Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriát kéne ennem...

Mennyi kalóriát kéne ennem egy nap?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem vagyok duci, de egy kicsit szeretnék fogyni. Napi átlagosan 800-1100 kcal-t eszek. Az orvoslexikon.hu 1313 kcal-t írt. Nem kevés az amennyit eszek?



154cm 43kg fejlődő test



2020. dec. 1. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
De, nagyon kevés... Anorexia felé hajlik. A súlyod rendben van, ne fogyj!!!
2020. dec. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
☹️
2020. dec. 1. 21:10
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem éheztetem magam. Igazából csak kevesebbet eszek, de táplálóbbat.


Reggeli: szendvics, zöldségek, műzli stb. kb 2-350 kcal


Ebéd: szendvics, leves, hús, rízs minden ami otthon van kb 3-400 kcal


Vacsora: ha edzésem volt akkor valami az ebédből, különben szendvics, műzli, kakaó stb. kb 2-300 kcal


Nasi: van, hogy egy kis gyümölcs zöldség, ha iskolában vagyok akkor a szünetekben még egy fél szendvics, műzli, valami kisebb csoki

2020. dec. 2. 06:47
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
En ugy tudom egy normális emberi testnek kb 2000 kaloriara van szüksége, ugyanis a testunk alapjaraton eget el 2000-et. Boven emeld fel mert ez nem egeszseges főleg nem hosszútávon. Akik fogyni akarnak 1500 kaloria korul mozognak ez kb heti fel kilo mínuszt jelent.
2020. dec. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mihez képest táplálóbb a szendvics, müzli, kakaó, csoki? Nem mondom, hogy nem ehetsz ilyeneket, de láttam már jobb étrendet...

Nem kellene fogynod a méreteid alapján. A testi (és agyi) fejlődésedet kockáztatod vele. Egyél rendesen, 1300 kcal-t minimum, tojást, túrót, sajtot is ajánlom.

2020. dec. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Fogyókúrázóknak is minimum 1200-at javasolnak. Mivel nem kell fogynod és fejlődő szervezet vagy, így neked ennél mindenképpen többet kéne enned, mert így koplalsz.
2020. dec. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Testsúlyod tartáshoz 1900 kalória kell neked. Szerintem a BMId már teljesen rendben van, ezért én a helyedben elkezdenék alakot formálni. Ez alatt súlyzós edzést, mozgást értek. Szerintem már nem kell fogynod, egyáltalán. Amint elkezdesz edzeni, változik a tartásod és jobban fogod "hordani" a jelenlegi súlyod :)
2020. dec. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. dec. 2. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!