Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogyok tovább még...

Miért nem fogyok tovább még 500kalóriabebitellel sem?

Figyelt kérdés

110ről kezdtem , napi 1200kaloriát vittem be , lefogytam szépen 90 kilóra , majd megállt csökkentettem a kalóriát 1000re. Akkor ment le 85re. De 1 hónapig semmit nem fogytam tovább vele. Megint lentebb vittem 800ra , es a szénhidrátot is elkezdtem számolni napi 30g ot viszek be. Nincs csalásom semmi. Nagyon odafigyelek , ennek élek lassan 1 éve. Nem éhezek mert hatalmas adag karfiolkat szoktam benyomni :) eltelek úgy hogy csak na. És nassolok is karalábét nagyon ritkán almát-répát. Az ebédem szinte mindíg brokkoli és natur csirkemell. Futok napi 40 percet , szobabicón 30 perc. Plussz mindenhova gyalog járok , elvileg simán mínuszban kéne lennem mégsem megy le. Pedig ezt a kevés kalóriát már megérzem , mégis mivel nem mozdult a mérleg bevezettem a 500kalóriát, szh ; 30 továbbra is. Már nagyon éhesnek érzem magam de rohadtul nem akar a mérleg még így sem mozdulni. Mi lehet az oka?

Beszéltem orvossal , vérvételt írt ki pajzsmirígybizsgálat miatt.. de nem hiszem , gondolom.inkább én cseszek el valamit.

Növeljem a kalóriám és újra csökkentsem esetleg?

Amúgy 155 centis nő vagyok. Állítólag 45 kilónak kéne lennem ami még mindíg 40 kiló fogyás... hát én már totál kivagyok , hogy ennyi.mindent megteszek és mégis dagadt vagyok...


2022. jan. 17. 09:52
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
3 litert iszok 1 nap szigorúan kimérve. Az ételeket is mérleggel mérem.
2022. jan. 17. 09:55
 2/34 Laylah ***** válasza:
72%
Csapj hozzá még 1000 kcalt, és egy kis ingadozás után beindul majd.
2022. jan. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Ugy érted egyik nap 1500 masik nap 500? Vagy 1 hétig 1500? Nem lenne elég 1200 -500 váltakozás? Plussz ezertől kicsit félek.
2022. jan. 17. 10:17
 4/34 anonim ***** válasza:
43%
Én a mozgást növelném, 20 perc után kezd el "elégni" a zsír. Izmot se lenne fölösleges építeni - súlyzózás -, mert az izomnak több tápanyagra van szüksége.
2022. jan. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 Laylah ***** válasza:
96%

Nem, úgy értem, hogy 1500 kcalt egyél egy nap. Mindig. De mivel most kb. semmit nem eszel, a váltáskor nyilván fog visszajönni valamennyi súly, de azt úgyis le fogod adni megint, ezért nem kell parázni tőle.

Mozgásról annyit, hogy ha mindig ugyanazt a mozgást végzed és ugyanannyi ideig, egy idő után semmit nem érsz vele, mert a test alkalmazkodik a terheléshez. Hiába sétálsz, kalóriát el nem égetsz vele (rövid távon legalábbis semmiképp, ha napi 5-10 km-eket sétálsz, az már más tészta).

2022. jan. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Kizártnak tartom, hogy napi 500 kalória és 40 kg túlsúly mellett te napi 40 perceket futsz.

Amúgy ésszerű diéta mellett (amit te csinálsz az nem az) nem indul meg a fogyás, akkor mindenképpen kivizsgálás szükséges. Miből gondolod, hogy nem pajzsmirigy probléma, ha nem vizsgáltattad meg?

2022. jan. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Onnan gondolom , mert gyerekkorom óta túlsúllyal küzdöttem , és többször voltam kivizsgáláson és sosem tálalták semmit. A vérnyomásom is alacsony. Sosem hitték el duplán mérték. Cukorterhelésen is voltam párszor.

Megpróbálok többet mozogni. Bár őszintén szólva én ettől a kevés sportól is csupa víz leszek a végére úgy megizzaszt. A futás végén is hattyúk halálában vagyok vicces ezért nem növeltem ezt inkabb a kajából vettem el.

A napi sétám változó néha 10 km néha 1-2csak.

2022. jan. 17. 10:32
 8/34 Laylah ***** válasza:
100%
Nem növelhetsz a mozgáson anélkül, hogy a kaján ne növelnél, értsd már meg! Ott fogsz összeesni az utca közepén. Ha meg így folytatod, akkor ha újabb 5 kiló után (ha egyáltalán képes vagy addig koplalni) ismét megáll a fogyásod, mert meg fog, akkor elkezdesz fénnyel táplálkozni, vagy hogy gondoltad?
2022. jan. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
1000kalória újra és plussz 30 perc edzés, Ez így rendben lesz?
2022. jan. 17. 10:44
 10/34 Laylah ***** válasza:
89%
Nem. 1200 kcal a minimum, amit egy veled egy magas, 50 kilós lánynak kéne ennie a fogyáshoz. Ennél csak többet szabadna enned. De úgyis azt csinálsz, amit akarsz, mert fogalmad sincs, hogy működik az egészséges diéta...
2022. jan. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!