Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha a napi kalória szükségletem...

Ha a napi kalória szükségletem olyan 1700-1800 kalória, akkor fogyokura alatt ha 1400zat eszek akkor az hatásos?

Figyelt kérdés
Számolom a kalóriákat, 1800 helyett 1400-zat viszek be, Béres Alexandra videóira tornázok, és 2 hete nem ittam cukros üdítőt csak vizet akkor pár hónap múlva lesz eredménye?

#fogyókúra #kalória #Béresalexandra
2021. ápr. 6. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg annyi a kereted és tényleg annyit viszel be, akkor igen.
2021. ápr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Biztos lesz :) Én nagyon sokat szenvedtem a fogyással, kirpbóbáltam már az ésszerűség határain belül sok mindent. A végső konklúzióm az lett, hogy intermittent fasting ide, ketogén diéta oda és még sorolhatnám, a legjobb, hosszútávon is tartható, egészséges módszer a kalóriaszámolás.

Az a lényeg, hogy kezdetben mindenképpen úgy csináld, hogy méred és naplózod amit eszel (pl. Yazio app ehhez tök jó). Én régen úgy voltam vele, hogy igen persze kb. 1300-at eszem, de sosem naplóztam ténylegesen a kajákat, aztán mindig azt mondtam pár hét után, hogy ez hülyeség, mert nem fogyok. Aztán tudatosult bennem, hogy azért, mert nagyon sok kis aprósággal nem számoltam, amit pluszban megettem. Értek itt olyanokat, mint 1 alma, 2-3 deci tej stb. ezek összeadva egy nap alatt nagyon sokat tudnak nyomni a latba.

A másik, hogy hogy ne csak a kalóriákat figyeld, hanem amit megeszel, az minőségi legyen. Ne csak a cukros üdítőket kerüld, hanem a cukros fehér lisztes ételeket, adalékanyagokkal teletömött cuccokat, kész kajákat is. Mert hiába vagy kalórialimiten belül, ha szemetet eszel. A szervezetet nem kap elég minőségi tápanyagot, nincs meg a megfelelő makrotápanyag (CH, fehérje, zsír) bevitel, és éhezni fog. Egyre fáradékonyabb leszel, majd a végén abbahagyod.

És arra is figyelj, hogy az 1400 kcal ne egy kőbevésett szám legyen. Ha mondjuk időnként beiktatsz egy intenzívebb edzést, utána valószínűleg éhesebb leszel, kicsit talán többet kell enned. Egy olyan napon, amikor meg egész nap lustálkodsz, lehet, hogy az 1200-300 is elég lenne (nekem pl. az, mert nagyon lassú alapvetően az anyagcserém).

2021. ápr. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem is nagyon lelassult az anyagcserém. Sőt van hogy nem vagyok egy napig a toiletten. Próbáltam a kv-t de semmi 😞
2021. ápr. 7. 13:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem biztos, hogy jó az étkezésed - habár az emésztés és az anyagcsere nem jár kéz a kézben. Amióta nagyon odafigyelek a táplálkozásomra, azóta az emésztésem is nagyon jó.
2021. ápr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krimifanboy96probuilder válasza:

Sztem még ez is sok.

nem kéne annyi vizet se ini.

Az is hízlal.

Foylamatosan nem kell vizet inni csak tudatosan.

Egyél tápláló kalóriaszegéyn ételekeet.

Zöldségek, ksiebb húsok stb.

natúr joghurt!!(fontos h natúr és ne legyen teel faxságokkal)

+ gyümölcsök bele


nap 3-4 étkezés és ne egyél sokat pont aanyit ameenyira a szervezetednek szüksége van az egészséges életmdóhoz

2021. ápr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A víz hízlal? :D
2021. ápr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 krimifanboy96probuilder válasza:

Igen.

Ha nem eszel és inkább iszol akkor nem fogsz fogyni mert a szervezetet riadót rendel el hogy visszább vegye a fogyasztást ezért még több tápanyagot raktároz el. Sok víz ivása éhségérzettel együtt jelezhet cukorbetegséget is.

2021. ápr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!