Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan edzek,ha súlyvesztést...

Hogyan edzek,ha súlyvesztést szeretnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok annyit szeretnék kérdezni,hogy ti mit ajánlotok edzésnek,ha fogyni szeretnék?!

Nemrégiben elhatároztam,hogy elkezdek odafigyelni arra,hogy mit eszem,mennyit,és persze mozogjak eleget.(Tudom,tudom szokás szerint a sablonos kérdések,amiket már mások milliószor feltettek.)Mivel lassan gimibe megyek,így jó lenne ha tudnék változtatni az életmódomon és a külsőmön is!

Különböző oldalakon utána olvastam,hogyan vágják bele,számoljam a kalóriákat,és mozogjak mellette.Tartom is,de pár hete elbizonytalanodtam ebben,hogy jól csinálom-e...

Sok helyen azt írják,hogy"1500kcal alá ne menjünk,mert a szervezetünk koplalásnak veszi,ezért raktározó üzemmódba vált,és megáll a fogyás!"máshelyen pedig"Úgy vágj neki elsősorban,hogy kiszamíttod az alapanyagcseréd,és abból levonsz 500kcal-át,hogy heti 0.5 kg legyen a súlyvesztés."

Nekem az alapanyagcserém az 1805kcal(ülő életmódban)és 1300 dobott ki,ha fogyni akarok.Sport nélkül.Úgy gondoltam,ez mellé elkezdek még Chloe ting-et csinálni,hogyha már fogyok akkor ne legyen olyan "löttyedt"a testem,és a napi mozgás is meg legyen.Az edzések összesen 35 percesek,több videót összerakva,van két tíz perces,és egy 15 perces,de ez általában változó.Szerintetek ez ìgy mehet tovább vagy inkább ne folytassam,mert csak időpazarlás?!Ha 1500kcal eszem akkor bűntudatom van,hogy túlléptem a határt:(

14/l,167-cm és 69-kg.

Szívesen meghallgatok minden építő jellegű kritikát,de a rosszakarók kérem kíméljenek!(bocsi egy kicsit hosszúra sikeredett)



2021. máj. 2. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Én futással meg gyaloglással fogytam le most 15 kilót. Lassú futás, legalább harminc perc, hetente háromszor, és majdnem mindennap gyors gyaloglás, kb egy órán keresztül. Egyszerűen járművek helyett hazagyalogolok, egyszerű beilleszteni a mindennapokba.

Mellette pedig nem fogyasztok cukrot és szénhidrátdús dolgokat (süteményt, péksüteményt, rízst, krumplit). Csirkehúst eszem főleg, köretnek meg jégsalátát vagy párolt zöldségeket. Nem számolom a kalóriát. Édességet is eszem mindennap, hozzáadott cukor nélküli csokikat. A kilók gyakorlatilag leolvadtak rólam egy pár hónap alatt.

Természetesen cukros üdítőket sem fogyasztok, helyettük a Pennyben szoktam venni nagyon jó édesítős üdítőket, ráadásul olcsón.

(Én mondjuk csak egyszer eszem egy nap és sok tejeskávét fogyasztok a többi étkezés helyett, de az neked szerintem nem fontos, mert neked még gyors az anyagcseréd, az én koromban már nem annyira.)

45 N

2021. máj. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És jól szoktál lakni ezzel a kalória mennyiséggel?
2021. máj. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sok kardio
2021. máj. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kardio, zsirégetes + helyes taplalkozas
2021. máj. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Reggel bringázok, este súlyzós edzés.Garantált a siker ha még jó a kajád mellé.
2021. máj. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia, egyáltalán nem időpazarlás!!!:) Fogytam én is kalóriaszámolással, azóta jóval egészségesebben is étkezem (ez számolás közben alakul ki szinte néhány hét alatt), és napi szinten tornázom, megtaláltam azt, ami számomra nem unalmas, sőt, minden percét élvezem!:) 17 kilót fogytam, 1000-1400 kcal értékkel (ez mindig attól függ, mennyit mozgok, vagy ha túl jól válogatom össze, hogy mit eszek meg aznap). Leslie Sansone - aerob mozgás, súlyvesztéshez tökéletes, picit megsegítem fél kilós súlyzókkal (kar). Olyan hangulata van a videóinak, hogy észre sem veszem, eltelt 50 perc...:) Sok sikert! (Amúgy végtelenül örülök, hogy végre egy fiatal, aki nem koplalással két hét alatt szeretne fogyni:) )
2021. máj. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
" végtelenül örülök, hogy végre egy fiatal, aki nem koplalással két hét alatt szeretne fogyni" -ez a mondat aztán nagyon hiteles egy olyantól, aki viszont koplalással fogyott.
2021. máj. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
Hogy ebben a sötét nép országában mindig van egy bunkó, aki késztetést érez beszólni... te nagyon okos! Heti fél kg fogyás mögött nincs koplalás! Fogalmad sincs, h hány éves vagyok, milyen életmódot folytatok, de gondolom h rácuppantál az 1000-re, holott ott van, hogy 1400-ig, de látom, nem zavart. Tudod, amikor az ember lánya egész nap csak egy íróasztalnál ül, az összes mozgása kimerül abban, hogy elmegy pisilni, van úgy, h elég az az 1000 kcal is. Lehet, h csak hetente 1x, mert másnap mondjuk 1135, következő nap 1399, ezért van ott a tól-ig. Sajnos vagyok már annyi éves, h a büntetlenül bevihető kcal mennyiségem már közel sem annyi, mint amennyi régen. Ennyire egyszerű. Mielőtt belekötnél az 1400-ba, ami ugye némi mozgással ennyi. Bár azt még mindig nem értem, h miért nem a kérdező írásához szólsz hozzá CSAK!
2021. máj. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt a kérdéseimre,hasznosnak találtam mindegyiket!^^
2021. máj. 6. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!