Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Írnál egy listát mit egyek...

Írnál egy listát mit egyek mit ne?

Figyelt kérdés
Hasi hízás,úszógumim lett. Mindig vékony nő voltam 52 kiló ( szülés után is évekig) de utóbbi 3 évben 62 lettem.nem mozogtam. Próbálok egyszerre kistányérral enni,sok almát,vagy uborkát,salátát enni hozzá.a dinnye is jó? Sok vizet kéne innom az ix fogyaszt? Olvastam ha levest eszünk sokszor,az is teltségérzetet ad,segit fogyni. Mi az amiket egyek,nasizzak és miket ne? Írnátok egy listát? Pl.kenyér,tészta,krumpli nem jó,alma,dinnye igen? Stb
2021. jún. 9. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kaloriat kene szamolni es sportolni kell kerdezo, nem listakat irogatni es salatan elni.

Kaloriadeficittol fogsz fogyni, nem attol, ha kisebb tanyerbol eszel.

A viz nem fogyaszt termeszetesen, de inni nyilvan kell :)

2021. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert nincs ilyen. Egyedül a kalóriadeficit számít fogyásnál, mértékkel bármit lehet enni. Ha nem akarsz számolgatni, akkor teljesen megteszi, ha kisebb adagokat eszel, több zöldséget, gyümölcsöt. Önmagában a vízivás mitől fogyasztana? A krumpli és az alma amúgy szinte pont ugyanaz kalóriában.
2021. jún. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem-nem-nem.

Bármit lehet enni mértékkel. Ha kalóriát fogsz számolni, akkor nézd meg pld. a kaloriabazis.hu-n 1 hétig, hogy mit és mennyit eszel/iszol, abból már tudsz következtetni, hogy mik azok, amivel csínján kell bánni.

2021. jún. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából összességében mindent lehet enni, csak mértéket érdemes tartani, de azt sem maga a fogyás miatt. Mármint, például ott a dinnye vagy a banán. Fogyókúra alatt mindegyiket eheted, meg amúgy is, egészségesek, viszont nem szabad elfeledkezni arról, hogy ha nagy mennyiséget eszel, abban bizony van elég sok cukor viszonylag, és habár a fogyásodat az nem fogja hátráltatni, azért nem jó olyan sok cukrot bevinni. Szóval az ilyenekre lehet figyelni, de magát a fogyást nem fogja hátráltatni. Szimplán kalóriát kell számolni. Ha belefér a kalóriakeretedbe, akkor akár egész nap ehetsz tésztát vagy pizzát is, fogyni tudsz vele ha belefér a kalóriakeretedbe, az, hogy egészséges-e, az már más kérdés.
2021. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
Zöldség, gyümölcs bármilyen mennyiségben. Nem, a gyümölcs cukortól nem lesz bajunk. Mellé hüvelyes, gabona, sovány hús. Teljesértékű ételek kellenek a feldolgozottak helyett.
2021. jún. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8%

Igen, egyetéretek az előttem szólóval!

Egyébként van egy jó könyv: A tökéletes diéta a neve (Perfect Health Diet) .

Teljes értékű ételekre épìt. Érdemes lenne elolvasnod, elég komprehenzìv összefoglalója annak, hogyan kéne táplálkoznunk.

Szerintem hagyd el:

- glutén

- tejtermékek

- cukor

- egyesek azt mondják a hüvelyeseket is, de ha ez neked nem okoz problémát fogyaszthatod is. Nekem nincs vele bajom és bátran eszek belőle. Bár egyes tanulmányok szerint a lektinek miatt károsak lehetnek az emberre nézve.

Egyél 60% teljes értékű növényi ételeket (rizs+krumpli mehet, gabonák nem, esetleg a gluténmentes gabonák jobban, de ekkornis figyelj arra, hogy a teljeséo formáját fogyasztasszd és ne pl. lisztes termékeket. Ha ez nehéznek tűnik kezzd úgy hogy csak TK kenyeret eszel és folyton csökkented az adagot) és 40%-ban állati eredetűeket. Ezt később akár csökkentheted is.

Nem akarok ilyeneket mondani, hogy legyél vegán meg TÉNÉ, de egyébként hasznos lehet egyre több vegán-TÉNÉ étel fogyasztása is.

Ami a gyümölcsöt illeti szerintem nyugodtan mehet napi 3 adag gyümölcs, viszont ajánlják, hogy étkezés után rögtön fogyasszd, mert akkor nem okoz olyan szintű vércukor emelkedést. Semmi esetre csak magába nasizz rajta.


A teljes értékű, tápanyag gazdag értenddel nem csak vékonyabb, de egészségesebb leszel.


Folyadékként vizet és min. napi 3 pohár zöldteát fogyassz, esetleg kávé is mehet vagy feketén vagy növényi tejjel. Napi 2L vìz legyen meg.

Egyébként a nagy mennyiségű vìz fogyasztás csökkenti a vìz retencióját a szervezetben, szóval kimosódnak ezek a szövetek közti raktárak. Egyesek ezt kötik pl. narancsbőr kialakulásához.


Érdemes elkezdeni böjtölni, és ha belefér a heti 3 kardió és erősìtő edzések mellett, akkor jógázhatnál is.


Sok sikert!

2021. jún. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Aki lepontozta az előző két választ, mondjon már jobbat! Szeretnék én is tanulni...
2021. jún. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

5-ös azért lett lepontozva, mert zöldséget és gyümölcsöt sem lehet bármilyen mennyiségben fogyasztani.

6-os azért, mert nem kell a glutént, és a tejtermékeket sem kihagyni, hacsak nincs valakinek erre érzékenysége.

2021. jún. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A gluténnal egyetértek. Még nagyjából a tejjel is, de alapvetően szerintem egy jó válasz volt tőle. A zöldséget és a gyümölcsöt viszont ésszerű keretek között minden mennyiségben lehet fogyasztani. Szerinted túl tudod magad enni belőlük úgy, hogy elhízz?
2021. jún. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez jó tipp:

- Tudod, hogy nem vagy vegán, TÉNÉ, de dr. Gregernek van egy jó appja, Daily Dozen a neve, van egy 21 tweaks nevű funkciója ami jól beépíthető fogyókúrába. Most nem akarom leírni mindet, de töltsd le és olvasgass hozzá a neten, mert tényleg működik! 😉


Ha megeszed azokat a dolgokat naponta amiket ìr (mind teljesértékű), egy kis állati eredetű dologgal kiegészítve, ha igényled, akkor garantáltan nem leszel éhes, és nem fogsz már tudni hízlaló junk-ot enni.


A gabonáknál figyelj arra, hogy fogyasszd a teljes gabonaszemet, pl. barnarizs és ne csak feldolgozott liszes verziót, hiába teljeskiörlésű. Mivel az ilyen lisztes dolgok gyorsan felszívódódnak.


Szerintem arra értette az előző válaszolo a glutén elhagyását, hogyha kizárod az étrendedből a búzalisztes dolgokat pl. péksüti, akkor egy csomó hízlaló junk-tól amúgy is elesel. Na ebben lehet valami ráció.

2021. jún. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!