Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Elég lehet ez így fogyáshoz?

Elég lehet ez így fogyáshoz?

Figyelt kérdés

173 cm vagyok és 80 kg. A holnapi napon elkezdem Dr. Steinberger 5 napos fitness kúráját. Aki ismeri az tudja, hogy zöldéglé/gyümölcslé a napi menü rozskenyérrel.

Utána szeretném visszavezetni a teljes értékű ételeket az étrdendembe. A tervem az, hogy ez a kúra után belekezdjek az életmódváltásba. Gondolok itt a teljes kiőrlésű kenyerekre, kevesebb készételre, cukor helyett eritritre. Így szeretnék a későbbiekben napi 1600 kalóriát bevinni a szervezetembe. Sportolásra nincs mindig lehetőségem, de arra gondoltam, hogy heti 3-4 alkalommal beleférne az időmbe fél óra séta, esetleg később fél óra kocogás.

A célsúlyom a 65 kg lenne. Szerintetek ez így élhető? Nem akarom sanyargatni a testem de valahogy át kell álljak ezekre a dolgokra.



2021. aug. 26. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Akar ki is hagyhatod ezt a leves dietat, csak a penztarcad lesz karcsubb tole, sok ertelme nincs, de legalabb rosszul is leszel az ehezesol.

Kezdj rogton az eletmodvaltassal es kesz, szamold a kaloriakat, sportolj, ennyi.

2021. aug. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Az életmódváltás oké, de előtte mért akarod 5 napig sanyargatni magad? Az nem egészséges, és értelme sincs, azt hagyd ki inkább.
2021. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezeknek a pár napos diétáknak semmi értelme, éhezteted magad, utána kevesebbet mutat a mérleg majd, de az mind a távozó víz miatt lesz. Felesleges költeni ilyenekre.
2021. aug. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

"Nem akarom sanyargatni a testem de valahogy át kell álljak ezekre a dolgokra."

Hát, ha az életmódváltást egy sanyargatós 5 nap előzi meg, az nagyban megnehezíti az átállást, szóval nem teljesen értem miért akarod előtte ezt a diétát.

2021. aug. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6%
Napi 1600 kalória egy mozgásszegény életmód mellett egyenlő a hízókúrával.
2021. aug. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor azt is hagyom!

Azért gondoltam erre az 1600 kalóriás diétára, mert ülőmunka mellett (ha figyelembe veszem az életkorom, magasságom, nemem, súlyom és át aktivitási szintem), akkor számoltam kb. 1900 kalóriát egy napra. De akkor azt is átgondolom. Viszont láttam, hogy van, aki 1200 kalóriát eszik egy nap. Szerintem az még nagyon kevés az alap anyagcseréhez is, nem?

2021. aug. 26. 13:40
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell 1600 ala menni kerdezo, az 5-os faszsagot mond. Te raadasul ki is szamoltad, ez igy tokeletes lesz.
2021. aug. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
1600 kalória az teljesen rendben van. Ezt a leves diétát szerintem is hanyagold. A lényeg, hogy ne legyen kínlódás az új életmód. Egyél azt, amit akarsz, de módjával. Keress neten finom, de egészséges ételeket és csináld meg azokat és akkor azzal meg van az is, hogy azt eszed, amit szeretsz, de egészségesen is. Viszont ne felejtsd el teljesen a vacak kajákat sem, néha egy-kettő belefér, ha kívánod.
2021. aug. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!