Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért kell számolni a makrókat?

Miért kell számolni a makrókat?

Figyelt kérdés
A fogyás ugyebár kalóriadeficiten múlik. Miért kell számolni a makrókat, ha lehet fogyni magas ch és alacsony zsírral, de a fordítottjával, a ketogén diétával is?

2021. ápr. 29. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Jobb kérdés, hogy a mikro és fitonutriensek miért nem érdekelnek senkit. :D Pedig azokra is fontos lenne figyelni. Egyébként nem kell számolni se a kalóriát, se a makrókat, ha elég jó az étrended.
2021. ápr. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%

A makrók azért érdekesek, mert nem mindenkinek felel meg minden összetétel.

A magas CH-s étrend is, meg a ketogén is olyan, hogy a legtöbb embernek komoly problémaái lesznek tőle.

Alapesetben az a fontos, hogy a három fő összetevő aránya stimmeljen, különben vagy rosszul lesz az illető, vagy a végén ugyan sovány lesz, de ronda, formátlan.

2021. ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Hat nem idealis magas ch és magas zsír. Egyik vagy a másik legyen hangsúlyosabb
2021. ápr. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Azért, mert bármennyire is a sablon ajánlás terjedt el a köztudatban ( ami 50-55% szénhidráttartalmú), NEM mindenki tud így fogyni, hiába visz be valaki adott esetben kevesebb kalóriát és hiába javít a minőségen. Van akinek ez nem elég. ( Saját tapasztalatom ez, és az ismerettségi körömben is bőven vannak ilyenek.) Lényegében ez az oka.
2021. ápr. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%
Azért érdemes figyelni a makrókat, hogy ne legyen egyoldalú az étkezés, valamint hogy megfelelő mennyiségű fehérje legyen az étrendben. Ez utóbbinál kell kezdeni és erre alapozni az étrendet (nem csak az izom megtartását segíti elő, de a fehérjét nehezebben bontja le a szervezet, így az is munka, ami energiába kerül, tehát "észrevétlenül" segíti a kalóriadeficitet). A legtöbb embernek nincs problémája se a magas CH-val, se a magas zsírral, egyéni preferencia kérdése, hogy ki melyiket választja. A kisebbségnek, akiknek gondja van a CH-val, annak figyelnie kell erre esetleges allergiás reakciók miatt, de ez annyira elharapózott, hogy már kb. mindenki azt hiszi, hogy CH-érzékeny és hogy a CH hízlal, meg hogy nem a kalóriadeficittől fogynak, ami egész egyszerűen nem igaz.
2021. ápr. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

#4

Tehát a kalórián nem változtattál, csak a ch-t csökkentetted és úgy indult be a fogyás?

2021. ápr. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5

Nem nagyon tudod megoldani, hogy túl kevés fehérjét vigyél be, még ha akarod sem. Az izom megtartását pedig az edzés segíti elő, nem a sok fehérje. Arra tudnál valami forrást mellékelni, hogy a fehérje lebontása akkora plusz energia, hogy segíti a kalóriadeficitet?

2021. ápr. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
71%
#6 Úgy csak víz ment le róla, de zsírból nem fogy az ember Ch csökkentése esetén, csak a KALÓRIADEFICITTEL lehet fogyni
2021. ápr. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8

Én is így gondolom, ezért kérdeztem a négyes válaszolót, hogy jól értettem-e, amit írt.

2021. ápr. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

6. Nem.

Sokféle módon próbáltam lefogyni az évek során. Semmi sikerrel.

Ezek közt volt egy fél éves időszak, amikor orvosi javaslatra 1500 kcal- os limittel és 160g szénhidráttal diétáztam, hozzá rendszeresen mozogtam, egészséges alapanyagokat használtam, mindent mértem, számoltam, mégsem fogytam semmit. Egy grammot se. + Nagyon sokszor éhes voltam, fáradékony stb. És olyan ételeket kellett ennem amiket nem szeretek, mert a doki szerint kötelezően kellett a 160g szénhidrát. ( Mint utóbb kiderült, marhára nem kell)

Aztán valamivel később, dietetikus ajánlására 80-90grammra csökkentettem a szénhidrátbevitelt, mellette több fehérjét és elég sok zsírt fogyasztok, konkrét direkt kcal keret

nélkül, úgy hogy eszem ha éhes vagyok, és mindig jóllakom, a napjaim általában 2500 kcal körül alakulnak, így érzem kól magam. + rendszeres mozgás persze, és fogyok azóta is. Emellett sokkal energikusabb vagyok, és sokkal jobban érzem így magam. Kb ennyi.

2021. ápr. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!