Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nagy gond ha nem számolom a...

Nagy gond ha nem számolom a kalóriákat?

Figyelt kérdés

Múlt évben neki fogtam egy életmód változtatásnak, mert a szülés alatt és azt követően egy kicsit meghíztam. Tavaly nagyon sokat sétáltam a gyerekkel, az étkezéseken "csak" csökkentettem. Már akkor elkezdtem leadni a kilókat, idén már tudatosan átálltam, már kimondottan szénhidrátszegényen főzök. A séták már elmaradtak, viszont alvásidőben tornázom. Összesen 11 kg-t fogytam már. 164 cm vagyok és 61 kg ( úgy látom,hogy formálódtam is). Úgy gondolom egy 5-6 kg van hátra.

Ezen az oldalon nagyon sokszor látom hogy kalóriát kéne számolnom "az lenne az igazi" de egyszerűen nincs rá lelki erőm,hogy mindent egyesével, mindennap főzés közben írjak. Nagy probléma ez? Mindenki aki fogyózik számolja a kalóriákat?


Köszönöm

33N



2021. márc. 7. 08:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Miért kellene számolni, ha így is eredményes vagy? A dolgokat mindig csak annyira kell bonyolítani, amennyire szükséges.
2021. márc. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell, a kalóriaszámlálás is csak egy "diéta fajta". Nyilván bármilyen fogyókúrás étrend mellett lehet számolni a kalóriákat. De ennek akkor van igazán lényege, ha úgy akarsz fogyni, hogy közben mindent eszel, csak bent akarsz maradni a fogyáshoz szükséges kalóriakeretben.

Akkor érdemes a kalóriaszámláláshoz nyúlni, ha nem megy a fogyás. Mert segítségével könnyen kiderül, hogy mik azok az étrendedben, amik sok kalóriát jelentenek, de viszonylag könnyen le lehet róluk mondani. Tehát, hogy hol van a hiba az "én nem eszem szinte semmit mégsem fogyok" kijelentésben.

2021. márc. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
60%
Nem diéta fajta, csak segít a diétában, bármilyenben :D de egyébként elég a makrókra figyelni, ha jól csinálod.
2021. márc. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan én sem számolom, de szépen haladok ennek ellenére. Az utolsó kilókat viszont a legnehezebb leadni, szóval lehet a vége felé tényleg érdemes. Akár csak pár napig, hogy lásd, hol a hiba, ahogy már írták.
2021. márc. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Attol fogysz hogy kevesebb kaloriát viszelbe mint amit felhasználsz. Annak hogy számolod, vagy nem nincs jelentösége.
2021. márc. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Azért merült fel bennem, mert írták itt hogy az alapanyagcsere alá nem szabad menni. Ha nem számolom honnan tudom,hogy alá mentem-e? 🤔😵
2021. márc. 7. 17:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Én se számolom. Nagyságrendileg meg tudom saccolni. Azt is érzem, hogy kicsit éhesnek kell lennem a sikerért, de nem is szabad rosszullétig koplalni. Szerintem a legtöbb módszernek az a buktatója, hogy túl bonyolult. Én különösebb diétát se tartok. Nincs kapacitásom rá, hogy külön főzzek. Annyit tartok be, hogy cukros ételek, üdítők kizárva, köretet, kenyeret alig eszem.
2021. márc. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem kell kalóriát számolgatni, hülyeség hogy kell. Én se számolgatom, mégis sokat fogytam. Szimplán megválogatom mit eszem, milyen tápanyagból mennyit, milyen minőségben, és mozgok mellé. Meg kitartó vagyok. ( 2 éve kezdtem). Ennyi a titok.
2021. márc. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Általában a rossz étrendek sajátjai, hogy kalóriát kell számolgatni mellettük. Ha jó egy étrend, teljesértékű, minél kevésbé feldolgozott ételekből áll, akkor annyit ehetsz, hogy közben mégsem vagy éhes és mégis a kalória kereteden belül vagy.
2021. márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kalóriák számítanak, akkor is, ha nem számolod őket. De természetesen nem kell feltétlenül számolgatni. Ahogy előttem is mondták, ha így is sikeres voltál, akkor valóban kevésbé van rá szükség.

Viszont támpontot adhat, főleg, hogy fogytál, így a kalóriaigényed is csökkent. Így a "véghajrában" tényleg nagyon számít, hogy 2-300 kalóriával túleszed-e magad vagy épp ellenkezőleg, túl keveset eszel (ha az alapanyagcseréd alá mennél, akkor azt azért megérezted volna már, hosszú távon nem működik rendesen a szervezet - és nem említettél ilyesmit, remélem nincs is baj).

Ha abszolút nem akarod még nagyvonalakban sem figyelni a bevitt kalóriákat, akkor végezhetsz valami intenzívebb plusz mozgást "a biztonság kedvéért" és arra kell hagyatkoznod, hogy továbbra is marad a fogyás vagy felfelé indulnak-e a kilók (ha megállsz egy időre vagy ingadozik egy ideig, az még nem jelent semmit, szóval viszonylag későn derül ki, hogy megfelelő-e a kalóriakeret, ennyi a hátránya).

2021. márc. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!