Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi a helyes makro arány?

Mi a helyes makro arány?

Figyelt kérdés
Mindenhol sok 55% szénhidrátot látni, de miért? Abból kéne inkább minél kevesebbet nem? Egészségesség szempontjából is a legrosszabb. Fehérje 15%?? Amikor az laktat, és izom is abból lesz. Nem értem

2021. jan. 6. 22:36
 1/5 anonim válasza:
40%
40% fehérje, 40% szénhidrát, 20% zsír. Én így tolom, nekem bevált. A miérteken nem szoktam agyalni, mert mindenki mást mond az arányokról. :)
2021. jan. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2021. jan. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Céltól és egyéntől függően változik. A fehérjeszükséglet az fix kb 1.5- 2 g/ IDEÁLIS testsúly. A zsír meg a ch aránya meg az aktivitást és célt figyelembe véve változik, nincs "tökéletes"
2021. jan. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha fogyni szeretnél, akkor a hivatalos arányok: 50% ch, 20% fehérje, 30% zsír. A szénhidrát nem ellenség. Ha sok zöldséget eszel, teljes értékű gabonákat, némi gyümölcsöt, azokra szüksége van a szervezetnek. Sok bennük a vitamin, ásványi anyag, a rosttartalmuk pedig eltelít, ha elég folyadékot (vizet) iszol. Szénhidrátra van szükség az agy működéséhez is.

Természetesen ha szénhidrát csökkentett, low carb, ketogén vagy hasonló diétát választasz, akkor lehet sokkal kevesebb a szénhidrát, akkor mások az arányok.

2021. jan. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

Az a helyes ami neked jó. Ki kell tapasztalni, mert egyénfüggő.

Nekem pl ez a jó arány:

15-20% szénhidrát

55-60% zsír

20-30% fehérje.

2021. jan. 8. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!