Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan tudom kiszámolni, hogy...

Hogyan tudom kiszámolni, hogy mennyi az én kalória deficitem?

Figyelt kérdés

2021. febr. 25. 22:13
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
46%
Sehogy, csak becsülni lehet.
2021. febr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
#1-es: hogyan?
2021. febr. 25. 22:18
 3/37 anonim ***** válasza:
2021. febr. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Kalória szükséglet minusz mozgás, mindkettő csak becsülhető, ha heti 1/2 kg-ot fogysz, az kb. 500kcal/nap.
2021. febr. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

#4-es:


BMR (alapanyagcsere, kcal) : 1396.50


Testtömege megőrzéséhez : 2408.96 kcal


A 2408bol vonjam ki az 500-at? És a mozgást is vonjam ki?


Vagy egyek a BMR alatt?

2021. febr. 25. 23:58
 6/37 anonim ***** válasza:

Én pl a MyNetDiary-t használom, írom bele mit mozgok, mit eszem (be tudom szkennelni a vonalkódokqt, szóval egyszerű).


Pontosan megmondja mibe mennyi kalória, fehérje, zsír és szénhidrát van.


Beleírtam a nemem,korom, magasságom, súlyom, q célsúlyom és az app megmondta egészségesen hány kalóriát egyek, és mikorra érem el a súlyt.


Igazából van sok ilyen ingyenes vagy félingyenes app, töltsd le azt amelyik tetszik...

2021. febr. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mit adunk össze, meg vonunk ki...


Van az alapanyagcserét. Ez arra elég, hogy vegetálsz, kb. háton fekve, működik a tested, fenntartja a hőmérsékletet, stb. Ez az #5 hozzászólásod szerint 1396.


Viszont mozogsz, mászkálsz, teszel-veszel, gondolkozol stb. Ez a "testtömege megőrzéséhez" 2408.


Ha valamelyik nap célzottan mozogsz, az ezen felül is extra terhelés. Ha mondjuk tornázol egy órát, vagy futsz (kalkulátorba is beírhatod, vagy mérheted okosórákkal, stb), de számolj úgy, hogy 500 kalóriát. Ekkor már 2408+500= 2900 kcal-t is bevihetsz egy nap, nem fog rakódni, mert ennyit el is fogyasztasz.


A kalóriadeficit azt jelenti, hogy minden nap kevesebbet eszel, mint amit elfogyasztasz. Ebben az esetben a tartalékból fogja a szervezeted pótolni a hiányzó energiát (hisz valamiből működni kell). Ez a rész a kalóriadeficit. Tehát a napi szükségletedből kivonod a napi bevitelt. Mivel a szervezet hosszú távú tartaléka a zsír, ezért ebből fog szép lassan égetni.


Erre szokták mondani, hogy ha napi 500 kcal a deficited, akkor egy hét alatt fogysz egy fél kilót. Miért? 1 kg zsír 7-8000 kcal. Egy héten át napi 500 mínusz az 3500 kcal. Tessék, ott a fél kiló zsírod.


Mire figyelj a számoláskor? Vannak mozgós napok, és vannak pihenőnapok. Könnyen belátható, hogy pihenőnapon nincs akkora fogyasztásod, mint mozgós napon, tehát ahhoz, hogy deficitben maradj, kevesebb kaját ehetsz meg.


Tehát pihenőnapon: fenntartáshoz szükséges - 500.

Mozgásnapon: fenntartáshoz szükséges + aznap lemozgott kcal - 500.


Ezen a legalapabb. A kalóriadeficit a "hüvelykujjszabály". A bonyolult rész ott kezdődik, hogy miből fedezed a kalóriádat. A ketodiétások kizárják a szénhidrátot, zsírból, fehérjéből élnek. Mások paleóznak, az is hasonló. Van, aki klasszikusan salátázik, van, aki böjtnapokat tart és szénhidráthintázik.


Hogy melyik jó neked (korod, nemed, terhelésed, alapbetegséged, anyagcsere-típusod, érzékenyésgeid, hormonháztartásod stb. alapján), azt dietetikus orvos mondja meg neked. Nem a gyakorin "Számold a kalóriát és legyenek rendben a makrók!" szintű guruk.


Fiatal, egészséges embernek elég a "változatos táplálkozás", mennyiségében valóban a mérsékelt deficithez belőve.

2021. febr. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
BMR alatt nem eszünk... Én alapvetően azt szoktam javasolni, hogy ülőéletmódot írjon be mindenki, mert a netes kalkulátorok hajlamosak túlbecsülni a szükségletet. Hozzáadogatva az aktivitást sokkal jobb közelítő értékeket kapsz. Teszem azt, ülő életmóddal azt írja a kalkulátor, hogy 1500 kcal a fogyasztásod, de te elmész sétálni 2 órát, gyors tempóban, mondjuk 300 kcal, ezen felül laza tempóban is sétálgatsz még 3 órát, és tornázol egyet otthon közepes intenzitással, ezek 200, és 250 kcal. Végeredményben 2250 kcal égetsz ezen a napon. Ha ennyit eszel, akkor nem változik a tömeged. Ha többet, hízol, ha kevesebbet, fogysz. Tehát ha fél kilós fogyással számolsz egy hét alatt, akkor ezen a napon 1750 kcal-t ehetsz. Szerintem a rugalmasabb felfogás sokkal jobb, főleg, mert az aktivitás is általában elég jól követhető skálán mozog az adott embernél, nem pedig fix érték minden nap. Szóval én ilyen esetben, ha ez egy átlagos nap, akkor 1600-1900 kcal közt ennék. Hogy pontosan mennyit, az az étvágyamon múlna. A szervezet nem idióta, ha ki van éhezve, jelezni fogja, ha pedig nem kér többet, akkor felesleges beletömni erőszakkal a többet, elég egy kb keretet tartani rugalmasan.
2021. febr. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Írja már meg valaki pls
2021. márc. 3. 22:36
 10/37 anonim ***** válasza:
Mondom, töltsd le az alkalmazást, pötyögd bele, hogy mit ettél, és megmondja kilóra dekára
2021. márc. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!