Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan számoljam ki az alapany...

Hogyan számoljam ki az alapanyagcserémet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az előbb próbáltam kiszámolni az alapanyagcserémet, a kalória szükségletet a szintentartáshoz, a kalória szükségletét a fogyáshoz valamint azt a kalória mennyiséget amit a mozgással kellene elégetnem. Na most, ez valahogy így néz ki:


Alapanyagcsere BMR: (testsúly x 10)+(magasság x 6,25)-(életkor x 5)-161


Nálam itt 1575 kalória jött ki


Súly tartáshoz: 655+(9,57×Testsúly)+(1,77×magasság)-(4,7×életkor)


Nálam itt 1623 kalória jött ki


Kalória szükséglet a fogyáshoz: szintentaráshoz szükséges kalória-500kcal


Nálam itt 1123 kalória jött ki. Innestől kezdve bukik minden mert elvileg egy lánynak vagy egy nőnek 1200 kalória alá nem szabad menni, mert az már majdhogynem koplalásnak számít.


Mozgásban elégetett kalória: Alapanyagcsere-Kalóriaszükséglet a fogyáshoz


Nekem itt 452 kalória jött ki.


egy héten 5 alkalommal edzek, 2 naponta elmegyek 20 percet kocogni, a köztes napokon meg rendesen gummiszalaggal edzek itthon. A kocogással kb. 250 kalóriát vagyok képes naponta elégetni, a tornával pedig szerintem ugyan ennyit, maximum 270-80 kalóriát. 452 kcal-t nem tudok nap mint nap elégetni. Szóval nekem ez az egész sántít. A kérdésem az, hogy hogyan tudnám ezt a 4 dolgot kiszámolni hogy reális legyen a végeredmény? Más máshol is próbáltam kiszámolni, de mindegyiknél jelentősen különböző eredményt kaptam.


Megadom a linket azért nektek, mert szerintem egy kicsit bonyolultan fogalmaztam.


[link]



2021. jan. 5. 18:14
 1/3 A kérdező kommentje:
16/L
2021. jan. 5. 18:15
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem azt nem vetted számításba, hogy nem csak a sport számít mozgásnak, hanem az is, hogy pl. felkelsz az ágyból, otthon jössz-mész,

teszel-veszel, elsétálsz a boltba vagy akárhova. Az alapanyagcsere azt mutatja, mennyit használ el a szervezeted a puszta létezéssel, mondjuk egész nap ágyban fekve. És ez is csak egy becsült, átlagos érték, ilyen fiatalon lehet, hogy jóval több.

Ha a -500 kcal-val 1200 alá kerülsz, akkor nem kellene ekkora deficitet tartanod. Gondolom, nem sok felesleg lehet rajtad.

2021. jan. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Használd inkább ezt a számítást:

[link]

Ez egy sokkal egészségesebb fogyást eredményező kalkuláció.

Plussz egy tipp: ha huzamos ideig jóval az alap anyagcsere szükségleted alatt vagy, azt a szervezeted éhezésnek fogja fel, és amint abbahagyod a diétát, vissza fognak jönni a kilók, mert a szervezet elkezd tartalékolni, hogy ha esetleg ismét beüt az "éhinség", legyen mihez nyúlnia.

2021. jan. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!