Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tudnátok tanácsot adni az...

Tudnátok tanácsot adni az edzéstervemmel kapcsolatban? (kardió, 900kcal,stb...) -- többi lent!

Figyelt kérdés

Tavaly márciusban elkezdtem edzeni, leadtam 7 kg-ot, lementem 67 kg-ról 60-ra. Ugye állítólag az első kilók nagyon hamar lemennek. Az étkezésemre nem nagyon figyeltem, és edzettem hetente talán 3-4x, de kb. 30 percig csak és nem csináltam nagyon "erős" gyakorlatokat csak a földön ilyen alapokat, inkább amik hasasak voltak, de ugyanazokat és rendes eszközökön nem edzettem, de fogytam

Abbahagytam kb. nyár legvégén, és meg is tudtam tartani, mindig 60 maradtam. Januárban újra elkezdtem edzeni. Egy héten 3-4x edzek, gyorsgyaloglok 45 percig a futópadon, elég jó sebességen és inclineon (+ futok is rajta, de nem olyan sokat, mert azt már nem annyira bírom) azzal elégetek 300-400kcalt, utána csinálok gyakorlatokat ami +20p, és hasra specializálódtak inkább. Így az edzésem kb. 1 óra - 1 óra 15 perc. Figyelek mit eszek, egy nap általában 700-900kcal között megy, számolom a kalóriákat, reggelit vagy nem eszek vagy egy kis müzliszeletet csak, ebédre főtt ételt és vacsira valami lightosat, szendvics v. joghurt v. extrudált kenyér, stb. Ennél többet nem tudok enni, nekem ennyi elég, és sosem fogyóztam úgy, hogy koplaltam és nem is tervezem! Ez a kcal mennyiség kevés, ahogy mondják, de ennél többet nem nagyon tudok enni.

Leadtam 2 kg-ot, és most 58 vagyok. A hasamról viszont nem tudok lefogyni. Minden más hellyel elégedett vagyok és izmosak a combjaim, lábaim, karom is kezd, stb. de a hasam nem megy. Szemből lapos, oldalról nagyon nem. (már laposabb kicsit, de pl. ha leülök, 3 NAGYON nagy hurkám van, tudom, hogy mindenkinek van de nekem elég nagy...)

Tudnátok valamit ajánlani, tanácsolni? Evésben, edzésben, hasra valamit?

Ami kicsit laposíthatja jobban?


17/L, 172cm



2021. márc. 22. 22:13
 1/5 anonim válasza:
78%

Ha hiszed, ha nem, ugyanez votlam én, nagyjából egy fél évvel ezelőttig. 57 kilóig sikerült lemenni. Ugyanígy 172 centi, 17 éves lány vagyok.

Majd beütött a baj, nem akarom részletezni. De a hormonjaim bánták.

Most kezdesz elérni a BMI-d alsóbb határaihoz, ami még normális.

Szerintem ez a súly tökéletes neked!

A kalóriákat emeld meg! Ez nagyon fontos. Jelenleg éhezteted magad. Konkrétan. Főleg ennyi sport mellé.

Majd próbálj ki mindenféle edzést és azt csináld, amit szeretsz.

Hidd el, bár nekem, ha ezt mondták volna, biztosan el nem hittem volna, gyönyörű vagy így, ahogy vagy. És ahhoz, hogy egészséges legyél, enned kell. Többet. És lehet, hogy 58 kiló maradsz, vagy 60 leszel újra, de ezt senki meg nem mondja. Azt igen, ha boldog vagy, ha erős vagy, ha sportolsz. Az meglátszik. De két kiló nem:)

2021. márc. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
75%
Egyébként az is számít, ha keveset eszel. Az anyagcseréd le tud lassulni, ezzel is hátráltatva a fejlődésed.
2021. márc. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
36%
Jajaj. Nagyon nem jó az étkezésed. Reggelire meg kell tolni a szénhidrát bevitelt, és a nap hátralevő részére csökkenteni kell. Ebédre hús és főzelékek, vagy zöldség,saláta. Délután-estefele inkább tojás félig sütve, sovány-túró, cottage-cheese. Amit te vacsira gondolsz lightosnak azt reggelire kellene enned. Este lefekvés előtt pár órával már kerülni kell a szénhidrát bevitelt amennyire lehet. Ha ezt betartod gyorsan lemennek a hurkák, és nem fogsz éhezni se, mert a szénhidrát dús reggeli +ebéd megadja az energiát az edzésedhez is. És reggelire ne cukros műzlit egyél hanem pl: zabpehely+natúr kukoricapehely+ szárított almaszirom tejjel leöntve, de a legfontosabb az esti dolog amit irtam
2021. márc. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
nagyon rosszul dietazol, 700 kaloriabol kb csak ehenhalni lehet. azert nem fogysz, mert a szervezeted azt a minimalis kaloriat is raktarozza, hogy felkeszuljon a kovetkezo ehezesre.
2021. márc. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

700 kcal... nyugi, nem kell sok idő és csontvázzá éhezteted magad.


Egy darabig még raktároz a szervezet, aztán már nem tud hová, és elkezdi felzabálni önmagát is. Hajrá ;)

2021. márc. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!