Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek hány kalória...

Szerintetek hány kalória lenne jó?

Figyelt kérdés

3 hónapja fogyózom,101,8-ról indultam 173cm mellett :( Most 90 vagyok,szerencsére centik is mentek le,mert 2számmal kisebb farmer is jó.

Az első hónapban 1500 volt a keretek,majd levittem 1200-re,de sokszor nem eszek annyit,csak mondjuk 850-1100 közt,amiben a kávék is benne van.

Nem vagyok különösebben éhes,a rágcsálgatnék eszembe jut,de nem azért mert éhes vagyok,csak megszoktam cigi leszokás után és ezt sem könnyű elhagyni.

Szóval minden tök jól ment,de 1 hete kb észre vettem,hogy fáradékonyabb vagyok. Míg korábban éjfélig is filmeztem,most már napközben is fáradtabb vagyok,ma bealudtam 6kor egy órára,ami jó pár éve nem fordult elő.Valamint 2x eléggé megszédültem ma :( Van ilyen,hogy éhes nem vagy, de mégis kevés a kaja? Akkor viszont mennyit kéne bevinnem,hogy ne havi 1-2kg menjen csak le? :(


2021. ápr. 16. 20:13
 1/7 A kérdező kommentje:
*keretem
2021. ápr. 16. 20:13
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Éhezel. Fokozatosan térj vissza legalább 1500 kalóriára. Inkább mozogj többet, de ne egyél kevesebbet.

Havi 1-2 kg fogyás szuper! Nyilván amikor híztál, az sem ilyen gyors ütemben ment. Tehát türelem kell, különben a dupláját fogod visszahízni a koplalás után.

2021. ápr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Estére soha ne zabálj be!

Mindig mozogj!

(én pl. mindenhová kerékpározom, ez a legjobb mert a sportot kihagyhatod, ez pedig életformáváválhat)

Igyál sok vizet! (napi 2-3 liter)

Ne egyél sok kenyeret!

2021. ápr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
36%
kilokalória
2021. ápr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

elsőnek igaza van, menj vissza 1500-ra, de tényleg lassacskán (pl heti 50-100 kalóriával több legyen, ezt állati nehéz mérni, de próbáld meg). milyen okból csökkentetted? megállt a fogyás és megijedtél? az első hónap után ekkorát nem kell csökkenteni.


gratulálok az eddigi fogyáshoz, szép eredmény. tudnod kell, hogy rögös lesz az út, és pont ilyenek fognak történni, hogy megáll egy időre. vagy akár felfelé is megy a súlyod, anélkül, hogy bármin is változtattál volna. ilyenkor ne pánikolj, légy türelemmel, ez teljesen természetes. lesznek hosszú időszakok, hogy nem történik látszólag semmi (2-3 hét, de akár 5-6 hét is lehet), és akkor egyszercsak "egyik napról a másikra" leugrik rólad 4 kiló.


azt is megteheted így 3 hónap után, hogy tartasz egy kis szünetet, mondjuk egy hetet, ahol akár 1500 kalóriánál többet fogyasztasz naponta, és egy kis pihenőt adsz a szervezetednek, meg energiát gyűjtesz.


többek között az a baj azzal, ha ennyire leszorítod a kalóriabevitelt, amit magad is tapasztaltál: a szervezeted bealszik, már kevesebbet mozogsz, többet alszol, minden belassul - így kevesebb kalóriát is égetsz, egy idő után meg már a csökkentett kalóriamennyiségtől sem fogysz, mert nincs szükséged annyi energiára. szóval sokkal jobb a több kalória, több aktivitás - sok sikert.

2021. ápr. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem is nagyon keveset eszel, emiatt is lehet a fáradtság és szédülés. A csökkent étvágy lehet attól is, hogy így kevesebb vitaminhoz jutsz (pl. B-vitaminok). Kezdj el szedni vitaminokat és egyél többet.
2021. ápr. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon éhezteted a szervezeted. Öreg hiba egyre lejjebb és lejjebb vinni az energiabevitelt, mert a szervezet hozzászokik és takarékon fog működni, így nem fogsz annyi energiát elégetni, lelassul az anyagcsere. Épeszű emberek képtelenek az ilyen éhezéseket hosszútávon fenntartani, ebből alakul ki aztán a testsúly jojózása, lefogysz pár kilót, majd nem bírod tovább, eszel, visszahízol mindent, majd újra lefogysz, visszahízod stb ( a fogyókúrák ördögi köre), szóval semmi értelme. Nem a koplalás a megoldás.
2021. ápr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!