Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyire megbízható a "kalória...

Mennyire megbízható a "kalóriabázis.hu" oldal kalóriaszámláláshoz? Mármint én be szoktam írni minden terméket külön,mindegyiknek megnézem a kcal-t és utána én össze adom számológépen.

Figyelt kérdés

2021. szept. 3. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már kb. 7 hónapja ott számolom a kalóriákat, jó oldal. De vannak téves infók. Pl. ha mittudjamén beírod az egyik sajt nevét, amiben a csomagolása alapján van 100 grammban 250 kalória, akkor bizony előfordulhat, hogy a kalóriabázisban az a sajt 100 gramm 240 kalóriával van fent. Gondolom azért, mert időközben változtattak rajta. Rengeteg ilyennel találkozom, ezért is én mindig ellenőrzöm, hogy tényleg annyit ír-e a kalóriabázisban, mint a terméken. Illetve néha van, mikor a vonalkód beolvasásnál egy tökre más terméket hoz ki. Szóval na, azért vannak benne ilyen hibák, ezért érdemes figyelmesnek lenni, a termékek csomagolásán is ellenőrizni a kalóriákat, stb.
2021. szept. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Öszintén szólva nem értem, miért te adod össze a kalóriaértékeket, amikor az oldal automatikusan megteszi.

De amiket ír, nagyjából megbízhatóak. Az olyan eltérések, amit az elsö ír, sokszor a különbözö gyártok által megadott eltérésekböl jönnek, picit más gyártási mód, más arányok és a kalóriaérték máris más lett. De lényeges eltérés azért nem szokott lenni.

2021. szept. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2021. szept. 3. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is vannak elteresek, mindig megnezem h tuti azt viszi e be ami a dobozon van.
2021. szept. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem rossz
2021. szept. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem rossz, de pont fele annyit fogyok mint amennyit a kalkulacio szerint kellene. Szoval ez kicsit csalodas es nem is ertem miert van, pedig nagyon precizen felviszek mindent. De amugy alapnak nem rossz.
2021. szept. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!