Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogyok tovább 1300...

Miért nem fogyok tovább 1300 kalóriás étrenddel?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hete kezdtem el csinálni egy ilyen diétát ahol napi 1300 kalóriát viszek be. De most a héten megálltam a fogyásban és még feljebb is ment.

100 kg-ról kezdtem most vagyok 95-ön de voltam egy ideig 94-e is. Először az ugrott be hogy lehet, hogy túl kevés amit be viszek és elkezdtem tartalékolni, de akkor meg eddig miért ment a fogyás?

Még utána az is eszembe jutott hogy lehet, hogy így nyáron több vizet tárol el a szervezet, bár nem tudom hogy van-e ilyen.

Vagy esetleg folytassam és előbb utóbb újra beindul a fogyás?

19/F



2021. jún. 23. 09:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

Ekkora súllyal, férfiként ez éhezés, ne csináld. Teljesen normális, hogy megtorpant a fogyásod, idővel beindul.

Keress egy kalkulátort, számold ki hogy mennyit kellene bevinned 500, max. 1000kcal deficittel, és 1500kcal alá ne menj semmiképp.

2021. jún. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

100 kilóról én 1700 kalóriás étrenddel kezdtem el fogyni, nagyjából heti 1 kilós ütemben. Kicsit mozogtam is mellette.

Viszont a napi súlyméregetésnek semmi értelme, a trendet kell figyelni.

Biztos jól számolsz amúgy mindent? Főtt ételt a nyers hozzávalók alapján mérünk, folyadékokat is kell számolni stb.

2021. jún. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%

Kevés kalória. A szervezeted éhezik és úgy gondolja, hogy raktároznia kell. Számold ki inkább a kalóriaszükségleted és azt állítsd be fogyáshoz. Sokkal kellemesebb lesz.

Mindenképp folytasd, jó úton haladsz! :) Sétálgass sokat és egyél, annyit amennyi az egészséges fogyáshoz szükséges.

Ha pedig úgy érzed, hogy túl sok vizet raktároz a szervezeted néha-néha igyál egy csalánteát!

2021. jún. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy a melegben sok vizet ittál és csak az dobta meg a mérleget, nem a hájad nőtt vissza. Szerintem jó a megkezdett út, kitartóan folytasd tovább, főleg fehérjéket egyél és zöldségeket. És ne mérd magad gyakran. A sporttól is lehet súlynövekedés, ahogy izmot épít az ember, a súlya nem akar lemenni, mégis teljesen átalakul a teste.
2021. jún. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%
egy ideig működik az alacsony kalóriás diéta, de aztán úgyis megállsz a fogyásban, ha nem mozogsz. Az lesz a vége hogy átcsoportosítja a szervezeted az energiaszükségleteket, és majd jobban fogsz fázni mert oda nem jut annyi, de még életben fogsz maradni mert a szükséges dolgokhoz adja amit a nem szükségestől elvesz. Persze ha ilyen extrém alacsony mint az afrikaiaknál, akkor fogyni fogsz, de izomból is, csontod is olyan lesz mint a porcelán, vitaminok nem lesznek felhasználva mert nincs mivel felszívódni (d vitamin zsírban oldódik pl)
2021. jún. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
9%
Ebben a melegben sok a bevitt kalória. Menj el uszodába és legyél a hideg vízben 1-2 órát.
2021. jún. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
13%
kalória kamu. :) Napi egyszeri étkezés (azt is állati eredetű ételekből) és kész. :)
2021. jún. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
7%
nem értem miért pontozzátok le a #7-est, van igazság abban amit mond, ha egyszer eszel vajon mennyit eszel szerinted? Még 1000 kalóriát is alig bírsz megenni... Már ha rendes kajáról beszélünk, egy zacskó rizs pl olyan 350-400 kalória, hús, zöldség hozzá, és még akkor is alig vagy az 1000 körül. Persze ha ilyen szutykokat is eszel még hogy sütemény, meg mogyoróvaj, meg csoki stb akkor elég gyorsan átbillen a mérleg. Mondjuk az hogy csak állati eredeti ételek egy merő fszság, a salátával mi az isten gond van áruld már el? Az nem állati eredeti lol
2021. jún. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
46%
#8 plusz a napi 1x kajálás lényege hogy egész nap szinte semmi inzulint nem termel a szervezeted, és a te zsírodból használja az energiát. Amint eszel valamit, inzulin termelődik, ha inzulin termelődik a zsírégetés megáll, és raktározás kezdődik. Ha kajálsz felmegy az inzulinod, de mivel rendes kaját eszel (és a hülyeséget hogy barna a rizs vagy fehér most tegyük félre), nem édességeket, nem megy fel annyira az inzulinszint, hamarabb visszaáll, és onnantól újrakezdődik a folyamat és ez így megy kb 23 órán át míg megint eszel.
2021. jún. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%

Látom egy pár ember el van tévedve. A testünk ilyen szempontból elég buta, nincs olyan, hogy raktározni kezd. Ha fogyunk, akkor az anyagcserénk lelassul (kis mértékben), ezért van az, hogy pl. 2000kcal-ról lemegyünk 1700-ra FOKOZATOSAN. Ha egyből 1300kcal-án vagy akkor onnan nemigen tudsz elvenni, számold ki mennyit kell enned (pl. Kalóriabázis, Yazio, Myfitnesspal) szintentartáshoz és nézd meg hogy 2-3 nap után valtozott-e a súlyod;


-Ha nőtt vegyél el belőle kb. 200-at

Ha így se csökken újabb 150 stb...

-Ha nem változik akkor vidd le egy kicsit majd nézd meg mi történik

-Ha csökken akkor minden renben.


Még1 dolog a mérésekkel kapcsolatban:


Amikor méred magad akkor


-Reggel hasonló időpontokban mérd

-WC-zés után

-Víz és kaja nélkül

-Ruha nélkül (gondolok én alsógatyára, boxerre stb...)


Ha számolod akkor az olajat amiben sütsz, fűszerkeverékeket is mérd bele mert sok kcal tartalmaznak.

Ha ezekre figyelsz akkor fogynod kell. Ha mégsem (amit nemhiszek), akkor járj utána jobban.

2021. jún. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!