Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha fogyás a célom, akkor a...

Ha fogyás a célom, akkor a mozgással elégetett kalóriákat baj, ha pótolom?

Figyelt kérdés

Figyelek az étkezésre, makrókra, de valamikor azért nem sikerül 100%-osan a keretemben maradnom. Ma például már csak 200 kcal-t vihetnék be vacsorára, ami nem lehetetlen persze, de valószínűleg ki fogok csúszni ismét.

Viszont edzéssel elégetek általában 400-500 kalóriát, így 2100ra ugrik a napi keret.

Nyilván 2100at nem szeretnék bevinni és általában az edzés ellenére sem lépem túl az 1600-at.

A cél a minél gyorsabb és hatékonyabb fogyás lenne nekem, mert extra nehezen fogyok.

Nem tudom, hogy az edzéssel elégetett kalóriákat baj-e, ha pótolom, esetleg kifejezetten szükséges? Adódhat abból bajom, lassíthatja a fogyást, hogy a bevitt 1600ból elégetek 4-500at? (heti 4-5x edzek)

Ezzel kapcsolatban mik a tapasztalatok?


2021. jún. 9. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Szóval, ha elégetsz 500 kcal-t, de 500-at megeszel, akkor 0-nál vagy, tehát olyan, mintha nem is edzettél volna semmit.

A fogyás lényege a kalóriadeficit.

2021. jún. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de az 1600kcalt edzés nélkül számoltam ki, tehát mozgás nélkül is fogynom kellene ennyivel. Tehát ha visszatöltöm, amit mozgással pluszban elégetek, akkor is mínuszban vagyok elvileg. Nem?
2021. jún. 9. 16:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem baj, ha kipótolod a vacsorát. Gondolom 1600kcal-al eleve deficitben vagy, a sport csak a ráadás. Minden esetre ha nehezebben megy a fogyás én minden nap a lemozgott kcal-t nem enném le, hiszen ezzel a plusz munkádat pótolod vissza.
2021. jún. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#2 3-as vagyok, én ezek szerint jól értettelek. Igen.
2021. jún. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ja persze, nem mindennap, meg nem is az egészet. Mondjuk +100-200kcal.

Mint mondtam, ugye igyekszem figyelni a makrókra és fehérjedúsan, zsírszegényen étkezni és csak fontos ch-kat enni. De valamikor nem sikerül úgy belőni, hogy vacsira maradjon legalább 300-400kcal,főleg ha edzés előtt bedobok egy banánt, vagy egy zabszeletet, hogy legyen energiám.

"sajnos" elég nagy intervallumban vagyok ébren, 4.30-23.00kb, nehéz úgy elosztani ezt az 1600at,hogy ne legyek éhes.

2021. jún. 9. 16:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért szokták csak mondani, hogy az edzés plusz kalóriakeretét ne számold bele, mert a legtöbb program túlbecsüli az edzés során elégetett kalóriákat. Ha a program 500-nak becsülte, amit mozogtál, és te ebből csak 200-300-at pótolsz vissza, akkor nem valószínű, hogy túlkompenzálsz.
2021. jún. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én órával mérem az edzést is. :)
2021. jún. 9. 18:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Az is csak becsüli, és túlbecsülheti sajnos. Mérni csak drága orvosi vizsgálattal lehetne (azt kell hozzá mérni, hogy mennyi szén-dioxidot lélegzel ki). A másik hiba, amit az óra is simán elkövet, hogy a sport időtartamára vonatkozó össz-energiafelhasználásodról mond valamit, de mivel a BMR-t már egyszer számoltad, arra az időtartamra ezt 2x számolod. Persze ez csak több órás tevékenységnél okoz nagy hibát.
2021. jún. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát, a pulzus alapján nézi, úgyhogy remélhetőleg sokat nem téved. Bemelegítéstől nyújtásig szokott lenni 500-560 között. Attól függ, mennyire van benne magas intenzitású feladat.

A rendszerben nem szarakodom ezzel, ott egy óra edzés 400kcal,annyit szoktam beírni.

2021. jún. 9. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!