Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi lenne nekem az ideális...

Mennyi lenne nekem az ideális kalóriabevitel?

Figyelt kérdés

165cm vagyok, jelenleg 63,5kg 35 éves, nő, 30 éves koromig 20+kg túlsúllyal éltem, nem is sportoltam, az utóbbi három évben alakult át az életmódom. A célom 64kg volt, viszont ez alá nem akarnék már menni, van még ugyan felesleg rajtam, de ez már jól áll, nem szeretnék átesni a ló túloldalára :) Viszont ahány helyen nézem, annyi eredményt kapok, így szeretnék néhány új támpontot kapni, ha megtiszteltek vele.

Az idei évben átlagosan 1-2x futottam hetente, változóan 5km intenzíven pályán vagy 10km kicsit lassabb tempóban terepen, és átlag heti egy 10+km túrázás, ezen kívül a napi 10.000 lépést tartom (az ezévi átlagom napi 12ezer).

Tudom, hogy empirikus úton kellene belőnöm az ideálist, de sajnos érzelmi alapon eszek, és most sikerült eljutnom oda, hogy a napi 1600kalória mellett nem érzem folyamatosan éhesnek magam, így ha nem muszáj nem rizikóznék azzal, hogy megemelem 2000-re vagy fölé, aztán egy hónap múlva újra vissza kell vennem és éhes leszek :D Ezért szeretnék minél reálisabb célt belőni. Köszönöm a konstruktív válaszokat!



2021. ápr. 15. 07:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az adataidat és az aktivitásodat tekintve szerintem a napi 1600 kalória kevés lesz súlytartáshoz, de én is az empirikus módszert javasolnám, azaz ki kell kísérletezni. Nincs olyan képlet, amellyel pontosan meg lehetne haározni.
2021. ápr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit a szervezeted kíván. ( Ha éhes vagy eszel, ha jóllaktál, abbahagyod) lehetőleg egészségesebb, teljes értékű élelmiszerekkel. A felesleges nassolást, étkezéseket érdemes elkerülni.
2021. ápr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!