Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szénhidrát ingadoztatás:...

Szénhidrát ingadoztatás: hogyan, mikor mennyit?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy ha az amúgy minden nap ugyanolyan kcal és makro bevitelem mellett ritkán becsúszott egy csaló nap (több ch több zsír), másnap sokszor a mérleg akár fél kg-al is kevesebbet mutatott. És utána se jött vissza az ami akkor lement, emiatt többször el mertem engedni magam 1-1 napra és így mintha gyorsabban fogytam volna, mintha kb egy lökést adotak volna az ilyen napok. Emiatt szeretném tudni hogyan lehetne ezt tudatosabban csinálni. Mondjuk tartsak heti 1x egy ilyen magasabb kcal napot vagy ritkábban? Tartsak egy nagyon alacsony ch s napot is meg egy viszonylag magasat is?

Amúgy 1500kcalt eszem és 150g ch-t. Szóval arra gondoltam lehetne egy <1000kcal napom alacsony ch val, meg lehetne egy 2000-2500kcal napom 200 g vagy több ch val és több zsírral.

Aki többet tud erről: mi ennek a biológiai háttere illetve hogy kell ezt jól csinálni? Amit leírtam működhet?:)


2021. ápr. 23. 14:47
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]


Vagy "intermittent fasting"-ra keress rá


Léteznek a sima kalóriadeficites étkezésnél hatékonyabb diéták, de annyira nincs nagy különbség, cserébe nehezebb tartani ezeket.


A te eseted valamivel másabb. Ha nem végzel intenzív testmozgást, semmi értelme többet bevinni, tehát kizárólag a kompenzáció miatt érezhetsz különbséget.

2021. ápr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!