Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » SOS Miért nem fogyok (1100-120...

SOS Miért nem fogyok (1100-1200kcal/nap)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


18 éves lány vagyok, 170cm magas, jelenleg 62kg. Le szeretnék menni 57kg-ra, mert feleszedtem a karantén alatt. Az a helyzet, hogy valamiért nem mennek le a kg-k, pedig számolom a kcal-kat, napi 1100-1200-t eszek. Heti 2-3x edzek fitness teremben (jelenlegi korlátozások miatt egyesületi engedéllyel tudok járni). Szedek Béres C+D3 vitamint naponta. Napi 2-2.5L vizet iszok. Egyszerûen nem találok rá sehol választ, hogy mégis miért stagnálhatok? Ötletek?


Alapvetôen nem mozgok sokat, itthonról tanulok, egyedül a fitness teremben szoktam mozogni, tehát nincs meg a napi 3.5km séta, mint alap esetben. Talán így nem égetek több kcal-t, mint amit beviszek és ezért csökkentenem kéne a napi 1100-1200-t, hogy kevesebbet vigyek be, mint amit elégetek? Az az igazság, hogy éhes sosem vagyok így se, hogy csak 1100-1200-t viszek be, csak azért eszek általában, hogy meglegyen annyi. Mivel ugye a minimális mozgás miatt nincs is sok energiára szükségem...Szóval arról mit gondoltok, hogy kéne-e lejjebb csökkentenem a fogyás érdekében?


Arra gondoltam még, hogy a vitamin szedés miatt nem fogyhatok,mivel a vitaminoknak testtömeg növelô hatása van. Ez lehet ok, vagy ez elhanyagolható?


Esetleg a sok víz ivás miatt mutathat mindig kb ugyanannyit a mérleg vagy ennek nincs köze?


Egyébként 1.5 éve ugyanezzel a kcal számolós módszerrel (napi 1200-1300-kcal volt akkor), heti 3 edzés és napi 3km sétával fogytam le ugyanúgy 62kg-ról 57kg-ra sikeresen. Heti 1-1.5kg ment le. Akkor viszont nem szedtem vitamint és nem ittam ennyi vizet, illetve emlékszem, hogy a napi igénybevétel miatt azért sokszor éhesebb is voltam már a következô étkezések elôtt, amit ugyebár jelenleg egyáltalán nem érzek.


Segítsetek kérlek! Fôleg ha van hasonló tapasztalat. Miért van ez és min változtathatnék?


Elôre is köszönöm a segítôképes válaszaitokat!:)



#diéta #mozgáshiány #1200 kcal #Fogyás stagnál #vitamin testtömegnövelés
2021. márc. 3. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
38%

Ebből nekem úgy tűnik a séta hiánya lesz a ludas

Ha már heti 2 sétát elkummantok akkor már nálam is kevesebb vagy alig van fogyás azon a héten

2021. márc. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Túl keveset eszel, pár száz kalória még kéne.


Az nem lehet, hogy elkezdtél izmosodni, és mivel az izom nehezebb mint a zsír, a mérleg többet mutat pedig formásodsz.


Az se biztos, hogy egészséges lenne neked az az 57... én is ilyen magas vagyok, és 63 kilóval fitt vagyok és vékony.

2021. márc. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
35%
Annyira örülnék ha ez lenne a legnagyobb problémám
2021. márc. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!


A súlyod szerintem egészséges, de ha a testösszetételed az, ami nem tetszik, akkor edzéssel tudsz formásodni. Ezen kívül nagyon kevés a kalória beviteled, le fog lassulni az anyagcseréd és ez lesz a szinteltartód, saját tapasztalat :(. Ajánlanám, hogy lassan növeld fel a kalóriáidat 1500-1600-ra, az sokkal tarthatóbb és egészségesebb.

Sok sikert!

2021. márc. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
A c vitamin szedésének amúgy sincs semmi értelme, ha egészségesen érkezel mellette.
2021. márc. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Hasonló cipőben voltam tavaly előtt. Voltam a háziorvosomnál kivizsgáláson is, azt mondta hogy inkább ne akarjak fogyni, mert nagyon kevés energiát használ el a szervezetem, ami miatt nagyon le kellene csökkentenem és utána is túl alacsony szinten kellene tartanom. Én 80 kg vagyok, egy magas veled és pár évvel idősebb. Az átlagos napi kalóriabevitelem 2000 kcal körül volt. Amikor eldöntöttem hogy fogyni szeretnék lementem 1600-ra és azon maradtam 1 hónapig. Semmi nem ment le, pont ugyanúgy 80kg voltam a végén is, pedig heti 5x2 óra kocogás/futás is volt mellette. Lecsökkentettem 1400-ra, ugyanaz, nem változott semmi. Majd 1200 kcal-ra, amivel 1 hónap alatt le tudtam menni 78 kg-ra. Aztán 1000-re, amivel úgy 75-re mentem le és ez után mentem el a háziorvosomhoz, mert ez már túl alacsony hogy ne fogyjak. Csinált vizsgálatokat, ahogy az endokrinológus is, minden rendben van teljesen. Beszéltem dietetikussal is, ő se tudott semmit mondani. Konklúzió: az én szervezetem ilyen kevés energiát használ fel. Simán lehet hogy te is ilyen vagy. A háziorvosom azt mondta hogy ez kicsit szélsőséges eset, de létezik. Ugyan ez a megvan a "másik oldalon" is, hogy hiába eszik az 50/60 kg-os ember napi 3000 kcal-át, nem biztos hogy tud hízni vele. Azóta visszatértem 1800 kcal-ra, és most 78 kg-on van stabilan a súlyom (tehát visszajött 3 kg).
2021. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A vitaminok (pl. a B vitamin) csak annyit csinálnak, hogy jobb lesz tőle az étvágyad. Olyat nem csinálnak, hogy kétszeresen hasznosulnak a kaják, meg 4 liter vizet tart vissza a test. :-)
2021. márc. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem a víz az oka, és nem is a vitamin (az csak jó étvágyat csinál, de nálad a bevitt kcal kontrollálva van). Én megpróbálnám a helyedben visszahozni a napi sétát. Az nagyon előnyösen befolyásolja a hormonháztartást, ha a fogyás szempontjából nézzük. Meg esetleg csinálhatnál fotót is magadról, meg egy hónap múlva is: lehet, hogy az karantén tétlensége alatt lebomlott izomtömegedet gyűjtöd éppen vissza, és ezért nem látszik a mérlegen a fogyás.


Bár a súlyod most is egészséges, a tervezett 57 kg is még az ajánlott egészséges határokon belül van. De biztosan nem lehet rajtad nagyon sok felesleg, ilyen kis súlyból meg nehéz fogyni. Hogy korábban könnyebben ment, az az életkorod miatt is lehet.

2021. márc. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez a kalória mennyiség milyen ételekből jött össze? Pl mit ettél/ittál ma?
2021. márc. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én elég kevésnek gondolom azt az 1100-1200 kalóriát, ne csökkentsd, inkább adj még hozzá 200-at. Ha még lejjebb viszed a szervezeted azt fogja érezni, hogy éhezel és minden kalóriát be fog építeni.
2021. márc. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!