Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi 1000-1200 kcal kevés egy...

Napi 1000-1200 kcal kevés egy fogyókúrázó nőnek?

Figyelt kérdés

Fogyókúrázom, kb 5 kg-t szeretnék leadni. Sportolok egy keveset heti 3x-4x (futás vagy itthoni torna)

Mennyi lenne a megfelelő, egészséges(!) kalóriabevitel?



2021. márc. 29. 16:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Hány éves a nő? Milyen magas a nő? Hány kiló a nő?
2021. márc. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Ha max 120 cm magas, akkor nem, minden egyéb esetben igen.

Egy átlagos nönek az 1500-1600 kcal alatti már koplalás.

Ha meg sportolsz is mellette, akkor még több kell ahhoz, hogy ne tedd tönkre a szervezetedet.

2021. márc. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%
#16.20 Hagyd már a hülyeséget! Egy közepes termetű nőnek 1200 kalória kell az egészséges fogyáshoz. Ez már évtizedek óta működik.
2021. márc. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

Közepes termetű nő vagyok, 1200 kalóriázom, kis torna fér bele kb napi 2x15 perc és 1-2 km gyaloglás.

Ha futni kellene elájulnék valószínűleg.

2021. márc. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

1200 kalória bőven elég a fogyáshoz, azonban nem tartható hosszú távon, felborítja a metabolizmust, és egy idő után éppen csak a súlytartáshoz elegendő...

Egy felnőtt nő naponta bőven tud fogyni 1400 kalóriával is, nem kell extrém mélységekbe menni, annak mindig koplalás, majd túlevés lesz a vége...

2021. márc. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#3as leírta a napi hülyeségét, köszönjük neki.

Ha tegyük fel nem csak egész nap fekszel, és létezel, akkor igen, kevés, sporttal kiegészítve pedig végképp. Mivel 5 kg-ot szeretnél leadni valószínűleg nem olyan sok a zsír rajtad, ne akard siettetni, mert csak a dupláját fogod visszaszedni utána alsóhangon 1500kcal ha közepes termetű vagy ÉS a mozgások amiket csinálsz nem túl intenzívek.

2021. márc. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Sziasztok! Én nem szeretnék senki véleményével vitatkozni, tiszteletben tartom azokat akik az 1500 kcal-ás diétát javasolják, mind jót akartok a másiknak. Nem ismerem a tapasztalaitokat sem, de biztos nektek bevált ez a módszer. Én is leírom hogy én mit tapasztaltam. Sajnos, én 1500 kcal-al nem tudok fogyni, sport mellett sem, hosszú távon/rövid távon, sehogy. Kérlek Ti is fogadjátok el, hogy valakinek az alacsonyabb kcal válik be, ha pl kevesebb az igénye, nem mozog annyit, vagy lassabb az anyagcseréje, bármi oka lehet. Biztos mindenki érzi, hogy éhezik e vagy sem, a folyamatos éhezést úgy sem lehet bírni sokáig. De ha valaki ennyi energiabevitellel tud fogyni, úgy hogy nem gyenge vagy fáradt tőle, akkor szerintem nincsen vele semmi gond. És ezzel nem akarok senkit semmire biztatni, csak sokat látom hogy mostanában nagyon lehurrogják azokat akik 1200-1300 kalóriával igyekszik fogyni.

Az én adataim 168 cm 80 kg 20L

2021. márc. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%

Uccso: akkor nem jol szamolod a kaloriakat, hasznalj kaloriabazist! 1200 egy gyermek napi szuksegelete vagy egy olyan tulsulyos felnotte aki csak fekszik.

Ird be az adataidat az app-ba, megkapod az alapanyagcsere szuksegleted es ha az alatt eszel fogyni fogsz akkor is ha csak ulsz.

Ha sportolsz tobbet is ehetsz, ilyen egyszeru.

2021. márc. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlagos nőnek kb 2000 kcal- ra van szüksége naponta. De ez csak becslés. A pontos számot nem lehet kiszámítani, dinamikusan változik, nem is minden nap ugyanannyi az energiaigény. Függ a magasságtól, aktivitástól. Az egyéni anyagcsere fontos szempont. Ezért se ajánlott igazán kalóriákat számolgatni, és mesterségesen visszafogni az energiabevitelt, szembemenve a test jelzéseivel.

1000-1200 kcal és hasonló baromságok, nagyon drasztikus, koplalás, és hosszútávon nagyon vissza tud ütni, ha valaki így éhezteti a szervezetét.

2021. márc. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok, 170 cm és 65 kg
2021. márc. 29. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!