Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Jó dietetikus aki segít?

Jó dietetikus aki segít?

Figyelt kérdés

Lefogytam, de most folyamatosan idegelem magam a kalóriákkal, makro számlálgatással, aggódom mit fogok enni, lemérem a dolgokat.

Tudtok jó dietetikust aki segítene ebben? Nem csak az étkezés, de mondjuk az edzésben is tudna tanácsot adni?



2021. nov. 25. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Neked inkább pszichológus kell
2021. nov. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Hát, én 8 éve fogytam kb 55 kilót, és azóta is számolom a kalóriákat, meg lemérem az élelmiszert, bár nem "idegelem" magam vele, nem központi része az életemnek, inkább szokásommá vált. Ebből fakadóan nem is 100%-ban és rigolyásan ragaszkodom hozzá.

Amikor a fogyás után 1 évig úgy gondoltam, hogy nem kell már semmit számolnom, ehetek bármit, egy év alatt 14 kg visszajött...

Úgyhogy szerintem az a döntő, hogy mennyire válik rögeszméddé a számolgatás vagy méregetés. Ha annyi, hogy továbbra sem mindegy számodra, hogy mit és mennyit eszel, az nem gond, egyfajta tudatosság inkább, ami hasznos lesz az egészséges súlyod megőrzésében, de ha folyton ekörül forognak a gondolataid, és pl. születésnapon nem mersz egy szelet tortát megengedni magadnak, mert jaj, túllépem a keretemet, akkor tényleg inkább pszichológushoz kellene fordulni és átbeszélni ezeket a dolgokat.

2021. nov. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Frányó Esztert ajánlom. Nagyon hasonlóan voltam. Egy online videós konzultációra fizettem be nála. Feltettem az összes kérdésemet és még ő is hozzáett. Azóta sokkal magabiztosabb vagyok


Vigyazz mert ha így folytatod akkor nem dietetikus hanem pszichológus fog kelleni. Legyél előbb tudatos az étkezésben és sportban

2021. nov. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!