Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan kezdjek neki a fogyásnak?

Hogyan kezdjek neki a fogyásnak?

Figyelt kérdés
Az igazság, hogy én egy durván túlsúlyos ember vagyok majdnem 100 kiló felesleg van rajtam, úgy hogy durván 2 méter vagyok. Szeretnék lefogyni, sőt mondhatjuk akarok, de az utóbbi időben kiújultak nálam a mentális problémák: depresszió, OCD, szorongás, szocfóbia, hogy nincs erőm belevágni, nincs motivációm. Senki nem hallgat meg mindenki azt mondja kifogás, csak akarni kell, gyenge vagyok, ebbe fogok meghalni így... Sokszor belevágtam voltak sikerek 20,30 kg de visszajött vagy még több is. Szeretnék jól kinézni, egészségesebb lenni, de egyszerűen az evés jelenti az egyetlen "stresszlevezetésemet" én nem szoktam inni,drogozni,gyógyszereket beszedni, és a mentális problémáimra se szedek még gyógyszert. Egyszerűen az egésznapos belső örlődés után az tud csak megnyugtatni, ha ehetek/ihatok valamit ami ízlik. Tudom nagyon "gagyin" hangzik, de az evést ha megvonnám úgy hogy a cigit is letettem, akkor szerintem hiába lennék egészségesebb mégjobban belerokkannék idegileg, vagy nem tudom. Volt már valaki hasonló cipőben? Pár tanács is olyan jól tudna esni, vagy egy-két szép szó legalább.

2021. okt. 6. 03:09
 1/6 anonim válasza:
100%
Hajrá. Én 104-ről fogytam 85-re. 3 hónap alatt. Nem tudom neked hogy megy a mozgás, ha 100 kiló van felesleg rajtad, én a 19 kiló leadása után is sokkal könnyebben mozgok.
2021. okt. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
1, Lefogytál, de HOGY? Attól lenne hasznos a válasz, praktika-taktika, ami segíthet esetleg a kérdezőnek.
2021. okt. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Nem tanácsot adtam, hanem bátorítottam. Egyébként durván visszavettem a kajálást. Nem ajánlom senkinek a módszerem.
2021. okt. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Lefogyni? Életmódot változtatni. Apránként.

Lélekben kell keménynek lenni. Mindenki a túlsúlyosakon köszörüli a nyelvét. Az ilyet kíméletlenül és könyörtelenül ki kell tenni az életedből. Ő vagy ők a legnagyobb akadálya bármilyen hihetetlen is.


Ha család tag vagy kolléga hát be kel neki is szólni hogy érezze a törődést, vagy felvilágosítod hogy abba hagyja vagy te is beszólsz neki ahol nagyon fáj. Fel kell vállalni a konfliktust, különben soha nem hagyják abba. Ennek 80% fejben dől el.


Igen nyilván hajlam is persze, de ha negatívban van a bevitt szénhidrát akkor fogyni fogsz, nyilván magadhoz képest...


Apró dolgokat kell változtatni amiket el tudsz fogadni tartósan, és nem érzed rosszul magad. Nagyon fontos. Ha sanyargatod magad, előbb utóbb megunod és még kövérebb leszel.


Rossz szokásokról le kell mondani. Kv/tea cukor nélkül.

Cukros üdítők óne.


Lisztes dolgok majdnem mind kuka. Gáz de ez van. Mindegy milyen liszt.

gabonák is kiiktatva... Ez egy nagy lépés.

Krumpli is óne, édes burgonya lehet néha.

Gyümölcsök módjával, mert sok a cukor, de valamennyi meg kell.

Néha keveset lehet mindenből.

Olyan ételeket keress amik kevés szénhidrátot tartalmaznak és szereted.


Tudom modern táplálkozásban azt képzelik hogy mindenki tudja mikor mennyi gramm tápanyagra van szüksége és a kalória számlálósdi lefogyást követően is tud működni. Többségnek nem.

Saját utadat kell megtalálni.


Szentségtörés ha megemlíted hogy van egy ketogén diéta. (Olvass utánna)

Amiben nem eszel egész nap és a legnagyobb előnye hogy nem vagy éhes...

Kell egy nap 16 óra mikor a gyomrod pihen. Folyadékot lehet meg néha apróságot de nem eszel effektíve.


Mozgás. Napi séta. 1 órányi séta. Eleinte csak lájtosan aztán ha megy tempósabban. Futni nem kell tönkremennek az izületeid. Séta is megemeli a pulzusodat.


Sok folyadék, víz elsősorban.

Ha még is van éhség arra szuper a gyömbéres, fahéjas, citromos víz.


Ha ügyesen csinálod akkor némi elhajlás pedig belefér időnként.

Azért mivel nagy a súlyfelesleg ez nem lesz gyors és nem is szabad annak lennie. Lesznek hullám völgyek is amikor úgy érzed hogy nem hogy fogynál de hízol, és ezt a mérleg is alátámasztja majd. Az csak izom tömeg növekedés miatt lesz, mert az izom nehezebb. Viszont a centik nem fognak hazudni...

Lassan apránként kitartóan.


Hátterek és a lelki életnek rendben kell lennie nagyon. Emberek 99% ezen bukik el...

2021. okt. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos én is így vagyok, én most 80 kg feleslegnél járok. Átérzem amit írsz, bár nekem nincs mentális problémám, vagy legalábbis nem tudok róla.


Nekem a háziorvosom mondta, hogy le kellene fogyni, kértedeztem, hogy hogyan, erre az volt a válasz, hogy nem kell annyit enni. Sokat segített... Nyilván egy grammot nem fogytam, sőt.


Szívesen segítenék, de nekem sincs bevált módszerem. Amit érzek, hogy a zsír nem tesz jót. Bár önmagában a zsír nem hízlal annyira, de nekem érezhetően lassítja az anyagcserét, így próbálom kerülni azokat az ételeket, amik megszívják magukat zsírral, aolajjal (nem sikerül).


Nagyon káros a cukor is. Kerülni kell, de persze teljesen nem lehet megszüntetni.


Három dolog van ami működhet:

1, Egyél nagyjából egészséges ételeket, és azok, amik nem egészségesek maradjanak meg különleges alkalmakra.


2, Sikerült csökkentenem az édességbevitelmet azzal, hogy nem eszek meg minden szart, csak a kedvenc néhány süteményem, ha az nincs akkor nem kell, csak a kedvenc üdítőmet, ha az nincs akkor nem kell. És így nagyon sok esetben könnyen mondok nekem. Ha valami káros, akkor legalább okozzon valódi örömet


3, Nyaraláskor mindig fogyok, pedig jókat eszek. Én azt vettem észre, hogy jobb éttermekben ebédelve, vacsorázva egészségesebben főznek, mint én otthon. Szinte mindegy mit kérsz nagyon finom, mégis egészségesebb. Az adag is jellemzően elég, de nem eszem túl magam. Ez a jobb éttermekre igaz, ahol nem a mennyiséggel kompenzálják a minőség hiányát. Ezen kívül ilyenkor sokkal aktívabban mozgok, sokat gyalolok és az mindig segít.

2021. okt. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

5, Ugyanezt vettem észre, az utolsó pontodra. :D

Voltunk nemrég egy puccos szállodában munkahelyi lehetőség okán (nem szoktunk ilyen teljes ellátásos helyekre járni), napi háromszori büféasztalos kaja, stb., hát előre rémítgettek a kollegák, hogy ne most akarjál fogyózni, ők is nemtudom hány kiló plusszal jönnek haza mindig, meg ilyenek.

Na, az időhöz kötött 3x étkezés, amire nyilván a hétköznapokban nincs idő, meg valószínűleg egészségesebben is főznek, én két kiló mínusszal jöttem haza egy hét után. :D Persze nyilván az is benne van, hogy sok olyat ettem, aminek itthon nem sűrűn állok neki, változatosabb volt.

2021. okt. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!