Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Az elfogyasztott étel tömege...

Az elfogyasztott étel tömege számít, vagy csak tényleg a kalóriák?

Figyelt kérdés

Próbálok figyelni az étrendemre, még a makrókra is, de néha olyan soknak tűnik... Pl ha egy nap megeszek két-három kiló ételt, DE bennemaradok a deficitben, akkor az le fog menni ugye? Néha elég lassú szokott lenni az anyagcserém, ezért van olyan is, hogy eltelik 2-3 nap két kaksi között.😅


Vizet is iszom vagy 3-4 litert, de azt tudom, hogy kipisilem😂



2021. jan. 4. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
A kalória számít. Semmi szükséged napi 3-4 liter vízre, hacsak nem bányászként dolgozol.
2021. jan. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

"Pl ha egy nap megeszek két-három kiló ételt, DE bennemaradok a deficitben, akkor az le fog menni ugye? "


Elvileg csak a kalóriamennyiség számít, a kevés kalóriás ételek többségének éppen az az egyik elönye, hogy nagyobb mennyiséget meg tudsz enni és nem marad üres a gyomrod.

De azért a napi 2-3 kiló!!!! étel rengeteg, ezen kellene azért változtatni, mert a gyomrodat meg az emésztörendszeredet túlerölteted.

2021. jan. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3%
Lehetne így is számolni (étel+ital+levegő be-kaki-pisi-párolgás-levegő ki), de a kcal számolás célravezetőbb. Ha aktív vagy, de sok zöldséget eszel, bizony kijöhet a 2-3 kiló.
2021. jan. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak random írtam egy számot, amúgy fogalmam sincs mennyir szoktam.😅 Viszont arra figyelek, hogy 1200 kcal alatt maradjak.
2021. jan. 4. 14:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, hacsak nem levest eszel zöldsalátával egész nap, az 1200 kcal-ba nem nagyon fér 2-3 kiló kaja.
2021. jan. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jól teszed, hogy sok vizet iszol, főleg, ha a két-három naponta "ürítesz" :) Amit ajánlani tudok még az az, hogy vigyél be több zsírt az étrendedbe. Ennek vannak egészséges formái, ne aggódj. Főzz kicsivel több oliva olajjal vagy szőlőmagolajjal, olajos magvak, avokádó stb. Hidd el, nem árt kicsit "megolajozni" magad, hogy könnyebben menjen a dolog :D Az étel súlya, volumene meg mellékes a kalória szám mellet. Én sokszor megeszek fél kiló kaját egy ültő helyembe, aminek a kalória száma kb 500-600.

Ne érezz bűntudatot, mert nem vagy éhes, vagy tele érzed magad a diéta során :D Ennek kéne lennie a normálisnak. :)

2021. jan. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az eleve probléma, ha 1200kcal alatt vagy, ennek a minimumnak kellene lennie; ne éheztesd magad! Kitárt, hogy ebbe hatalmas mennyiségek férjenek bele.
2021. jan. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Pedig én esküszöm, hogy nagyon jókat eszem😅
2021. jan. 5. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!