Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A szülinapodon felfüggeszted...

A szülinapodon felfüggeszted a fogyókúrát?

Figyelt kérdés
2 hónapja figyelek oda az étkezésemre és rendszeresn sportolok. Már 5 kg-it sikerült leadnom és látszik is rajtam. Most 170/63 kg vagyok. Még pár kg-ot szeretnék leadni, de hamarosan szülinapom lesz. Tudom, hogy egy nap nem a világvége, de ha "megszegem" a diétát, akkor hajlamos vagyok elkezdeni zabálni, mert végre lehet és minden kedvencemből enni akarok. Ti ilyenkor szünetet tartotok a fogyókúrában, vagy elengeditek erre a napra?

2021. ápr. 5. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell elengedni a gyeplőt, de lazítani lehet, ha pld. 500kcal-al többet eszel, azzal még hízni sem fogsz, de az 1 teljes étkezés pluszban, amibe sok minden belefér.
2021. ápr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
A szülinapomon annyi plusz volt az étkezésemben, hogy ettem egy szelet tortát. Ez pont elég volt az édességszint rendbetételéhez, de a kalória bevitelemet mégsem viselte meg annyira.
2021. ápr. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
egy szelet tortat nyugodtan egyel, nem fog semmit tonkretenni. ha az ebed miatt aggodsz, csinald te az unnepi menut, pl sult hus salataval, parolt zoldseggel, neked is jo, de a tobbiek se maradnak ehen
2021. ápr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Én nagyon komolyan felfüggesztem 1-1 napra. Ilyenkor húsvétkor, karácsonykor, újévkor és a szülinapomon. A maradék 360 napon csak a szürke hétköznapok kajái. Én nem tartok csaló napokat meg ilyeneket, csaló ünnepeket tartok, de ha ezeken addig tömöm magam, amíg fér, az sem látszik meg, főleg ha utána hónapokig semmi.
2021. ápr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Én olyankor is figyelek arra, hogy mit és mennyit eszek. Oké, persze ha most 200-300 kalóriával túllépem a keretet, nem a világ vége, szóval nem vagyok olyan szigorú magammal. Viszont általában én vagyok a főző és a sütő a családban, szóval szülinapomkor is én sütök tortát magamnak, és tudom, hogy mi hány kalória, és na, azért én szoktam számolni a kalóriákat, mert azért szeretem tudni, hogy kb. mennyit eszek. Amúgy én süteményt amúgy is szoktam enni, nem csak jeles napokon, szóval én mindig nézem a kalóriákat.
2021. ápr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Legutóbbi szülinapomon simán betoltam egy egész pizzát, ettem tortát, és iszogatni voltunk a barátaimmal, így bizony alkoholt is fogyasztottam. Nem agyaltam ilyeneken, inkább jól éreztem magam. És képzeld, nem híztam vissza tőle semmit :D
2021. ápr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Én alapból havi 1 csalónapot tartok. Hosszútávon jobban bevált mint teljes tiltólistára tenni bármit amit régen ettem. Szülinapom közeledtével ezt a csalónapot bizony a szülinapomra időzítem:) Hagyományos Tiramisu, vagy feketeerdő torta❤️ szokott lenni, kínai kaja, és csipsz:)
2021. ápr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%

Én úgy csinálom, hogy a csalónapokon a megadott kalóriakerethez hozzáadok még 500 kcalt. Ennyit ehetek.



Pl. az esetemben: 1600+500=2100 kcal

2021. ápr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy nap zabálástól semmi nem lesz érdemben, egyél, amit szeretnél, főleg, hogy szülinapod van.


Én 2 hónapja napi min. 3000-3500 kcal-t eszek, és így híztam arányosan 6-7 kg-t már :) Szóval az HETI 1 kg érdemi hízás, ami marad is, nem +salakanyag, víz.

2021. ápr. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!