Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha tartom a kcal deficitet,...

Ha tartom a kcal deficitet, akkor mindegy, hogy mit eszek, fogyni fogok?

Figyelt kérdés

Eszek húst, zöldséget, gyümölcsöt és csokit is. Ha tartom pl. a napi 1000 kcal-t, akkor ugyanúgy fogyni fogok, hiába van benne egy kis csoki?


Előre is köszönöm



2021. jún. 26. 13:11
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja, és mindennap edzek minimum 1 órát, de ez általában mindig átcsúszik másfél-2-re, de az egy óra fix. Vasárnap pedig pihi napot tartok
2021. jún. 26. 13:12
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Igen, ehetsz csokit is, nyugodtan. Viszont remélem, hogy az 1000 kalóriát csak példaként írtad, mert az édeskevés, pláne, hogy még edzel is mellé.
2021. jún. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Természetesen nem lesz semmi bajod a csokitol ha deficitbe maradsz, de viszont minimum 1200kcal-t egyél egy nap
2021. jún. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)) Ment a zöld pipa
2021. jún. 26. 14:14
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Így ahogy mondod. Így kéne mindenkinek diétáznia
2021. jún. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem nem. En mikor tornaztam es vegetarianusan ettem, azaz reggeli vacsi kenyer, ebed teszta rizs, semmi nem ment le hiaba volt 1200 kcal. Amikor ch csokkentettbol csinaltam, hus sali, minimalia rizs feherjepor, egybol lement. Csak a ch csokkentes segit.
2021. jún. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
36%

Egyáltalán nem mindegy, hogy mit eszik az ember. A minőségre is oda kell figyelni, nem csak a mennyiségre. Ha szemétből viszel be 1200 kalóriát, az sokkal rosszabb, mintha teljesen egészséges ételekből vinnél be 2500-at.

Az 1000 kalória egyébként nagyon kevés, nem is értem a diétád lényegét, alig eszel, de legalább csokoládé van benne... úgy le fog lassulni az anyagcseréd, hogy ha most le is tudsz fogyni, 1 év múlva 30 kilóval több leszel, mint a fogyókúra előtt...

2021. jún. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
24%
Így van, a minőségre is oda kell figyelni, különben hamar meg fogsz akadni.
2021. jún. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
24%
Nem ez volt a kérdés 2 utolsó ;)
2021. jún. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Saját példámból tanulva nem. Az én anyagcserémre nagyon rossz hatással vannak a gyors felszívódású CH-k, hiába tartom a kalórialimitet. Elviekben működnie kéne, de valamiért ez nekem korábban mégsem jött be. Na meg nem véletlenül nem tanácsos ilyeneket enni egy életmódváltás idején, könnyen kibillentik a hormonális egyensúlyodat és az akaratodat is. Persze hosszabb távon beleférnek olykor a csalókaják, kellenek is, hiszen az a cél, hogy ne egy ketrecbe zárd magad, hanem fenntartható életmódot folytass. Valószínűleg anyagcserefüggő is, én a kalóriaszámolás óta egészen más eredményeket érek el, ha figyelek a bevitt makrok arányára (ha fogyni akarok, 100g fölé nem nagyon emelem a CH-t, és az is többynire lassú felszívódású). Amúgy imádom az édességeket, szóval valamennyi cukormentes csoki/proteinszelet, tényleg ritkán valami cukormentes süti belefér.
2021. jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!