Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1300 kcal az alapanyagcserém....

1300 kcal az alapanyagcserém. Ha egy héten át naponta megeszek 3300 kcal-t és elégetek 2000-et, hízhatok? Vagy az csak vizesedés a megnövekedett szénhidrátbevitel miatt?

Figyelt kérdés

2021. febr. 2. 13:20
A kérdező szavazást indított:
Igen, hízhatsz.
Bevizesedsz csak.
10 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden nap beviszel 3300-at és az alapanyagcserén túl elégetsz 2000-et, akkor természetesen nem hízhatsz olyan értelemben, hogy a testedben összesen ugyannyi energia fog tárolódni. Itt érvényes az energiamegmaradás.


De azért vannak buktatók. Az egyik, hogy a szervezeted az energiát különböző formában képes tárolni: zsírként, szénhidrátként és fehérjeként is (bár az nem energiatár elsősorban). Ezeknek az aránya változhat.


A másik buktató az, hogy ezek a kalóriaértékek nem 100% pontosak, ez mind csak becslés. Lehet, hogy nem pont 1300 kcal az alapanyagcseréd, azt végképp nem tudod megállapítani, hogy tényleg pont 2000 kcal-t használsz el azon felül. A kaja kcal értéke is mutat ingadozásokat, ha egymás mellé teszel két 100 g-os paradicsomot, nem pont ugyanannyi kcal lesz bennük. Ezért kell mérni is a súlyod (meg lehetőleg a testösszetételt is valahogy), és ha nem úgy változik, ahogy akartad, akkor korrigálni a kalóriakeretet. Mert akkor valamelyik becslés téved.

2021. febr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Akkor tehát így, hogy ELVILEG nem vagyok kalóriatöbbletben, is lehet pl. izmot felszedni, ha rendszeresen edz az ember?

2021. febr. 2. 17:34
 3/4 anonim ***** válasza:
A fizika törvényeinek nem mondana ellent, de a gyakorlatban ez csak kezdőkkel szokott megtörténni. Legalábbis a testépítők írásai szerint az szokott beválni, ha az izomépítést és a zsír lefogyását külön fázisokban csinálják. De az is lehet, hogy csak arról van szó, hogy különben az izmosodás nagyon-nagyon lassú lenne, és ezért éri meg nekik külön fázisra bontani.
2021. febr. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem. :)

Állóképességi sportban nem vagyok kezdő, viszont az izmosodás nem volt eddig célom, vékony is vagyok, úgyhogy egy darabig azt hiszem, működne.

2021. febr. 2. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!