Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogyok ilyen életmód...

Miért nem fogyok ilyen életmód mellett?

Figyelt kérdés

Naponta 1400 kalóriát eszem. Ennek a nagy része zöldség, gyümölcs és fehérje. Heti 3x 4x sportolok. Ez általában futás, kocogás vagy aerob edzés. Amelyik napokon nem tudom megoldani az edzést (home office miatt) azokon a napokon is igyekszem legalább 1 órát sétálni a szabadban.

Most vagyok 60kg de január elején még. 55 voltam 172 centihez. Tudom, tudom ez teljesen egészséges súly és nem is ezzel van a problémám hanem azzal, hogy ez az 5 kiló kevesebb mint 1 hónap leforgása altt jött fel. Annak ellenére, hogy semmit nem változtattam az életmódomon. Világ életemben sovány alkat voltam úgy, hogy minden nap betoltam egy tábla milkát. Sőt volt, hogy még fogytam is zabálás mellett. Most meg sportolok, odafigyelek az ételekre és másfél hónap altt 1 kiló ment le nagyjából. Gondoltam arra, hogy esetleg a pajzsmirigyemmel lehet baj, annak a kivizsgálása már folyamatban van. De ha esetleg kiderül, hogy nem amiatt van akkor mihez kezdjek? Életem végéig diétáznom kell a súlytartáshoz? :( Anyukám mondta, hogy ez azért is lehet mert 55 kilósan (szerinte) kórosan sovány voltam és azért nem tudom leadni ezt a pár kilót mert a testem ragaszkodik ehhez az egészséges súlyhoz, hogy egészséges legyek. Hát nem tudom... De akkor miért kellett ehhez a testemnek 20 év? Egész életemben semmi bajom nem volt az alacsony súlyom ellenére. Vagy esetleg ennyire lelassult volna az anyagcserém? :( Anyukám azt javasolta, hogy kezdjek el nyugodtan normálisan enni, mert ez a kis hízás nem attól van mert sokat ettem hanem ugye a szervezetem ragaszkodik hozzá. Hát már nem merek enni mert félek, hogy csak tovább hízok. Ezt az 5 kilót is iszonyú rövid idő alatt szedtem fel. Már rendesen félek. 20/L



2021. márc. 10. 14:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
35%
Gyümölcsöt csökkentsd le, sok benne a szénhidrát. Amit édesanyukád mond az butaság, ha többet eszel, hízol. Mivel sokat mozogsz lehetséges, hogy több rajtad az izom mint korábban. Ugyanannyi izom mint zsír nehezebb, szóval lehet jó alakod 60 kilósan is, nem a kiló számít hanem az összkép.
2021. márc. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Gyümölcsőt nem eszem olyan sokat általában egy banánt meg egy almát egy nap. Az izmosodás is benne lehet a pakliban de csak popsira végzek izomerősítő edzést. A többi mind kardió az pedig tudtommal annyi izmot nem csinál. Onnan jöttem rá, hogy ez bizony zsír és nem izom, hogy a derekam ki buggyant a nyári nadrágomból. :( Főleg a derekamon látok változást, sokkal szélesebb lett. :(
2021. márc. 10. 14:50
 3/22 anonim ***** válasza:
13%
Terhesség?
2021. márc. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

Az idővel egy picit lassul az anyagcsere, bár nem ennyire hirtelen. Én azt gondolom, hogy van valami változás mégis a háttérben amit nem tudsz megnevezni.


A napi kalóriaigény 3 részre lehet csoportosítani. Az alapanyagcsere, a nem edzésből származó mozgás és az edzés.


Szerintem az lehet, hogy a nem edzésből származó kalóriaégetésed csökkenhetett. Ha eddig rendszeresen be kellett járnod dolgozni, és most nem kell, akkor hiába nem változtattál az étrendeden / életeden, ez a különbség már simán jelenthet több 100 kalória különbséget.


Illetve az, hogy bármennyit megehettél az illúzió. Ugye itt annyi volt, hogy az étvágyad nagyon jól működött, ha érezte, hogy elég a kalória jelzett, hogy jól laktál. De lehet, hogy most kevésbé vagy lekötve, vagy több időd van (csak lehet nem tudom), esetleg találtál valami olyan ételt amiből többet tudsz enni.


Ezek csak találgatások, a kiírásod alapján nehéz kikövetkeztetni, hogy mi lehet a háttérben.

2021. márc. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
A terhesség kizárva mivel most egyedülálló vagyok. A munkáról meg csak annyit, hogy hosszú hónapok óta ez volt az egyetlen ok amiért kimozdulhattam. Azelőtt míg karantén volt. Semennyit nem mozogtam egy nap. Szó szerint ültem egyik helyről a másikra és közben be toltam vagy 3-4000 kalóriákat naponta. Többségében hajnali zabálás keretein belül is. Tehát ezért érthetetlen számomra az egész.
2021. márc. 10. 15:45
 6/22 anonim ***** válasza:
36%
Hány kalóriát eszel egy nap? És általában miket szoktál enni egy nap? Sportolsz valamit? Ha igen mit és mennyit?
2021. márc. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%

Itt valami nagyon durván nem stimmel akkor. Az lehet, hogy régen csak úgy érezted, hogy nagyon sokat eszel. A nehezen hízók szokták azt csinálni, hogy egyszerre iszonyatos mennyiséget esznek, utána pedig egész nap neméhesek kb.


Illetve az is lehet, hogy a kalóriát elszámoltad. Mivel, vagy hogyan számolod? Ez 1600-2600 kalória különbség. Ez rengeteg.


A közérzetedben érzel változást ? Van olyan jelenség ahol lecsökken valakinek a kalóriaigénye mert nagyon sovány, vagy nagyon keveset eszik. De ez nem észrevétlen dolog. A szervezet elkezdi leállítani / belassítani a nem létszükségletű dolgokat. Kevesebb hőt termel, lecsökken a libidó, alacsony energiaszint stb. De szinte biztos vagyok, hogy nálad nem ez a helyzet.

2021. márc. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
6os A kérdéseb minden le van írva.
2021. márc. 10. 16:18
 9/22 A kérdező kommentje:

7es. Nem is azt mondom, hogy sokat viszont mindig valami nagyon hízlalót. Csokikat, csipszet, pizza, minden amit el tudsz képzelni. És ugye ezekből az ételekből nem is kell sokat enni, hogy kijöjjön napi több ezer kalória.

A közérzetemben annyi változást érzek, hogy eléggé depressziós lettem emiatt. Mióta tart minden nap sírógörcseim vannak amiért minden így megváltozott. Tükörbe nézel és elbőgöm magam a tudattól, hogy már valószínüleg soha többé nem fogok már ugyanúgy kinézni mint ahogy szerettem magam. Ráadásul így a modellkedésről szőtt álmaim is mentek a levesbe. :(

2021. márc. 10. 16:23
 10/22 anonim ***** válasza:
74%

Kerdezo, nem vagy kover, semmi szukseged dietara, tokeletes a sulyod.

Sportolj, egyel egeszsegesen, de kb ennyi.

Ugy lehet ezt eleted vegeig csinalni, hogy eletmodot valtasz, es nem egy kokemeny mindent megvonos dietat csinalsz.

Egyebkent meg 19 eves koromig 45 kilo voltam, es zabaltam mint egy diszno, utana pedig 2 ev alatt hiztam 15 kilot. Alacsony vagyok nagyon, nekem a 45-50 kilo az idealis egyebkent.

Ez ilyen, minel idosebb az ember, annal konnyebben jonnek fel ra a kilok, ha hajlamos ra. Es mindig az utolso par kilo a legnehezebb, en 2 honap alatt fogytam 10-et, a maradek 5 kilo 5 honapomba telt. Ez is teljesen normalis.

172 centivel nem tudom, hol alkalmaznanak modellkent, valahol biztos, de emiatt szerintem nem kellene sanyargatni magad, nagyon keves embernek jon be ez a foglalkozas ugy, hogy meg is erje, foleg, hogy 20 evesen akarod elkezdeni. Modellkent nem csak a suly szamit, ha mar szelesebb a csipocsontod 2 centivel, maris nem felelsz meg. Csontbol ugye meg nem lehet fogyni, tehat hiaba eheztetned magad 40 kilosra, ha egyszeruen olyan alkat vagy.

Mindenkeppen fordulj pszichologushoz, nagyon komoly testkepzavarod van mar most.

2021. márc. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!