és az édesítést alapnak veszem:

(nyers vagy megmikrózott sült)alma, fahéj

alma mézeskalács fűszerkeverék

fagyasztott meggy csokidarabok

banán csokidarabok

kókusz vagy kókusz és csokidarab

baracklevár, túró, mazsola

túró-mazsola-vaniliapor

natúr nem csokis mogyorókrém-banán-juharszirup

nutella

ricotta nutella

bármiylen gyümölcs plusz vanilia fűszer

dió-apróra reszelt répa-mazsola vagy baracklekvár

eper vagy eperlekvár-joghurt

narancsdarab plusz csokiszósz...hát most így hirtelen enyni jutott az eszembe

2020. dec. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem 400 kcal nem sok reggelire, nekem is ennyi szokott lenni. És ez legalább olyan reggeli ami után nem leszek 5-6 órán keresztül éhes. Ha 1500 kcal-os a diétát tartasz akkor ebédre meg vacsorára még mindig marad 1100 kcal ami bőven elég. (Nekem jobban bevált a napi 3 rendes étkezés mint a csipegetés 5 étkezéssel).


Teljesen megértelek a tejjel kapcsolatban, vízzel nekem is ehetetlen a zabkása (fele víz-fele tej úgy is). A helyedben a mazsolát venném ki ha mindenképpen csökkenteni akarsz vagy próbáld 30 g zabpehellyel. Olvastam h valaki úgy csinálja h fehérjepor+víz de nekem az “hányásízű” már elnézést a kifejezésért nem tudom jobban leírni :D

2020. dec. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!