Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek tartsak csalónapot...

Szerintetek tartsak csalónapot húsvétkor vagy akkor is figyeljek arra, hogy mit eszem?

Figyelt kérdés
Ezer éve nem ettem egy jót, valamint nem volt csalónapom sem, viszont nem akarok felvizesedni és úgymond "belerondítani" a mostani formámba. Illetve ti fogtok figyelni rá, hogy mit esztek az ünnep alatt?

2021. márc. 31. 21:44
A kérdező szavazást indított:
Engedd el magad, tarts csalónapot!
Figyelj most is a kalóriára, a célod lebegjen a szemed előtt!
29 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
38%
Mi lenne, ha mondjuk a napi kalóriamennyiséget és a makrókat néznéd? Így ehetsz amit akarsz, csak napokr beosztva és kevesebb mennyiséget. Én így fogytam le már jópár kilót :)
2021. márc. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem belefér az a csalónap, de az is mértékkel. Ne az legyen a lényeg, hogy minél többet egyél mert úgyis 'csalhatsz'. Csak egyél ami jól esik és ennyi. Így talán a későbbiekben is könnyebb lesz folytatni a diétát vagy, amit csinálsz.
2021. márc. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%

Valahol a kettö közt lenne értelmes ötlet.

A csalónap nem arról szól, hogy akkor annyit eszel, amennyi beléd fér, hanem csak annyit, hogy kicsit!!! lazítasz!

Ha "ezer éve" nem ettél jót, akkor valami nagyon nem stimmel, ilyen módon nem szabad fogyni! A jó módszer, ha úgy élsz, ahogy életed végéig tenni akarod, különben csak visszahízod az egészet meg még többet, ha elérted azt, amit most akarsz.


Az ünnepek alatt (mint máskor is) lehet bármit enni, de nem ész nélküli mennyiségeket.

Egyszerüen amit enni akarsz, abból egyél, de kevesebbet, mint azelött, hogy elkezdted a fogyást, meg ne egy nap alatt edd végig az összes ételt.


De okosabb lenne, ha kiszámolnád a kalóriaszükségletedet meg azt, hogy mennyit eszel meg az ünnepek alatt, akkor nem fogsz kapásból nagyon túllendülni.

2021. márc. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nyugodtan! Én heti 1-szer tartok csalónapot, és így teljesen jól érzem magam, és fogyok is🥰
2021. márc. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
12%
Na meséljetek, mi a baj az 1-es kommentemmel? ;)
2021. márc. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Jól mondja az 1es.


Én sem értem miért nem eszel amit akarsz, a mennyiségre figyelve.

Én 1200 kcal-t eszek kb, igaz vannak napok mikor +- 50kcal deficit van. De 3-4 naponta eszek csokit, sütit, gumicukrot.

Tésztát is eszek heti 3-4 nap biztos. Akár disznópörivel, tejföllel.


De ha jönne egy (lagzi, karácsony, ballagás..) olyan nap, megennék 2500 kcal is, egy nap alatt nem lesz semmi.

2021. márc. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom nálatok mi szokott lenni, de a sonka,tojás francia saláta simán belefér a diétába, utána 1-2 szelet sütivel desszertnek. Azt sem tudhatom, milyen diétát tartasz, de ennyivel szerintem nem rontanád el ha odafigyelsz a mennyiségekre
2021. ápr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ezt csak te döntheted el, te érzed, hogy mi és hogyan jó neked.:)

Én ünnepektől függetlenül tartok havi 1 csalónapot, mert nekem ez vált be. Jókat, finomakat pedig általánosságban is eszem, csak a mindennapokban sokkal kevesebb szemét kaját fogyasztok.

Míg csalónapon belefér nekem a fehérlisztes pékáru, gyorskaja, cukros édesség, csipsz, addig a mindennapokban ilyeneket az életmódváltásom óta nem eszem.

Ha te 1000 éve nem ettél olyat amit jónak tartasz, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz.

2021. ápr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
59%
7-es: a franciasaláta igencsak kalóriabomba! Azt azért csak óvatosan javasold, mert nagyon el lehet vele szállni. 100 g közel 200 kcal!
2021. ápr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Na mizu kérdező?
2021. ápr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!