Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Igaz, hogy 1 kg zsír felszedés...

Igaz, hogy 1 kg zsír felszedéséhez 9000 kcal többlet, 1 kg zsír leadásához pedig 7000-7700 kcal deficit szükséges?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért? Már nem tudom, hol hallottam róla, de talán valami hormonokkal vagy kalóriák felhasználásával kapcsolatos magyarázatot adhattak rá.

2021. júl. 21. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Mármint hogy miért nem ugyanannyi? Mert a szervezet hatásfoka nem 100%. Amúgy a 9000 kcal többlet pont emiatt nem is fog szükségképpen 1 kg hízást eredményezni zsírban. Hiába viszel be annyi zsírt, nem fog mind tökéletesen megemésztődni stb. Az a fizika törvényei miatt igaz, hogy 1 kg zsír felszedéséhez legalább 9000 kcal többlet kell, és a leadásához biztosan elég 9000 kcal deficit.


A számok onnan jönnek, hogy 1 g zsír 9 kcal, tehát 1 kg zsír 9000 kcal, ha esetleg erre vonatkozott a kérdés.

2021. júl. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2%

Nem. A kalória KAMU. :)

Minden attól függ, mit eszel, és mikor.

2021. júl. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
2. Ha már vetted a fáradságot, hogy válaszolj egy kérdésre, legalább ne totálisan félrevezető, orbitális butaságot írj, mert még a végén valaki komolyan is veszi, hiába tetted oda a smileyt.
2021. júl. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
#3, szerintem komolyan gondolta. Vicces elméletekben hisznek emberek. A kedvencem, aki azt mondja, hogy a kalória nem számít, csak a makrotápanyagokból kell megfelelő keretet tartani. Az nem ment át neki, hogy a makrotápanyag-keretből kalóriakeret is adódik, sőt, a makrotápanyag-keret konkrétan ugyanaz, mint egy kalóriakeret+egy adott makrotápanyag-arány :-)
2021. júl. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem ide tartozik, csak gondoltam leírom, hogy az én kedvencem az volt (itt gyakorin), hogy valaki tűzön-vízen át állította, hogy női mellizom nem létezik :). Hiába érvelt bárki bármivel, meggyőzhetetlen volt. Könnyen fel lehet cseszni az ember agyát már kora reggel, bár én voltam a hülye, minek néztem rá akkor az oldalra :D.
2021. júl. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy minek az eredménye, hogy nem egyezik a kettő. De akkor a megemésztődésen múlik. Köszönöm!
2021. júl. 21. 17:09
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
84%
Amikor kalóriát viszel be, nem magadat, hanem a bélbaktériumokat eteted. Az ő anyagcseréjük révén jutsz bizonyos hormonokhoz, vitaminokhoz, enzimekhez, tápanyaghoz. Az ő életfunkcióikhoz szükséges kalória "tűnik el" a ténylegesen bevitt mennyiségből.
2021. júl. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!