Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriát tartalmaz...

Mennyi kalóriát tartalmaz 100g zöldalma?

Figyelt kérdés
Több helyen néztem, hogy mennyi lehet a kcal tartalma, de az egyiken 100g-ban 52 kcalt, a másikon 30-at, a harmadikon 24 kcalt írtak. Ezek az adatok közül melyik a "jó"?

2021. júl. 16. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ezt marhára nem lehet potosan megmondani. Attól is függ, hogy milyen érettségi állapotban van (cukortartalom ugye...), stb. stb.
2021. júl. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Egy átlagos zöld alma kb. 200 gramm, de nyilván a közepét nem esszük meg. Igazából mindegy melyik értéket nézed az alma nem egy nagyon hízlaló gyümölcs. A szőlő, banán, eper azok már inkább. Szóval az almát nyugodtan eheted diéta során és ha napi egyet eszel meg, akkor nem szükséges kínosan mérni, hogy vajon mennyi is. A kalória meg egy dolog, de az egyes élelmiszereket teljesen másképp dolgozza fel a szervezet.


100 kalóriányi alma nem egyenlő 100 kalória csokoládéval, nyilván. Ami biztos, hogy kalóriadeficitben mindenképp fogyás van.

2021. júl. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
A szőlőt, banánt és epret is eheted nyugodtan, akár nagy mennyiségben is. Egyiktől sem hízott még el senki. A kalória többlet hizlal, nem a cukor. A gyümölcs cukortól nem kell félni, nem ugyanúgy működik a dolog, mint a hozzáadott cukornál.
2021. júl. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as én voltam a kettes. Azért nem mindegy az adott kalóriamennyiség miből áll. Az egészségtelen szénhidrát, finomított cukor nyilván rosszabb kalória, mint a zsír vagy a fehérje, de ezekből amúgy is kevesebb kell, de nem is úgy dolgozza fel, raktározza a szervezet, mint a szénhidrátot.


És azért gyümölcsből sem lehet akármennyit enni, mert az inzulinszinttel ugyanúgy szórakoznak, ezért a cukorbetegnek is vigyázni kell!

2021. júl. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Most komolyan ~30 kalória differencián stresszelsz? :D

Nem azon fog múlni a diétád, hogy 50 kalória van-e benne, vagy pedig 20-30..

Ez szinte semmi. Én is kalóriát számolok, de van hogy 100 kalóriát hozzá sem írok néha, és ugyan úgy fogyok.

2021. júl. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"z egészségtelen szénhidrát, finomított cukor nyilván rosszabb kalória, mint a zsír vagy a fehérje"


De a gyümölcsökben nem ilyenek vannak.


"És azért gyümölcsből sem lehet akármennyit enni, mert az inzulinszinttel ugyanúgy szórakoznak, ezért a cukorbetegnek is vigyázni kell!"


És ki mondta, hogy a kérdező cukorbeteg? Akinek nincs ilyen problémája, az nyugodtan ehet gyümölcsöt, mert nem emiatt lesz cukorbeteg. Ezzel az erővel ne egyen x ételt, mert lehet, hogy érzékeny rá.

2021. júl. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50 körül. Én a másik két értéket még nem is hallottam, mindig 50-nek számoltam minden almafajtát, amíg kalóriát számoltam. Nem az a plusz mínusz 20 kalória fog felhízlalni vagy lefogyasztani.
2021. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!