Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Személyi edző/ dietetikus...

Személyi edző/ dietetikus nélkül lehet a linkelt képen szereplő lánynak így lefogyni?

Figyelt kérdés

[link]


Hasonló a testalkatom, mint a bal oldalinak. Saját magamtól legalább egy tíz kilót tudok leadni vagy mindenképpen személyi edző/ szakember szükséges?


Tanácsokat/ javaslatokat szeretnék.


Próbálok keveset enni kb 1200-1500 kcal közt, ülőmunkát végzek. 150 centi vagyok és 75 kiló 28 éves.


Biciklizek kb 2-3 naponta 60 km-t, de eddig semmi változás.


4 hónapja csinálom.



2021. júl. 9. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem le lehet fogyni. Én már fogytam egyszer 39kg-ot, fiatalon, nagy kitartás kellett.


Most felnőtt fejjel megint ugyanennyit kell leadnom, mert persze az évek alatt visszajött. Eddig 12kg-ot fogytam, napi 1100 kalóriával. Nekem a pajzsmirigyem nagymértékben lassította a fogyást, minden erőfeszítésem ellenére alig mozdult lefelé a mérleg, hiába mozogtam is. Ezért jódtartalmú ételeket eszem, nori alga lapot minden nap. Azóta simán fogyok. Nekem ez egy hatalmas segítség, és megkönnyebbülés, hogy rájöttem miért ragaszkodtak ennyire a kilók!


A sikeres fogyókúra persze életmódváltás, és sokmindent lehet találni ehhez a neten, de én mégis azt mondom, a fogyás sokszor csak pszichológia, mert fejben dől el. Kivéve persze ha valami nincs rendben, mint nálam a pajzsmirigy...

2021. júl. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Simán le lehet fogyni személyi edző nélkül is. A napi kerékpározás helyett menj heti 3x és iktass be másfajta edzéseket is. Gyaloglás, úszás stb. Olvadni fognak a felesleges kilók rólad.
2021. júl. 9. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm szépen!
2021. júl. 9. 08:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom töltsd le a yaziot, és egy ideig vezesd fel a kalóriákat, hogy lásd, tényleg deficitben vagy-e, megeszel-e elegendő mennyiségű fehérjét, nem eszel-e túl zsírosan... stb.

Én azt hittem, milyen csuda egészségesen eszem, reggelihez lenmagpehely, tízóraira görög joghurt gyümölccsel, vacsira tojásrántotta 1 kiskanál olajon, stb... mozgok, súlyzózok, bringázok, mégsincs változás...

Aztán beütöttem mindent grammra pontosan a yazioba, és akkor jött a csodálkozás, hogy aha, a zsírral olyan szépen emelt kalória bevitelen voltam, hogy csak na. 1 g zsír 9 kalória. 1 g fehérje és szénhidrát nagyjából 4 kalória.

Szóval nálad az 1200-1500 kalória miből tevődik össze? Számolod a kalóriákat, vagy csak hasraütés szerűen írtad?

2021. júl. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok, a kettes említette a gyaloglást. Ez tényleg nagyon jó, mert ízület kímélő. Sokan nem tudják, de 10kg plussz túlsúllyal nem szabad pl. kocogni.


Én is gyaloglok, van egy aktivitásmérő karórám, van rajta lépésszámláló. Napi 10.000 lépést kell legyalogolni, emelkedett pulzusszámmal, nekem nagyon bevált, mert ahogy fogysz, lassul a fogyás, és muszáj valami intenzívebb mozgás. Ajánlom még a pilates-t, otthon is el lehet kezdeni, sok videó van a neten erről, túlságosan is lehet végezni, jó erősítő.


Mozgással kapcsolatban annyit mondanék, hogy szép lassan alakítsd szokássá. Ha hirtelen bevállalsz heti 3x 1 óra mozgást, lehet hogy nagyon hamar megunod, feladod. De ha többször kisebb adagokban végzed, lehet hogy képes vagy hosszabb távon tartani, és így többre mész vele, mintha egyből sokat vállalsz, majd feladod. Az sem baj, ha mindig valami olyat mozogsz, amihez kedved van, akár táncolhatsz, túrázhatsz is, amihez épp kedved van, ne szorítsd magad keretek közé.


Kajálásban ugyanez. Ne szorítsd magad túlságosan nagy keretek közé, egyél nyugodtan szénhidrátot egy nap, de akkor aznap be egyél semmi zsírosat. Vagy ha zsírosat eszel, akkor aznap ne egyél sok szénhidrátot. Csaló nap lehet először heti egyszer, majd kéthetente, végül próbálj meg csak havonta egyszer csalni.


Olyan szokásokat kell kialakítani, ani hosszútávon fenntartható, az életmódváltás akkor jó ha tartható... Nekem ezek a tanácsok segítettek.


Én egy évet adtam magamnak, hogy lefogyjak. Még 28 kg áll előttem, nagyon sok, de türelmesnek kell lenni. Bem szabad feladni, mert van az a kor, amikor már nem lehet büntetlenül kövérnek maradni.


Nagyon fontos a motiváció, ne csak azért akarj lefogyni, mert nyáron jól akarsz kinézni, meg haspólót akarsz felvenni... Akkor nem fog menni. Én azért fogyok, hogy ne legyek cukorbeteg, mert ez a családban öröklődő, és a nagyapám ebbe halt bele sajnos...

2021. júl. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!