Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha edzek vagy futok, azt...

Ha edzek vagy futok, azt külön adjam hozzá az elégetett kalóriákhoz, vagy már benne van az anyagcserémben?

Figyelt kérdés
Az aktivitási szorzóval növeltem az alapanyagcserémet az alapján, hogy hányszor edzek egy héten. Akkor nem is kell beleszámolni a kalóriákba?

2021. márc. 7. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Igen azt hozzá kell adni
2021. márc. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha már beszoroztad, akkor nem kell.
2021. márc. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha felszoroztad, akkor minek adnád hozzá még egyszer? Én alapvetően is azt javaslom mindenkinek, hogy ülőéletmódot írjon be magának, hacsak nem kiemelten nehéz fizikai munkát végez, és az aktivitást külön adja hozzá. Egy hét után már látni fogja az átlagot, és lehet azzal számolni. Jelentős a különbség lesz a szimpla felszorzáshoz, vagy kalóriakalkulátorhoz képest.
2021. márc. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem szorozgatnék. Pontosabb, ha hozzáadod a szimpla alapanyagcserédhez, amit aznap konkrétan elégettél mozgással. Szorzást legfeljebb a munkavégzésre számolnék (ülő munka / könnyű fizikai munka), de a sportot sztem jobb mindig aktuálisan hozzáadni.
2021. márc. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval ha 2200 körül van a kalóriaégetésem az ülő életmóddal felszorozva, akkor ehhez adjam hozzá, hogy pl. futással és súlyzós edzéssel elégettem további mondjuk 500 kalóriát? Tehát 2700 kalóriát fogyaszthatok aznap?
2021. márc. 8. 22:06
 6/6 anonim ***** válasza:
#5os igen úgy ahogy leirtad
2021. márc. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!