Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mostanában elkezdem koplalni,...

Mostanában elkezdem koplalni, mert másképp nem fogyok, napi egyszer eszem(egy sonkás szendót). Szerintetek napi 500 vagy kevesebb kcal bevitel már anorexia? 178 cm 90 kg 29/L

Figyelt kérdés

2021. jan. 7. 19:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem, de bérletet váltász vele a hízáshoz... Tapasztalat...
2021. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Az anorexia testképzavar. Te egyszerűen csak egészségtelen és veszélyes étrendet követsz.
2021. jan. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
87%

Az hogy nem eszel egész nap nem fogyókúra hanem önkínzás. Ha le is fogysz pár kilót a szervezetedet is tönkreteszed. És amikor leállsz vele(mert egyszer le kell) egyből vissza fogsz hízni.

Van a neten kismillió fogyókúrás és diétás mód, mindnek az a lényege kb hogy kevesebb szénhidrát, kevesebb cukor, kevesebb zsír, egy kicsivel több mozgás, kiegyensúlyozott étrend. Így lehet súlyt veszteni úgy hogy nem teszed tönkre magad.

2021. jan. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A koplalás a lehető legrosszabb "fogyókúra". Tönkreteszed a szervezetedet, totál idegbeteg leszel, és miután jól kiéheztél, még egy szem negró cukrot is el fog raktározni a szervezeted= hízol. Figyi, én férfi vagyok 184 cm/105 kiló, úgy fogytam lazán 10 kilót, hogy napi 3x-4x is eszek de keveset. És minden nap sétálok, de sokat. Nem koplalok, nem éhezek, nem vagyok idegbeteg. Erősödök is, és amit lefogytam, az már nem jön vissza.
2021. jan. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább menj el egy hormonpanel vizsgálatra, ha sehogy se tudsz fogyni, ne csinálj ilyen baromságot. Amit leadsz, a dupláját fogod visszaszedni, én így híztam meg 65 kg-ról 115-re (173 cm vagyok), mindig lefogytam 5-10 kg-kat, aztán felszedtem 10-15 kg-t. Ne csináld..
2021. jan. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Biztos hogy 29 éves vagy? Az ember azt gondolná, hogy csak testképzavaros tinédzsereknek van annyi eszük, hogy koplaljanak...
2021. jan. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Menj el orvoshoz, nézesd meg a pajzsmirigyed, IR miatt csináltass terheléses vércukrot, és kezdj el normálisan enni. Ostobaság, amit csinálsz, nem anorexia, az lelki eredetű probléma.

1500-1600kcal-val simán tudnál fogyni, érdemes esetleg a CH-t 110-160g között tartani.

2021. jan. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert a jövőbeli hízáshoz, ami kb garantált ha így koplalsz.

Tudom mit beszélek. Évekig fogyókúráztam úgy, hogy nekiálltam kevés kaját enni, majd nem bírtam tovább az éhezést, így feladtam, és több ilyen jojóeffektus eredménye, hogy egy szimpla 35 kilós súlyfeleslegből 105 kilós lett.

Sok pofára esés után rájöttem, hogy az ilyen önkínzó fogyókúra nem megoldás, nem is egészséges, és élhetetlen.

Életmódváltással, mozgással lehet szépen fogyni, csak ne egyik hétről a másikra várj -10-20-30 kilót.

A fogyás hónapok, évek kemény munkája!!! Nem beszélve arról, hogy életed végéig tudatosnak kell lenned, ha meg is akarod tartani az elért eredményt.

Életmódváltás: étrendváltás, tudatos táplálkozás, rendszeres mozgás, szemléletváltás, ha vannak akkor az érzelmi problémák kezelése- de nem ételekkel. Esetleges ételfüggőség kezelése... Úgy általában az ételekkel való viszony javítása. A gyógyulás hosszú, nehéz, és egy életre kell szóljon. Motiváció, türelem, kitartás. Erre van szükség.

Nálam a 105 felesleges kilóból 77 már lement majdnem 2 év alatt. A többi is csak idő kérdése.

Gondold át. Én a fél életemet végigszenvedtem, mert hittem azok tanácsának akik azt szajkózták, hogy csak koplalva lehet lefogyni és minél kevesebbet kell enni meg kalóriáktól kell rettegni. Nagyon nem ajánlom ezt az utat.

2021. jan. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
69%
Ajánlom egy pszichológus felkeresését ez nem folytatódhat igy. Van rá esély hogy ez anorexia.
2021. jan. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
71%
Az anorexia nem a kinézeteden alapszik pszichés eredetű betegség.Keressen fel egy szakorvost
2021. jan. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!