Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik sport nélkül, csak diétával fogytak le ? Mennyit és mennyi idő alatt ? Mit ettetek, volt-e falási rohamotok, engedtetek -e neki ?

Figyelt kérdés
2021. jan. 12. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Volt egy ismerősöm, aki kopalással fogyott le 20 kilót 4 hónap alatt. Szinte csak levesen élt, napi 1x evett mást, levesen kívül, de akkor is keveset. Neki nem voltak falási rohamrai, vagy ha voltak is, uralkodott magán. Az elért súlyát kb 7 évig tudta tartani, úgy, hogy továbbra is szigorúan odafigyelt mennyit eszik, de már nem csak levesen élt. Viszont azóta elkezdett újból mindenfélét enni és most megint úgy néz ki, mint régen. De mondjuk ez minden diátéra igaz, hogy amint elkezdesz úgy enni, mint előtte, megint úgy fogsz kinézni, mint előtte.

De persze ezt a módszert egyáltalán nem ajánlom. A négy hónap koplalás alatt szinte semmire sem volt energiája 2x össze is esett és a közérzete sem volt jó.

2021. jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Igen, én

Nem siettem sehova, mivel kb 5-10kg gyűlt fel rajtam szépen lassan és szépen lassan is akartam leadni. Talán fél évnél egy kicsit kevesebb volt az időtartam. De én tényleg nagyon elengedtem magam a diéta alatt is, mert nem is igazán volt diéta csak inkább jobban figyeltem, hogy figyelj.. tegnap is gyors kaját ettél, biztosan kell neked az a pizza? Szóval igen, még édességet és gyors kaját is ettem, csak ha eddig minden nap becsúszott egy csoki, akkor mostmár csak minden második nap engedem meg. Gondolom jó genetikám is van hogy ennyivel megúsztam, de azért kitartás is kell hozzá. Hogy ne akard egy hét múlva látni hogy újra bomba tested van, hanem ráér az egy pár hónap múlva is.

De az is segíthetett hogy alapból egészségesebb ételeket készítek pl nem szeretem a krumplit és ezért max egy hamburger mellé eszek egy kis sült krumplit, de amúgy nálunk nem szokott ez köret lenni. Meg a mindennapi menünk nem pacalból és sült kolbászból áll, de ha néhanapján azt csinálunk akkor én is eszem belőle.

Nálam a nasi tett be. Má túl sok csokit és ropogtatnivalót ettem, de ezekkel sem álltam le, csak lehet hogyha kiadósabb volt az ebéd akkor inkább vacsora helyett mint mellett ettem meg.

Ha van még kérdésed, hajrá

2021. jan. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Időszakos böjtöt tudom ajánlani, illetve kiszelektálni az agyoncukrozott édességeket és gyorskajákat.

Magas rosttartlamú étrend és sok zöldség is sokat segít.

Húsfogyasztást is érdemes visszafogni kicsit.

Illetve az alapanyagokat lecserélni, az egészségesebb alternativákra (pl: finomliszt-teljes értékű liszt).

Ha sportolni nem is szeretnél, azért legyél aktív erre figyelj. Napi 10-12 ezer lépés legyen meg, lehetőleg a friss levegőn.

2021. jan. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Laylah ***** válasza:

Mondhatni sport nélkül fogytam, de mellette könnyű fizikai munkát végeztem (szobalány). Kb. havonta egyszer elmentem úszni vagy fél órát, ingyen használhattuk a hotel medencéjét és lett volna lehetőség a konditerem használatára is, de oda nem mentem. Fél év alatt kb. 20 kilót adtam le, nagyjából 1200 -as kcal keret mellett. Néha többet ettem, néha kevesebbet, de nem azért, mert éheztetni akartam magam, egyszerűen nem volt igényem többre. Falási rohamaim egyszer sem voltak, nem éheztem minőségileg, ha akartam, simán betúrtam vacsora helyett egy tábla csokit, ha azt jobban kívántam. Viszonylag sok mirelitet ettem, sütőben, zsiradék nélkül sült krumplit, zöldségpogácsát, ízesített bundás halat, néha rántott sajtfalatkákat is. Reggelire mindig zabkását ettem, tízóraira gyümölcsöt és egy müzliszeletet, uzsonnára általában joghurtot müzliszelettel, vacsorára meg amihez kedvem volt. Hozzáteszem, Angliában laktam akkoriban, sokkal nagyobb választék van mirelitből és minden másból mint itt, plusz valahogy az ételek minősége is sokkal jobb volt, valószínűleg ezért volt elég a kevesebb is.

Viszont a sport nélküli fogyást ennek ellenére nem ajánlom. Ugyanolyan telesz@rt búvárruha formám van mint azelőtt, csak 3 számmal kisebb méretben.

2021. jan. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Ügyes vagy, gratulálok, biztosan nincs teleszarr búvárruha alakod. Nem akarsz sportolni ? Igen, igazad van amúgy valóban. Jobb mellette sportolni. 😔
2021. jan. 25. 14:27
 6/6 Laylah ***** válasza:

De, az van, én nem szoktam hazudni magamnak. :)

Hozzátennék még pár infót az előző kommentemhez, ha nem gond. Ha nem olvasnád végig, akkor elég az utolsó két bekezdést. :D

2016 nőnapján mentem ki Angliába dolgozni (egyedül, közvetítőn keresztül), 105 kilót mutatott a mérleg. Első héten annyi kajám volt, amennyivel megszánt a menedzser, aki felvett a munkára és segített nekem (eljött értem a vonatállomásra, megmutatta a szállást és vásárolt egy kisebb szatyor kaját, mert a hotel és a szállás is a semmi közepén volt, a legközelebbi település 8 km-re, és csak taxival lehetett eljutni). Emellett a hotelben volt lehetőség minden nap ebédet és vacsorát enni ingyen. Szóval nem bővelkedtem kajában, a teljesen idegen környezet és kisebb kultúrsokk okozta feszültség, valamint az első heti munka eredménye egy hét alatt 5 kiló mínusz lett. Ugye ebben nagy szerepe volt annak, hogy teljes mértékben ülő, lustálkodó életmódomat felborítottam egy jövős-menős-pakolós munkával. A következő egy hónap alatt újabb 5 kiló ment le, aztán lassult a fogyás, ahogy megszoktam a környezetet és rendelni is tudtam a hipermarketekből reggelinek valót, nasit, bármit.

A következő 11 hónap viszonylag eseménytelenül telt ami a fogyást illeti, 3-5 kg további fogyásom volt, egyszer lejjebb ment, egyszer feljebb, 90-92 kg közt ingáztam. Már az első munkanap óta folyamatos lábfájással küzdöttem, többiek azt mondták, egy-két hónap alatt elmúlik, de nem múlt. Minden nap szenvedve értem haza, felvánszorogtam a szobámba és fél órán át feküdtem mozdulatlanul, mire elviselhető lett a talpam, viszont cserébe ilyenkor meg a combtövemnél kezdett el fájni úgy, hogy alig bírtam lábra állni. Egy évvel az érkezésem után egyszer csak bekattant valami a fejemben, elkezdtem kalóriát számolni és kevesebbet enni, erről fentebb írtam. Ahogy csökkent a súlyom, úgy fájt egyre kevésbé a lábam is. A kalóriaszámlálást kb. 92 kilósan kezdtem, és 70-71 kg körül fejeztem be. Nem volt tudatos döntés, csak így alakult, egy otthoni látogatás után még nem rázódtam vissza, és akkor közölte az akkori pasim, akivel egy éve együtt laktunk, hogy ő inkább mással lenne, így a figyelmem kissé elvándorolt a további fogyásról, szinten tartottam. Fél évvel ez után én is visszaköltöztem Mo-ra (2018 tavasz), de azt a "bekattant" lendületet azóta sem éreztem magamban.

Visszaköltözésem óta együtt élek a párommal, miatta jöttem vissza. Ugye friss kapcsolat, együnk-igyunk együtt, olyan háromnegyed év alatt feljött 4-5 kiló, hiába itt is könnyű fizikai munkát végeztem. Következő éven, 2019 januárjában átkerültem irodára, és egy év alatt újabb 10 kilót híztam vissza, azóta szerencsére többet nem, de így jelenleg 84 kiló körül vagyok, ami a kezdeti 105-höz képest még mindig brutál jó, viszont párom 72 kilósan ismert meg, az ő szemében nyilván ez annyira nem buli, így folyamatosan el-elkezdek számolgatni, de mindig félrecsúszik, nincs meg az a "bekattanás", akaraterőnek meg mindig is híján voltam.

Szóval de, telesz@rt búvárruha alakom van :) már csak azért is, mert nem a legjobb dolgokat nyertem a genetikai lottón, pl. míg szinte az összes kövér embernek egy nagy gömb hasa van (mint egy terhes nőnek vagy sörhasú pasinak), nekem a köldököm vonalában vízszintesen kettéoszlik, így D helyett B alakú a hasam oldalról nézve. Mint egy Michelin-baba. :(: Volt, aki azt hitte, hogy azért nézek ki így, mert olyan szűk derekú ruhát vettem fel, hogy ennyire bevág. Elég megalázó volt.

Nem AKAROK sportolni, de örülnék neki, ha akarnék. Nálam lustább ember kevés van. Mindig eltervezem, és mindig találok kifogást, hogy miért nem. Futni utálok a legjobban, mióta az eszemet tudom, de ilyen túlsúly mellett nem is javasolják. Na meg E kosaras mellekkel egyáltalán nem kellemes dolog. Egyáltalán, a magas pulzusszámot eredményező kardiókat kerülöm mindenáron, nem szeretem az érzést, ráadásul mikor úgy érzem, hogy a határomon vagyok, akkor nem vagyok motivált, hogy átlépjem, hanem akaratlanul is elkeseredek, hogy nem bírom, és sírni tudnék, a szemem megtelik könnyel. Inkább végeznék erősítő edzéseket, de tegnap kiderült, hogy a legalapabb kezdő videót sem tudom végigcsinálni becsületesen. :'D (de legalább csináltam, amit tudtam!) Ráadásul az ilyen gyakorlatoknál sokszor kellene kartámaszban lenni, viszont Angliában sikerült egyszer egymás után mindkét csuklómat meghúznom, és azóta sajnos elég gyengék, nem tudok fél-egy percnél tovább kartámaszban lenni. És persze itt is vannak kifogásaim, hogy (mivel heti 3 napot home office-ban töltök) nem akarok izomlázzal menni munkába, így a heti első munkanap előtt két nappal már nem. Most itthon van párom, és nem akarom, hogy lásson közben, most azért nem. Most fáradt vagyok, most fáj itt-ott, most épp menstruálok, stb...

2021. jan. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!