Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriát kellene ennem...

Mennyi kalóriát kellene ennem és edzenem?

Figyelt kérdés

25 éves nő, 166 cm és 55 kg vagyok. BMI alapján tudom, 65 kg-ig jó, de a hasam körül már számomra kényelmetlenül zsíros vagyok (hormon problémám is van, így a cukorra és a zsírra figyelek, mert hasra hízom). És még puffadok is, erre alapból hajlamos vagyok, így duplán gömbölyű vagyok a hasamnál, derekamnál.


Napi 10 órát ülök (munka+céges busz), otthon van még 2-3 óra szabadidőm edzeni. Ez alapján 1650 kalória az alapszükségletem kalória számláló szerint, az alapanyag cserém pedig 1350 kcal.


Szeretnék 3-4 kilót fogyni és izmosodni is, mert úgy kényelmesebben éreztem magam és könnyebben mozogtam, illetve nem puffadtam ennyire.


Fél kilót egy hét alatt 3500 kalória elégetésével lehet leadni, azt olvastam.

Hogyan kellene ezt beosztani? Egyek kevesebbet, pl 150 kcal-val és mellette eddzek, pl napi 200-300 kcal-t, ez hatásos lehet? Vagy hogyan kellene ezt kivitelezni? Milyen arányban?


Előre is köszi a válaszokat!



2021. ápr. 9. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem próbálj egészségesen étkezni, sok zöldséget enni, persze a puffasztókat (általában bab, káposzta) kerüld. Nem muszáj kevesebbet egyél, én a helyedben valami mozgást végeznék heti 4-5 alkalommal. Vannak jó gyakorlatok hasizomra, interneten van egy csomó, illetve alkalmazás (pl. lose belly fat) ami hasznos. Sok sikert!
2021. ápr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Jelenleg hány kalóriát eszel egy nap? És általában miket? Sportolsz valamit? Ha igen mit és mennyit?
2021. ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kb 1500-at eszem, elmegyek néha 35-50 percet futni, vagy 45-50 perc saját testsúlyos edzés itthon. De egyelőre semmi látszata a változásnak.

Enni zabpehely, tojás, sonka, sajt, saláta, zöldségek, csirkemell, joghurt, kefír, teljes kiőrlésű kenyér, túró, tonhal, ilyesmiket szoktam főként. Időnként becsúszik egy-egy "roham", mikor sok édességet megeszek, ezt szeretném valahogy kiiktatni, mert nyilván nem segít.

2021. ápr. 9. 21:56
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 azért vannak falásrohamaid mert ennyire kevés kalóriával éhezteted a szervezeted.
2021. ápr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 mennyi lenne szerinted a normális kalóriabevitel? Ha naponta sporttal max 200-300-at tudok elégetni, és néhány kiló ledobása a cél, meg picit izmosodni is.
2021. ápr. 9. 22:25
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

#5 sporttal minimum 2000kcal, de inkább 2200

Pihenőnapokon 1800-1900 kcal

2021. ápr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De akkor a sportos és a pihenőnapokon is több lesz a kalóriabevitelem, mint amennyire alapból szüksége van a szervezetemnek, nem? És pont hogy több kiló leszek, holott a cél a fogyás.
2021. ápr. 10. 09:33
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
#7 tudod mi az a kalória deficit? Na te ebbe leszel, és ezért fogsz fogyni!
2021. ápr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Annyi energiát kéne bevinned amennyit a szervezeted igényel. Ez nem egy konkrét szám, nem lehet pontosan kiszámítani sem, napról napra változik és sok minden befolyásolja. A testünk pedig jelzi, hogy mikor és mennyi kell. Érdemes figyelni rá. Illetve a bevitt energia minőségére.

Aktivitásnak a közepes szint teljesen egészséges, úgy emlékszem heti 150 vagy 180 perc körül van.

Azon felül persze amit a tested az alap funkcióihoz használ fel+ amit szokványos mindennapi mozgással égetsz el, pl munkába mész, ( esetleg az ottani mozgás), majd haza, és házimunkát végzel, ilyenek.

2021. ápr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!