Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi a maximum kalória...

Mennyi a maximum kalória amivel fogyni tudok?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, 142 kg és 166cm. A neten kiszámolva kb.2300 és 2100 között írta, kicsit soknak gondolom, viszont túl keveset sem akarok bevinni, nehogy később probléma legyen belőle. Természetesen a szénhidrát,fehérje és a zsír arányait figyelembe veszem. Nemrég kezdtem el tornázni ülő munka mellett, heti 4x vagy 5x szoktam kb.40 percet intenzíven tornázni. Előre is köszönöm a válaszokat.

2021. máj. 25. 14:36
 1/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Nem olyan sok az, tekintve, hogy viszonylag sokat szoktál mozogni/tornázni.
2021. máj. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Mind a 2 érték reális, de ekkora súlynál a háziorvosnál kezdenék, és kérnék endokrinológushoz beutalót, ez azért is jó, mert ha dokumentálják a fogyásod TB alapon lehet korrekciós műtétre jelentkezni.

Milyen torna? Lehet, hogy célszerűbb lenne 1-1 órás napi sétákkal indítani, mert megterhelheted az izületeidet ilyen mértékű túlsúlynál. Azért nem érdemes ebben gondolkodnod, hogy ez túl kevés, mert ahogy fogysz ezt fokozatosan lehet csökkenteni, 100kg-nál már nyilván sok lesz, de addig még hosszú az út.

2021. máj. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Norbis torna, nem érzem megterhelőnek egyáltalán.
2021. máj. 25. 14:58
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Bőven jó, 2200 körül főleg így az elején! Próbálj meg minél tisztábban étkezni, az is sokat fog segíteni. Azt még ne felejtsd el, hogy ahogy megy majd le a súlyod, úgy fog a napi kalória szükségleted is változni, szóval számold újra úgy 4-5 kiló minuszonként.


Addig is kitartást és sok sikert! Hajrá hajrá!

2021. máj. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. máj. 25. 17:26
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem sok, lehet még kevés is. Én 2500 kcal körül vagyok még mindig, 170kg-ról kezdtem fogyni és még mindig fogyok, 78kg vagyok jelenleg.
2021. máj. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az nagyon szép eredmény gratulálok! :) mennyi idő alatt érted el a jelenlegi súlyod?
2021. máj. 27. 08:29
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Júniusban lesz 27 hónap, szóval több mint 2 év. És még nincs is vége, mert 65kg a cél:)
2021. máj. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!