Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hozzáértők! Az hogy lehet,...

Hozzáértők! Az hogy lehet, hogy ugyanannyi kalória mellett ha magasan tartom a szénhidrátot (zsírt alacsonyan), elég gyorsan fogyok, míg ha alacsony a ch és magas a zsírbevitelem, akkor stagnál a súlyom?

Figyelt kérdés

Azt hittem ha a kalória kevesebb, mint amit elégetek egy nap, mindenképp fogyok, viszont megfigyeltem hogy nekem ha több a zsír a ch meg alacsony, hiába eszem 1400kcal körül, nem fogyok vagy max minimálisan. Ezzel a módszerrel kezdtem, mert sokaknál (főleg instán) azt láttam hogy nagyon visszafogják a ch fogyasztást. Inkább húsokat zöldséget eszek stb de nekem ez valahogy nem hoz sikert. Míg ha sok ch t eszek, ami sokszor nem is esik olyan jól, akkor meg fogyok ilyen min 1 kilókat hetente:D ugyanúgy 1400kcal-val.

Valaki el tudja mondani ez mitől lehet?

(Inzulinrezisztens vagyok nem tudom ez számít-e. Sok IR-esnek beválik a keto amúgy, nem kell a sok ch feltétlen nekünk sem)


2021. ápr. 19. 12:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%

Nem vagyunk egyformák, egyik embernek beválik a keto, másnak nem. IR-ben nem javasolt, hosszú távon általában nem tesz jót senkinek, inkább divatdiéta.

A túl sok CH semmiképp nem jó, ha IR-s vagy. Fontos, hogy egy étkezésen belül ne legyen túl sok a CH. Érdemes pl. a CH dús köretet csak fél adagban enni, a köret másik fele legyen saláta. Ha 1400 kcalt eszel egy nap, annak a fele legyen CH, egyenletesen elosztva a nap folyamán. Kb. 175 g CH. Ez azt jelenti, hogy az ebéd tartalmazhatja a legtöbb CH-t, vacsora a második legtöbbet, reggeli a harmadik legtöbbet. Ha van kisétkezés, azok csak keveset tartalmazzanak. A reggeli mindenképp lassú felszívódású CH-t tartalmazzon!

2021. ápr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm! A sok ch t arányaiban értettem, én kb 150-160g ot eszek de sokszor nehéz összehoznom mert nekem már ez is sok. Viszont így fogyok legjobban tapasztalataim szerint. Ahhoz hogy ennyit megegyek elég nagy adagot kell enni főtt állapotban pl a rízsből quinoából vagy szoktam szafi liszteket használni, a free változatot mert abban sok a ch. De így is nehéz sokszor:D ha az ember nem zabál cukros szarokat csak normális kaját. Sok gyümölcsöt se eszem, inkább alacsony kcal és cukortartalmúakat pl málna áfonya gránátalma ilyesmik, ebből se sokat. Banán meg hasonló magas gyorsan felszívódó ch t tartalmazókat nem igazán eszem az IR miatt

Mellesleg nem reggelizek, ebéd uzsi vacsi 3 ézkezésem van. Sokkal jobb a közérzetem így, mintha 4-5x ennék.

2021. ápr. 19. 13:25
 3/17 anonim ***** válasza:
38%

Az nem baj, ha a napi 3 étkezés válik be, de a reggelit nem ajánlott kihagyni IR-esként. Egy IR-esnek az első dolga kéne, hogy legyen, hogy reggelizik. Az egész éjszakai "éhezés" után nem tesz jót tovább éhezni. Mérd csak meg a cukrod reggel és délelőtt, simán lehet, hogy evés nélkül is megy felfelé, esetleg épp ellenkezőleg, nagyon leesik.

Egy étkezésre 50-60 gramm szénhidrátnál többet ne egyél, mert az egyszerre túl sok szénhidrát káros akkor is, ha a napi limitet tartod.

Gyümölcsből napi 30 dékánál több nem ajánlott. A gyümölcscukor se semmi azért.

2021. ápr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mivel későn fekszem, későn is kelek, kb 10-11 körül, így emiatt nem reggelizem. Plusz nekem alacsonyan kell tartanom a zsírbevitelt, viszont reggel inkább zsírosat kéne ennem mint ch dúsat az IR miatt. Az is esne jobban. Pl tojás. Viszont azt nem kívánom, reggel kb csak péksütit ennék szívem szerint. Plusz ha zsírosat eszek akkor nagyon vissza kéne fognom a zsírt más étkezéseknél ami nem túl praktikus. Így emiatt álltam át arra, hogy inkább nem kezdek reggelizni, hanem ha már úgyis 12-13 óra van, egyenesen ebédelek, azt is kívánom amúgy, tartalmas főtt ételt hogy legyen energiám. Majd utána nekem úgymond nagy ézkezés az uzsi is, az is simán 5-600kcal van. Majd a vacsi ami kicsit kevesebb. Nekem ez vált be így vagyok jól. A reggeli mindig macera volt mert ha lassú ch-t is ettem mindig nagyon bekómáltam utána. Mellesleg most is max 2 óra telik el ébredés után, utána eszem az ebédem. Így jobb a közérzetem.
2021. ápr. 19. 14:23
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

hát, csináld akkor úgy, ahogy jobban érzed magad, de nem azért fogysz lassabban, mert kevés a ch.

van itt valaki, aki pont az ellenkezőjét vallja, hogy kalóriatöbbletben is lehet fogyni, ha kevés a ch, mert neki ez jött be.

mindkettőtök (és a világon mindenki) csak akkor fogy, ha kalóriadeficitben van.

az "1400 körül" adott esetben egy elég tág fogalom. úgy tűnik, neked könnyebb tartanod a deficitet, ha több a szénhidrát. de ha nem esik jól, akkor vedd jobban górcső alá, hogy valójában mennyi kalória megy be, ha magasabb a zsír, és ott lesz a megoldás.

2021. ápr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#5: természetesen mindezt úgy írtam, hogy pontosan számoltam a bevitt ételeket, nem hasraütés szerűen. Emiatt érdekes számomra is ez a jelenség

Nem arról van szó hogy zsírral jobban elmentem mert az több kcal mert nyilván zsírból kevesebb grammot ehetek mint ch ból ha tartani akarom a kcal bevitelt. Nem tudom mit nem értesz ezen, nem vagyok hülye.

2021. ápr. 19. 14:38
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

Nem vagyunk egyformák, van akinek a kevés ch-sok zsír válik be jobban, van akinek a több ch-kevesebb zsír.

Mondom ezt úgy, hogy IR-esként nekem a kevés ch- sok zsír vált be.

Úgy csináld ahogy neked jó. Ez a legfontosabb!!

2021. ápr. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%
Ha tényleg kevés a zsír (10 % körül), akkor nyugodtan ehetsz több ch-t, gyümölcsöt is. Akkor van baj, ha a zsír is és a ch is sok. Egy esetben tudom elképzelni, hogy sok ch mellett jobban fogysz. De nem azért, mert sok a ch, hanem mert kevesebb a zsír. A szénhidrátot eleve minimális százalékban alakítja át a szervezet zsírrá, míg a bevitt zsír esetében sajnos nincs ilyen szerencsénk. Ez azért van, mert a ch ún. oxidatív prioritást élvez a zsírral (és a fehérjével) szemben. Tehát több zsír esetén nem tudod a több zsírt annyira effektíven felhasználni, mint a szénhidrátot. De ez erős spekuláció. Alapból azt mondanám, hogy furcsa, hogy ilyen nagy a különbség nálad.
2021. ápr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
#8: pontosan, a zsírt alacsonyan tartom, bár nem ennyire. 15% van most beállítva. Ez most max 20g nálam naponta. Főleg a kezdeti időszakban mikor gyorsabban szeretnék fogyni akkor állok be erre. Aztán később kicsit több zsírt is megengedek.
2021. ápr. 19. 18:37
 10/17 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, furcsa. Ez a magas ch-s 'módszer' is csak akkor olvasztja így a kilókat rólam ha mellette ilyen alacsony a zsír. Ha belecsalok vagy hasonló már rögtöm látom hogy nem az a hatás, jobban stagnálok stb amit viszont írtam ezzel tulajdonképpen nagyobb erőfeszítések nélkül heti kb 0,8-1kg simán lemegy. És nem is vagyok olyan nagyon nagy súlyú amiből azt mondják könnyebb fogyni. 170cm vagyok, jelenleg 82kg. Az ideális súlyom 65körül van
2021. ápr. 19. 18:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!