Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ebben az esetben mit kéne...

Ebben az esetben mit kéne tennem, hogy növeljem a kalória bevitelt?

Figyelt kérdés

1400 kalóriára vagyok beállva fogyáshoz. Viszont a makro tapanyagokra is figyelni kell úgy tudom. A kalóriábázis alkalmazást használom és elvileg max. 193g szénhidrátot vihetnék be, de nekem ez nagyon soknak tűnik. Általában max 140g-ot viszek be, a zsírt is tartom bár néha átlépem kicsit amikor kevesebb a szénhidrát. Mindenhol azt olvasom hogy a szénhidrátot csökkenteni kéne és, hogy 2g/testsúlyt kéne bevinni. Nekem ez 116g lenne. Igazából meg tudom oldani, hogy ennyi legyen, de akkor kb. 1100 kalória jön ki egy nap és már nem tudom mivel emelni mert a fehérjét bőven túl teljesítem, a zsír meg épphogy jó tehát ilyenkor muszáj szénhidrátot bevinni, de akkor meg az több lesz 116g-nál. Ebben az esetben mit csináljak? Egyszerűen csak a fehérjét kéne növelni még, hogy meglegyen a kb 1400 kalória? Csak az a baj már azt se tudom mivel. Egyáltalán a kalóriábázis miért 193g szénhidrátot mutat? Úgy értem ennek kevesebbnek kéne lennie, nem? Tudom ez így már több kérdés, de nem egészen értem most mi van.. Remélem sikerült érthetően leírom, eléggé siettem.

(170cm 58kg, Lány)



2021. ápr. 15. 21:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenhol azt olvasom hogy a szénhidrátot csökkenteni kéne"

Nem kéne. A hozzáadott cukrot, meg a pizzát igen. De a zöldségeket, gyümölcsöket, hüvelyeseket, barna és fekete rizst, bulgurt, hajdinát egyáltalán nem kell csökkenteni. Ezek szuper egészséges ételek. 1400 kalória mellett egyáltalán nem sok a 193 g szénhidrát. Még többet is ehetnél. Akár 250-et is, de nem muszáj ilyen sokáig felmenni persze.

Ha te kalóriadeficitben vagy, akkor fogyni fogsz. A szénhidrát nem egy gonosz varázsló, aki még kalóriadeficitben is hízlal. :)

2021. ápr. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. ápr. 16. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!