Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan fogytatok le nagy...

Hogyan fogytatok le nagy túlsúlyból?

Figyelt kérdés
Leginkább az érdekelne, hogy ti akik nagyon ducik voltatok/vagytok milyen módszert ajánlotok amivel könnyebb kibírni a mentális megterhelést? És persze mi volt a ti módszeretek? Nemsoká beleakarok vágni egy életmódváltásba, de kissé tartok nem rég szoktam le a cigiről, és félek, hogy ez még jobban meg fog törni. Kis motiváció most jól esne.

2021. jún. 3. 20:16
 1/8 anonim válasza:
100%

Nekem sokat segített az hogy néha abbahagytam.


A diétát hosszab ideig csinálom, nagyon komolyan veszem, és annyit sportolok amennyit birok.


Nincsenek csalós napjaim, cserébe egy hosszab időszak után leállok egy pár hétre, és egyszerűen próbálom tartani a súlyomat. (Néha 1-2 kiló vissza is jött)


Így persze jelentősen lassabb a folyamat. Nem mindenkinek jön be, de nekem segített abban hogy ne égjek ki gyorsan, és igazából kevesebb is a kísértés arra hogy "csaljak". Így hosszútávon nekem hatékonyabb.

2021. jún. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én 84 kg voltam max de nekem ez segít:


Dolgozok

Kondizok

Nagyon minimális csoki

Csak akkor eszek ha éhes vagyok

2021. jún. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én +41 kiló túlsúllyal vágtam neki a fogyásnak január elsején (mikor máskor :D) az első három hónap lazán ment, viszont jött a vizsgaidőszak, így kellett a löket :D igazából néha-néha ettem olyanokat amiket nem szabadott volna, mentek le a kilók attól még (bár sokkal, de sokkal lassabban, mint amúgy) már csak +18 kiló a túlsúlyom, szóval azért tényleg nem áll meg a dolog, szóval, ha néha beiktatsz ilyen kis "azt eszek, amit akarok" napokat (persze ésszerű keretek között) az segíthet.


Másfelől engem mindig a cél motivál, lehet hülyeség, de én mindig elképzelem, hogy az ismerőseim hogyan fognak reagálni, ha már nem undorodva nézek a tükörbe 😂😅


Egyébként gratulálok ahhoz hogy leszoktál a cigiről, és sok sikert az életmódváltáshoz. 😇

2021. jún. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 30 kilótól szabadultam meg, ami a terhesség közben és után rakódott rám. Kedvem sem volt foglalkozni vele, viszont a férjem egyszer humorosan megjegyezte, hogy mehetnék hastáncosnak, oda úgyis kell a pocak. Akkor hirtelen marha dühös lettem rá, de ahogy telt múlt az idő rájöttem, hogy ez így nem maradhat tovább és tényleg le kell fogynom.

Kalória számlálásba kezdtem, amit azóta is tartok, kb 2 éve. Már nem akarok tovább fogyni, szóval nem mondok nemet például egy pizzára, de azért a normál hétköznapokban odafigyelek arra, hogy mit eszek. Emellett itthon szoktam edzeni, de őszintén megmondom hogy erre a gyerekek miatt nincs annyi időm, például már 1 hete nem tudtam végezni semmilyen edzést. De hát ez van.

Én mindig is nagyon édesszájú voltam és most is az vagyok. Pont ezért választottam ezt a módszert, hiszen így ehetek ugyanúgy csokit, csak akkor minden másból kevesebbet. Nyilván pont ezért fogtam vissza magam és eszem kevesebb édességet, mert hát az nem vált ki egy teljes étkezést. Most 59-60 kg vagyok, és 90 ről indultam :)

2021. jún. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal kisebb tálba szedni az ételt, így többnek tűnik.

Sokszor keveset, sosem eszek addig amíg jól lakok, mindig csak picit.

Nem számolom a kalóriákat, mert ha túlságosan belemélyülök a szabályokba annál csalogatóbbak azok, amik nem szabadok.

Csaló nap meg van jelölve. Hétvégén lazábbra veszem, de nem zabálok össze mindenfélét.


12 kilót fogytam. Most vagyok 63kg

2021. jún. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Régebben egy már bevont étvagycsökkentő gyógyszer adta a kezdeti gyors sikert. Aztán a futás. De akkor még nem volt nagy túlsúlyom, max 10 kilót dobtam le. Most viszont kb. 25-30-at kellene.

Én most kezdem, mivel vége a vizsgáknak és ahhoz kellett eddig a nasi. Szóval nem tudok a kérdésre válaszolni, de követem.

Sok vizet akarok inni, kihagyok minden egyéb üdítőt, kávét, úgyse bírja a gyomrom.

Mozogni kezdek, de a nagy túlsúly miatt csak közepes tempójú séta jöhet szóba. Ma alig 10 perc alatt kifulladtam a meleg, párás levegőben. Meg még szóba jöhet a hűvös szobában zenére mozgás. De max fél óra, kisebb szünetekkel. Ez is elég nagy próbatétel egyelőre.

Az ételekkel viszont gondban vagyok. Imádom a zöldségeket, sajtokat, de valamelyik nap napközben sok nyers zöldséget ettem fetasajttal, olivabogyóval, savanyú káposztával, halkonzervvel, na nem így egyszerre, hanem különböző variációban. Szóval nem éheztem, és késő délutánra mégis úgy éreztem, hogy fel kell falnom a világot.

Sajnos, ha kigondolom, hogy fogyózni fogok, az agyam pánikszerűen evésre utasít, mintha be akarna raktározni előre.

Kérdező, te hogy tervezed az életmódváltást?

Gratula, sose szokjál vissza!

2021. jún. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem -25 az álmom, most tartok -13nál. Először a Puffin adott mindent lebíró akaratot :D, na jó, igazából az, hogy belenéztem a tükörbe, és röfögött 😂

Szóval elkezdtem szépen lassan, először meghaltam 10 perc mozgás után. De aztán haladt.

Mostmár az ad erőt, hogy elkezdtem csinálni egy ilyen képalbumot. Minden 2 kiló vesztése után lefotózom magam, és összehasonlítom azzal, hogy milyen voltam 2-4-6-8-10-12 kilóval ezelőtt, és persze mennyivel jobb így. Ilyenkor persze bekapcsol, hogy "hú még 2 kiló meg még 2!" Na ez motivál engem, javaslom egyébként mindenkinek, aki hajlamos egyébként nem látni a változást csak úgy magától :)

2021. jún. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem vagyok átlagos ebből a szempontból, mert nekem kicsit extrém a túlsúlyom. Úgy 100 kiló felesleg volt rajtam kb. egy hónapja, amikor is elkezdtem sétálni. Minden nap igyekszem 1-2 kilométert menni, és úgy tűnik egyelőre használ, már "csak" 95 kg pluszban vagyok :)
2021. jún. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!