Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha szálkásításnál kalória...

Ha szálkásításnál kalória deficitben maradok, de több szénhidrátot eszek, mint fehérjét az jó?

Figyelt kérdés

Sehol nem olvastam, hogy mennyinek kell ilyenkor a makróknak lennie. Egy oldalon írták a fehérje 2gxttkg, szénhidrát 1,5gxttkg és zsír 0,5gxttkg.


Nálam ez úgy néz ki, hogy deficitben vagyok, de szénhidrátból kb 200g eszek, míg fehérjéből 150-et.



2021. ápr. 16. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Elég nagy baj lenne akár tömegelésnél, akár szálkásításnál, ha a fehérje több lenne, mint a szénhidrát. A 2 g/tskg így is túl sok, a szénhidrát meg túl kevés. Miért fél mindenki attól,hogy a ch miatt kalóriadeficitben sem fogynak megfelelően fogyni?
2021. ápr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
72%

[link]


Igen, valójában a makrók a legfontosabbak. Nem mindegy, hogy miből viszed be az X kalóriát, mert X kalóriát be lehet vinni zsírból is és fehérjéből is, mindkettőnek van kalóriaértéke. Ezért kell a makrókat számolni inkább.

2021. ápr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
24%

1-es, inkább külön kérdést kéne kiírnod, ha van kérdésed, de a válasz:


a fehérje építi az izmot, szénhidrát tápanyag, elégeted, de ha nem, akkor elraktározódik és zsear lesz belőle.

Szívesen.


24/F

2021. ápr. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

#2

Megnéztem az első linket, ugyan az arányokkal nem értek egyet, de kérdező, ott is láthatod, hogy az arányok állandóak és csak az össz kalória bevitel változik akár tömegelés, akár szálkásítás van.


#3

A fehérje építi az izmot, de messze nem épül be annyi, mint amit a táplálékkiegészítő gyártók ajánlának. A szénhidráttal kapcsolatban meg, akkor raktározódik el (valójában akkor sem, de ez ennél bonyolultabb, ha szeretnéd kifejtem), ha kalória többletben vagy. Ha deficitben vagy, akkor lehet a napi beviteled 80 %-a is szénhidrát, azt mind elégeted, mert kevesebb energiát vittél be, mint amennyire szükséged van.

Szívesen.

Szintén 24/F

2021. ápr. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Egyébként ez a ch-tól való "félelem" betudható a Norbi féle baromságoknak is, ő a nagy ketoguru, látszik is rajta...
2021. ápr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Igen, szerintem is nagyon káros, amit a Norbi csinál. Az rendben van, hogy a péksütitől, meg a mekis kajától félnek az emberek (bár megjegyezném, hogy ezekben sokszor ugyanannyi vagy több zsír is van, mint ch, de valamiért csak a ch-t kell bántani) de az, hogy egyesek már gyümölcsöt sem mernek enni, mert félnek a gyümölcs cukortól, az már nagyon durva.
2021. ápr. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%
Te nem láttál még dagadt banán zabáló gorillát? :D
2021. ápr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!