Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha nem eszek elég kalóriát...

Ha nem eszek elég kalóriát akkor csökken a szükséges kalória mennyiségem?

Figyelt kérdés

sziasztok, tudom ez egy nem teljesen okos kérdés de attól megkérdezem,

ha nekem például napi 1500 kcal a deficitem a fogyáshoz,

és például 1hétig csak 1000 kcalt eszek,


és utána ujra elkezdek enni 1500 kcalt

.akkor már nem fogok fogyni az 1500 kcal al?

mielőtt beszóltok vagy ilyesmi, én teljesen komolyan gondolom a kérdést.

ha lehet ne legyetek túl gonoszak :)



2021. márc. 22. 00:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Egy nagyobb, nehezebb testet fenntartani (mozgatni, melegíteni, stb.) több energiába kerül a testnek, mint egy kisebbet, szóval ahogy csökken a testsúlyod, úgy csökken a fenntartásához szükséges kalóriamennyiség is. Szóval igen, ha eléred azt a testsúlyt, amely 1500 kcal-al pont fenntartható, akkor nem fogysz tovább. De ez független attól, hogy elôtte mennyi deficittel érted el a fogyást.
2021. márc. 22. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A fogyásnak az a lényege, hogy úgy szabadulj meg a zsírtól, hogy közben izmot minél kevesebbet veszíts. Ez függ a mozgástól, étrend összetételétől, de befolyásolja az is, mennyit eszel: minél kevesebbet, arányaiban annál több izmot vesztesz.


A kevesebb izommal egyrészt nem leszel valami csinos, másrészt mivel az izom eléggé energiazabáló (nem csak sport közben, hanem a nap 24 órájában fogyasztja az energiát), ha az izomzatod épül le, akkor sokkal gyorsabban csökken a kalóriaszükségleted, mintha ugyanannyi zsírt vesztenél.


Egy hét még nem a világ, de szerintem nem éri meg az effajta átmeneti szigorítás. A mérlegen szebben fognak mutatni a számok, de valójában nem a célodhoz fogsz közeledni.

2021. márc. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Energiahiányos állapotban igyekszik "spórolni" a szervezet, így némileg csökken az energiaigény. A hangsúly a némileg szón van. Tehát ha 1500-zal fogysz, majd leviszed 1000-re, majd visszamész 1500-ra, jó eséllyel tovább fogysz majd.

Számolni kell azzal is, amit az 1. válaszoló írt, de az hosszabb távon figyelhető meg. Ha leadsz mondjuk 10 kilót, kevesebb energiára lesz szüksgéed, hiszen egy könnyebb test fenntartásához, mozgatásához kevesebb energia kell.

2021. márc. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Az alapanyagcserédnél nem szabad tartósan (egy hétnél hosszabb ideig) kevesebbet enni, mert lecsökkenhet az alapanyagcseréd, később a kicsit több kalóriával is hízni fogsz. Ha mondjuk 1500 az alapanyagcseréd, akkor egyél 1550-1600 kalóriát, és sportolj mellette.
2021. márc. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm a sok segítséget :) akkor odafigyelek arra hogy bevigyem a napi 1500 kcalt minimum,
2021. márc. 22. 12:38
 6/12 A kérdező kommentje:

akkor ha jól olvasom, most vagyok 72kg, és 1500 kcal a deficitem,vagyis ezzel fogyok, akkor ha lefogytam 60 ra akkor ez a deficit lecsökkenhet akár 1000re is?


és ha lefogytam 60kg ra amit akarok,

és utána ugyanúgy (mivel nem akarok visszahízni) tartok egy napi kalória szintet ami elég a sújmegtartáshoz.

Akkor az lehet maximum ilyen 1500 kalória lesz?

2021. márc. 22. 13:12
 7/12 anonim ***** válasza:
1500 kalória legfeljebb akkor lehet elég, ha ilyen 150-155 cm magas vékonyka lány vagy. Én pl. 172 cm-s nô vagyok, és kb. 1800-2000 kcal kell, hogy szinten tartsam a súlyomat. Ha 1800 alá mennék, fogynék, pedig alapból az egészséges BMI alsó határán vagyok.
2021. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tudni kéne a magasságod és a nemed is, de 72 kilóról simán fogyhatsz 1500 kalóriával vagy akár többel is, ha mozogsz, és 60 kilósan is jóval 1000 fölött marad az alapanyagcseréd. Ha majd a súlytartáshoz érsz, akkor többet ehetsz, mint a fogyás alatt, mert már nincs szükség kalória deficitre. Nyilván annyit nem ehetsz, mint 72 kilósan.
2021. márc. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

25 éves férfi vagyok,

165 cm és jelenleg 72kg :)

2021. márc. 22. 15:40
 10/12 anonim ***** válasza:
Már a kettővel ez alatti kérdésednél is megmondtuk, hogy 1500 kaloriánál neked mindenképpen többre van szükséged. De ha a saját károsan akarod megtapasztalni, akkor hajrá.
2021. márc. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!