Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ilyenkor mit lehet csinálni?

Ilyenkor mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném hogy tudom hogy elrontottam a dolgokat.


Szóval kb. 2 éve történtek dolgok az életemben ami miatt hiába akartam enni rosszul voltam mindentől. Napi 1 ebédet valahogy mindig megettem de volt hogy kihánytam azt is. Szóval napi max 1000kcal-t ettem. Valamennyit fogytam vele bár akkor egyáltalán nem az volt a célom de most elhatároztam hogy le szeretnék fogyni valamennyit nyárra és úgy teljesen pedig őszre számoltam. Viszont ugye én kb 1,5 évig ugyanúgy ettem mint régen, mindig napi 1000 kcal körül volt max. Az utóbbi fél évben próbáltam visszatérni a normál étkezésre de nem túlzásba vinni ami kb napi 1300-1400 kcal-t jelent nálam viszont azóta már híztam 5 kilót. Tudom hogy normális ha ilyenkor hízok de így nem tudom hogy fogyhatnék. Kb 1 hónapja majdnem napi szinten edzek és egyszerűen semmit nem fogytam. Nem tudom mit csináljak. Ha megint elkezdek 1000 alatt enni 800 körül akkor utána megint hízás lesz ha nem tudom tartani de azért egy életen át nem lehet. Így viszont semmi nem történik. Már a menstruációm is rendszeresen késik, ez már a 3. alkalom hogy 20 napot késett. Múltkor nem jött rám az egyik farmerom ami 1 hónapja még nagy is volt derékban és annyira kiakadtam hogy azóta hánytattam magam párszor és hashajtót is vettem be de még így sem fogytam semmit. Tudom hogy ez nem jó és én sem így szeretnék fogyni de már egyszerűen nem látok rá más megoldást. Tudnátok tippeket adni hogy hogyan tudnék végre fogyni? 163cm és 65kg vagyok most és olyan július közepére terveztem fogyni 10kg-t mivel 3 hónap alatt az állítólag lehetséges, 55kg-val már jól érezném magam a strandon. Most úgy vagyok vele hogy a napokban majdnem vettem magamnak egy szörfruhát nyárra hogy majd abban strandoljak. Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. ápr. 10. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Hány éves vagy, és miket szoktál enni jellemzően? Mozogsz valamit?
2021. ápr. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
10 kiló fogyás 3 honap alatt akkor lenne lehetséges, ha jo nagy feleslegről indulnál. Mivel Alapból kevés rajtad a felesleg, jóval lassabb lesz a folyamat, a szervezet a legutolsó plusz kilókhoz jobban ragaszkodik. És lassabban is indul be kis feleslegnél a fogyás. Legalábbis én ezt tapasztaltam, 164/64-ről indultam (majdnem, mint te) tavaly októberben. Fél év alatt most 58 kilónál tartok, vagyis 6 kiló ment le. Pedig sokat sportolok és odafigyelek az egészséges étkezésre. De legalább tartós lesz, és nem csak fogyok, hanem nagyon szépen formásodok, aminek külön örülök.
2021. ápr. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

1. Képtelenség, amit írsz, mert napi 1300-1400 kalóriával nem lehet hízni. Biztosan rosszul számolsz.

2. Végülis mindegy, hány kalóriát eszel most. Ha jelenleg stabil a súlyod, és fogyni akarsz, akkor kevesebbet kell enni, mint eddig.

3. Ha egészségesen akarsz fogyni, havonta legfeljebb 2 kiló súlyvesztést javaslok. Így 10 kiló leadásához legalább 5 hónapra lesz szükség, azaz nyárra nem, csak tanév elejére fog összejönni.

2021. ápr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Vagyis akkor te másfél évig koplaltál, csak max. 1000 kcal-t vittél be?

Sajnos ennek az a következménye, hogy hízékonyabb lettél, mivel belassult az anyagcseréd. Ha most 800kcal-val akarsz koplalni, akkor csak rosszabb lesz.


Önhánytatást és hashajtózást felejtsd el, a legjobb az lenne, ha felkeresnél egy pszichológust, mert táplálékozási bajaid lesznek belőle.

2021. ápr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3 Pedig lehet hízni, nekem sikerült. Ma eddig egy tányér borsólevest, rizst és rántott karfiolt ettem. Általában mérem hogy hány gramm hogy pontos legyek a kalóriákkal de sajnos ma sietnem kellett így nem volt időm lemérni. Viszont egyáltalán nem ettem sokat, egy normál adag volt és még azt sem ettem meg teljesen. Ez így még 1000 kalória sincs. Ma nem hiszem hogy fogok már enni, így is bűntudatom volt hogy sokat ettem.


#4 tudom hogy rosszabb lesz ha csak 800kcal-t eszek de nem látok más megoldást, mivel ha többet eszek akkor mozgás mellett is hízok.

2021. ápr. 10. 21:39
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyél normálisan, egészségesen, sportolj, és várd meg, míg a szervezeted megszokja, hogy nem kell tartalékolnia, hiszen kap enni. Aztán kezdd csak a fogyózást. Nehogy valami testkép-/evészavar legyen a vége, az önhánytatás nagyon-nagyon rossz!...

Nem vagyok szakértő, de remélem segítettem valamit.

2021. ápr. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha ilyen ételeket eszel általában, akkor a fehérjebeviteledet fentebb kellene vinned. Ne értsd félre, nincs gond ezekkel az ételekkel, de kellene még melléjük valami fehérjedúsabb is, pl. hús, túró, sajt. Ne csak szénhidrátot és zsírt (olajat) egyél.

Másrészről lehet valami hormonprobléma is a háttérben, ezt érdemes lenne kivizsgáltatnod.

Én is pont ekkora voltam (163/65), amikor étrendet változtattam, IR és pajzsmirigy-alulműködés miatt. Én is hasra-derékra hízom. Több fehérje, sok zöldség, kevesebb szénhidrát (lisztet, cukrot, tejet, feldolgozott ételeket elhagytam). Annyit ettem, amennyi jólesett, nem többet, nem kevesebbet. Nekem ez vált be, 4 hónap alatt ment le rólam 15 kg. Edzeni csak ezután kezdtem el, de az is nagyon hasznos, ha jól szeretnél kinézni. És még az is fontos, hogy ha sikerül lefogynod, ott még nincs vége, meg is kell tartani a súlyodat. Rám 5 év alatt jött vissza 5 kg, de ennek jó része izom, így nem bánom.

2021. ápr. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
MÁR MOST bulimiás vagy, és nyugi, azzal fogyni nem fogsz, csak tönkremennek a fogaid, a nyelőcsöved és a hashajtózás miatt szrni sem fogsz tudni majd.
2021. ápr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!