Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi lesz ha lefogyok?

Mi lesz ha lefogyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 169 cm 60 kg vagyok..Elgondolkoztam hogyha nem ennék napokig(max nagyon keveset) es a szervezeten elkezdene izmot leepiteni, akkor fogynek de pl nem tudnam vegigcsinalni az edzeseket? Szinkronuszom..azaz nem tudnek ugy uszni es elmenne az erom?NYUGI NEM SZERETNÉM KIPRÓBÁLNI CSAK ELGONDOLKOZTAM!!!
2021. jan. 3. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok ebben profi, de szerintem elmenne az erőd. Én úszók, de nekünk azt mondják, hogy minden sportba jól jön az izom és hogy ne fogyokúrázzunk. És az izmok többet nyomnak a zsírnál, gondolom ezt te is tudod.
2021. jan. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Lényegesen kevesebb energiád lenne. Fáradttá és ingerlékenyebbé válnál valószínűleg. Rövid időn belül, pedig jobb esetben rájönnél, hogy a koplalás tarthatatlan, és nagyon hamar "visszaennéd" a leadott kilókat. Rosszabb esetben egészségügyi problémák, étkezési zavar léphetnek fel. Őszintén remélem, hogy tényleg csak elméleti a kérdésed. Főleg, ha sportolsz, nem lenne valami célszerű, hogy ilyen dolgokkal terheld le feleslegesen a szervezeted, és izomból veszíts. Illetve teljesen jó a súlyod ehhez a magassághoz.
2021. jan. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak elmenne az erőd, hanem rosszul lennél, összeesnél.
2021. jan. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
Semmi bajod nem lenne,ha csak pár napig csinálnád.
2021. jan. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 evvc.lkh ***** válasza:
74%

Ne próbáld ki, ha fogyni szeretnél, mindenképpen egészségesen tedd. Én anorexiából gyógyultam, sokat koplaltam, tudom milyen, szörnyű..

Pozitívum, hogy sportolsz, változtass kicsit az étkezéseden: több rost (zöldség gyümölcs) több fehérje (tojás, húsok, tejtermék) kevesebb édesség, szénhidrát.

Aztán kitartás, és leugrik pár kiló. Koplalással semmi képpen, utána TÉNYLEG a duplája jön vissza, sokan mondták nekem is akkoriban, de nem hittem el, de sajnos igaz. Én koplalássan 52-ről 44-re fogytam, csomó szervemnek kárt okoztam, hajam is hullott vitaminhiány miatt, aztán mikor visszahíztam (meggyogyultam) már 58kg lettem, úgyhogy ne kezdj koplalni!!!

Sok sikert

2021. jan. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Nekem sosem jött vissza a duplája a koplalással,ezt a hülyeséget mindig csak itt olvasom..

De neked nem is kell fogynod,tök vékony lehetsz.

2021. jan. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ ez is. Ha percre pontosan be van lőve most az anyagcseréd, akkor a drasztikus változtatásnak bizony elég hamar lenne látványos eredménye. Az a baj, hogy koplalásnál, nem evésnél beindul egy csomó olyan folyamat, amit nem lehet hosszú távon fenntartani. Akár 2-4 nap alatt is képes a tested ketózisba lépni, ami után bármilyen extra szénhidrát bevitel eléggé meg tudja viselni az embert. A tested el fog kezdeni alkalmazkodni, majd ha abba hagyod, akkor megint elkezd alkalmazkodni, ami azt jelenti, hogy a hormon háztartásod is teljesen összezavarodik, aminek meg lehetnek hosszú távú káros hatásai. Szóval az a minimális fogyás eredmény, amit elérnél így, közel sem súlyozza ellen azt a kárt, amit közben a testedben okoztál.

Valószínűleg koffeinnel ki tudnád húzni egy-két napig az edzést, koplalás mellet, de iszonyú nagy erőfeszítések árán. Nem éreznéd jól magad a bőrödben, az száz százalék. Az ingerlékenység, depresszió is igen hamar megjelenne. A testednek el kell kezdenie használnia egy teljesen új energia forrást, amihez idő kell.

2021. jan. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Nem, tényleg nem akarom ezt csinálni, bár fogyókúrázok és napi max 1200 kalóriát eszek de nekem ez elég ugye ez nem számit koplalásnak? És amúgy köszi, viszonylag vékony vagyok csak a combom nagy de már dolgozok rajta sok futással☺️
2021. jan. 4. 22:45
 9/9 anonim válasza:
200 kalóriával lehetne több, de amúgy rendben lesz.
2021. jan. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!