Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Így maradhatok kalória deficit...

Így maradhatok kalória deficitben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ha edzéssel égetek 300 kalóriát, akkor az hozzáadódik a kalória deficites kerethez, és ha nem is 300at, de többet ehetek az alap kalória deficites keret mellett?

Tehát pl 1400 a kalória deficitem, eszek 1300at. Edzéssel még égetek 300at, akkor 1400+300on belül ehetek, vagy így se haladhatom meg az 1400at? Előre is köszi.



2021. ápr. 25. 00:18
A kérdező szavazást indított:
Ehetsz többet, az elégetett 300on belül
Nem adódik hozzá, nem ehetsz többet.
19 szavazat
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia! Nemtudom a nemed/korod de az 1400 kalória az nagyon kevés. Hosszú távon káros lehet, teljesen feltudod borítani a tested egyensúlyát, hormonok stb. Inkabb célozz be egy 1700-1800 körülit mindig, azt sokkal jobban fogod tudni tartani, és nem jön rád néha annyira az éhség, hogy megeszed amit megkívánsz. ( volt "binge eating" korszakom és 1 évig nem jött meg a hatalmas kalória deficit miatt.)

Plusz pro tipp ami nekem bejött: az edzés nagyon egészséges, és mozogni kell, de(!) ha utánaolvasol a testednek van egy alap égetése, ami 1200 kcal körül van. Ezt akkor is elégeted ha egész nap fekszel. Ehhez jön hozzá a napi tevékenységek által elégetett kalória (ami nem az edzés) majd ehhez jön az edzés. Ha néha gyalog mész boltba, sétálsz 1 buszmegállót, stb, sokkal hamarabb fogod láni a változást, mintha csak az edzésre koncentrálnál.

2021. ápr. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, 1400 kcal az alapanyagcseréd. Akkor úgy is fogyhatsz, hogy eszel 1300 kcalt és egész nap fekszel, meg úgy is, hogy eszel 1600 kcalt és mozgással elégetsz 300 kcalt.
2021. ápr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!