Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kevés lehet nekem ez a kalória...

Kevés lehet nekem ez a kalóriakeret, vagy miért törnek rám időnként falásrohamok?

Figyelt kérdés
165/58 vagyok, 1500-1700 kalória körül eszek egy nap, heti 5-ször kardiózok vagy erősítek egy-egy órát. Igyekszem egészségesen és változatosan enni, mégis minimum heti egy alkalommal rámtör a zabálhatnék és mindent összeeszek olyankor, főleg sajtot, mogyoróvajat, joghurtot, csokit. Pedig ezeket is eszem napi szinten, mértékkel. Szerintetek lehet, hogy ennyi mozgás mellett ehetnék többet, akár 2000 kalóriát is, hogy elkerüljem ezeket a falásrohamokat, vagy attól még nem tudnám elkerülni? Meg 2000 kalória elég soknak hangzik nekem. Kicsit még fogyni szeretnék, még van rajtam zsír bőven, vékony vagyok ugyan (ruhában), de igencsak zsíros. Mindig visszavetnek ezek a bekajálások, ilyenkor lemegy 1000-2000 plusz kalória is, de volt már többre is példa.
2021. febr. 28. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy a tökéletes kalóriaszámot megkapd, szükséges még a korod, a nemed, a testzsírszázalékod, az izomtömeged, az hogy milyen gyors az anyagcseréd stb. Épp ezért itt most nem fogsz szerintem senkitől pontos választ kapni (remélem nincs igazam).

Én a helyedben próbálkoznék. Megemelném minimálisan a kalóriaszámot (1800-1900-ra mondjuk), figyelném, hogy így mozdulna-e valamerre a testsúlyom, illetve jelentkeznek-e még "zabálhatnékok".

Egyébként fogyáshoz, szerintem nem túl kevés az 1500-1700 kalória, még a sok kardió ellenére sem. Vagy próbáld meg kibírni az ilyen falási rohamokat, vagy nézd meg, hogy magasabb kalóriabevitel mellett is csökken-e a súlyod. Ezt tényleg sajnos magadnak kell szerintem kitapasztalnod :/ Sok sikert!

2021. febr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nő vagyok, 29 éves, tzs fogalmam sincs, internetes képek alapján olyan 25-30% közé tenném, közelebb a 25-höz. Az anyagcserém szerencsére elég gyors.
2021. febr. 28. 22:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a kalóriakeret lehet túl alacsony, habár szerintem azt is meg kellene emelned, de a legtöbb esetben a CH-t tartják túl kis értéken, és ez okozza a problémát.
2021. febr. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egy bizonyos ételt kívánsz az jelentheti azt is hogy vitaminhiányod van. A kalória ránézésre rendben van szóval próbáld meg ezt. Rossmannban, az Altapharma multivitamin teljesen jó ár/érték arányban, én is azt szedem és nem kívánok semmit. Mondjuk napi egy magnéziumot bekapok mellé, de azt izomgörcs ellen.
2021. febr. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ez nem fordul elő gyakran és csak 1000-2000 kcal többleted lesz, az nem vészes. Max. kicsit később éred el a célodat. Vannak, akik szoktak néha "csalónapot" tartani, így is tudnak fogyni, és a diéta is könnyebben tartható hosszú távon.

Egyébként mik a makróid? Lehet, hogy azokon kellene egy kicsit módosítani, főleg, ha valamelyikből túl keveset viszel be.

2021. febr. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igaza van az egyik válaszolónak, sokan ott rontják el, hogy a ch-tól félnek és abból túl keveset visznek be.
2021. márc. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A kalória rendben van. Sok oka lehet a falásrohamnak. Lehet az, hogy kevés folyadékot ittál. Lehet az hogy fáradt vagy és az agyad szénhidrátot kívánhogy éberen tartson. Lehet az, hogy amiket eszel, nem telítenek el eléggé, pl gyors felszívódásúak vagy nincs bennük elég rost. Az is lehet hogy vitaminhiányod van valamiből és a szervezeted így próbál jelezni. Illetve lehet a gyenge akarat. 1.5 éve étkezem és élek egészségesen és velem is előfodrult (személyi edző és dietetikus felügyelete mellett). Egyszer javasolták, hogy kéthetente tartsak egy napot amikor nem számolok semmit és mindeből annyit eszem amennyi jólesik. Nem pukkanásig zabálom magam, de mondjuk ha kalória alapján eg, szelet pizza beleférne, eyzem kettőt-hármat. Vagy az én gyengém a nutellás gofri, apl azt reggelizte. Ez nekem segített. Ilyenkor másnap kicsi kevesebbet kell enni, de valszeg délutánig nem is leszel éhes é s gond nélkül biros
2021. márc. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos valaszt! A ch bevitelem 160 gramm körül van, szerintetek ez lehet több is?
2021. márc. 1. 18:59
 9/11 A kérdező kommentje:

Mert egyébként a ch a kedvenc makró, vagy hogy mondjam. A ch tartalmú ételeket szeretem leginkább. Zsír nélkül teljesen ellennék, de ugye muszáj, fehérje nélkül is ellennék, de ugye azt is muszáj. De szénhidrát nélkül nem tudnék meglenni.

Egészségesen étkezek egyébként, sok rosttal, zöldségekkel, fehérjebevitelre nagyon figyelek.

2021. márc. 1. 19:01
 10/11 anonim ***** válasza:
2000 kalória bevitel mellett a 160 g ch a napi beviteled alig több, mint 30 %-a. Ennél többet is kellene enned. Zsírból és fehérjéből sem muszáj olyan sok, mint ahogyan a legtöbben gondolják. Kb 2x ennyi szénhidrátot is ehetsz. De akár többet is.
2021. márc. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!