Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyire vonjátok be a párotok...

Mennyire vonjátok be a párotokat a fogyókúrába? Úgy érzem a párom étkezése miatt sikertelen a diétám. Mennyire lenne jogos megkérnem őt, hogy legalább itthon ne egyen össze-vissza, hanem ő is számolja a kalóriákat?

Figyelt kérdés

Pl. folyton pizzát rendel este 10kor és megkínál egy szelettel. Aznapra ez már nyilván nem férne bele, de egyszerűen nem bírom ki.. Hiába figyelek oda hogy a hűtőben egészséges kaják legyenek, ő mindig elmegy boltba és feltankol egy kiló csokit, chipset. Próbálom azért megtartóztatni magam de sokkal egyszerűbb kéne ha nem kéne minden nap sóvárognom valami után. Mert hiába lakom jól, a nasi, szelet pizza, stb után sóvárgok ha előttem eszi este 10-kor. Az is nagyon zavar, hogyha főzök, akkor 2 emberre főzök, mert ő jobban kívánja mondjuk a sültkrumplit mint a zöldségköretet. Azokon a napokon amikor ő főz, meg szintén alig van tekintettel a diétámra, de ezt már megtanultam belekalkulálni valamennyire.

Természetesen értem hogy nem szólhatok bele mit eszik mégis úgy érzem hogy sokkal hatékonyabb lenne ha ő is ugyan aszerint az étrend szerint enne mint én. Másoknál hogy megy ez?


2021. nov. 28. 18:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Biztosan hatékonyabb lenne a diétád, ha együtt csinálnátok. Itt több sarkalatos pont is van, pl a párodnak is le kellene-e dobni pár kilót? Hiszen akkor teljesen jogos kérés lenne részedről hogy diétázzon veled. Ha azonban ő eleve nagyon vékony alkat akkor azon kívül hogy figyeljen oda az egészségére ( és ebbe beletartozik hogy este 10kor már nem pizzázunk) , akkor viszont nem várható el tőle hogy kőkemény diétával sanyargassa magát. Szerintem az még belefér hogy sütsz neki egy kis krumplit köretnek, max te nem eszel belőle. Igen valóban macerásabb mint egy adagot főzni, de pl.en nem is várnám el a férjemtől hogy ő is csak párolt zöldséget egyen, hisz fizikai munkát végez, neki azért több energiára van szüksége 1 nap, mint nekem. Szóval ez soktényezős dolog.

Ha fogyni nem is akar a párod, szerintem egy egészséges életmódváltásban mindenképp lehetne partner. Nasikat minimalizálni

2021. nov. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Jaj bocsánat véletlenül elkuldtem mielőtt befejeztem volna a választ:( szóval nasikat és éjszakai kajálásokat elhagyni vagy minimalizálni. Ez nem csak a te érdeked hanem hosszú távon az övé is szerintem
2021. nov. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen, ő olyan típus, hogy bármennyit ehet, nem hízik..
2021. nov. 28. 18:43
 4/20 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem valahol nem egészen érted a kalóriaszámolás lényegét!

Ehetsz te is pizzát, csak egy kis darabot, vagy akármi mást is, amit a párod éppen eszik, az egyetlen, hogy ezt is vedd figyelembe a kalóriáknál. Akkor nem fogsz sóvárogni, és mégis tudsz fogyni.

A fözésnél is ehetitek ugyanazt, te legfeljebb nem eszel a sült krumplból vagy csak picit, nem nagy munka plusz egy adagot megsütni belöle.

Azt nem várhatod el a párodtól, hogy azért ne egyen egy csomó ételt, mert neked most nem passzol.

Mi lesz egyébként, ha eléred a célodat, akkor megint mindent eszel? Ebben az esetben garantáltan visszahízol, ezért is érdemes életmódot váltani. Ha nem mondasz le mindenröl, változatosan fözöl magadnak, akkor idövel a párod is egyre több mindent meg fog enni, meg lesznek olyasmik, amiket föleg ö szeret, te meg csak csipegetsz belöle.

2021. nov. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%
Hát igen, akkor szerencsés alkat viszont úgy meg könnyen átesik a ló túloldalára az egészségtelen ételekkel, mert nem látszik rajta és nem érzi magát rosszul tőle. Ezeknek a táplálkozásbeli baklövéseknek 10-20-30 év múlva lesz meg a böjtje sajnos :(. Én a helyedben próbálkoznék sok sok egészséges finom alternatív recepttel/vacsorákkal, akár kis vacsora szeánszokat is tarthattok, mindig főzöl valami egészséges finomságot :) ezzel motiválhatod a párodat is, és magadnak is jót teszel vele. Erőltetni és veszekedni szerintem felesleges, attól még neki nem lesz kedve egészségesen étkezni hogy kényszerítve van rá. De ha megismerteted új ízekkel kvázi mint egy gyereket és rajon hogy amúgy jó kajáktól másnap sokkal energikusabb, akkor egy idő után már ő fogja kérni hogy főzz már valami egészséges ételt :) nálunk legalábbis így volt. Én vegetáriánus ételeket hoztam be a hétköznapokba, a férjem eleinte nagyon szkeptikus volt, most meg már ő kéri
2021. nov. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

4-es, de értem a lényegét, ki is van számolva pontosan minden napra megvan az étrendem, mert az nem működik nálam hogy valamit meglátok akkor azt eszem és akkor este 7kor rájövök h ma is túlléptem a keretet aznap is.

Eszem pizzát is, sültkrumplit is, de csak ritkán, nem minden másnap. Nekem kell valamifajta rendszer. 7-8 felé vacsorázom, és azontúl már bármit eszek túllépem a keretemet.

A sültkrumplis példáddal meg az a baj, hogy ha én egy pici sültkrumplit eszem, attól nem lakom jól. Persze lehetne hogy mindig mindenből egy picit eszem (1 szelet pizza, 5 szem sültkrumpli) csak értelme nincs. Egy nagy adag salátával vacsorára pl. jól lakom, egy szelet pizzával nyilván nem. Viszont mégis sóvárgok utána, én szerintem ez természetes.

2021. nov. 28. 19:00
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is termeszetes hogy megkívánod kérdező. Én se tudtam soha megállni hogy valami finomságból csak extra kicsit egyek.

Akkor már kibírom hogy aznap egyáltalán ne egyek belőle, egy másik nap pedig amikor úgy érzem belefér akkor eszek belőle inkább egy normális adagot mint hogy egy-két falat pizzával kínozzam magam aztán legyen még amiatt is bűntudatom és még jól se laktam tőle, csak annál jobban kívánom.

2021. nov. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%
Semennyire. Ha én akarom fogyni, akkor nem őt kell diétára fognom. Ha pizzát eszik, akkor azt eszik. Megkoszonom hogy megkinal és eszek helyette egy almát
2021. nov. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%
Te vagy gyenge, ha nem bírod megállni, erről nem ő tehet. Ha igazán akarnàd hogy sikeres legyen a diétán, egyszerűen nem veszed el a pizzát, chipset stb.
2021. nov. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%

Esetleg kérd meg, hogy csokit, chipset ne tartson otthon. Nyugodtan vegyen, nyugodtan egyen, de ne álljon otthon hegyekben a nasi.

Másrészt meg vagy az legyen, hogy te is figyelsz főzéskor az ő ízlésére, meg ő is arra, hogy neked ne kalóriadús kaját csináljon, vagy hagyjátok a fenébe egymás kívánságait, az döntsön kaja ügyben, aki főz.

2021. nov. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!