Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miert nem tortenik semmi?

Miert nem tortenik semmi?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnek 15-20 kgt. 160 cm vagyok es 72,73,74 kg… nem tudom, mert akár mikor merem magam 72 rol 74,5 kg ra ugrál a merleg ossze vissza, sosem ugyan az amikor merem magam, egyik nap ennyi,’asik nap annyi. Marha idegesito!


Na elkezdtem a kaloriaszamlalast es 2 heten keresztul, mindenre figyeltem es irtam mindent, hogy mit eszek, hogy ne lepjem tul a deficitet.

Nem edtem semmi cukros at es feher liszteset, semmi edesseg, csak egeszseges etelek!

Futopadom is van es hasznaltam kb 4x tobb mint fel ora gyors gyaloglas (aeorb) elotte l karnitint ittam. Azon kivul megcsináltam par félórás zsírégető youtubos videot. Meg van kezi súlyom es rudam is. 2 alkalommal gugoltam 3x30 at. Es kezi sulyzot is hasznaltam 3x alkalommal kar edzesre…ilyenkor fehérjét megittam utana.


marhara nem tortent velem semmi …. A merleg ugyan ugy 72-74 kozottit mutat.. Ja es időszakos bojtben is voltam, 6 utan nem ettem!

Mikor fog a merleg kevesebbet mutatni a megszokottnál? Bocsi a Magyarom ert


2022. jan. 17. 23:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

" nem tudom, mert akár mikor merem magam 72 rol 74,5 kg ra ugrál a merleg ossze vissza"



Ez teljesen normális, amikor alapvetően tartod a súlyodat, hogy nem minden nap ugyanazt mutatja a mérleg, hanem egy bizonyos tartományon belül mozogsz. Sőt, az is lehet, hogy már elindult a fogyás folyamata, de a mérlegen még nem látszik, ne légy türelmetlen (de ha sokáig így marad, akkor valóban csak tartod a súlyod, ami azt jelenti, hogy nem vagy kalóriadeficitben)


"Na elkezdtem a kaloriaszamlalast es 2 heten keresztul, mindenre figyeltem es irtam mindent, hogy mit eszek, hogy ne lepjem tul a deficitet."


Ez tök jó, de 2 hét nagyon kevés idő arra, hogy bármilyen következtetést is levonj. A deficitet nem túllépni kell, hanem elérni, szerintem keretet akartál írni. (Túl nagy deficitet tartani sem jó, 300-400 kalória bőven elég, 500 már majdnem hogy sok, de még elmegy)


"Nem edtem semmi cukros at es feher liszteset, semmi edesseg, csak egeszseges etelek!"


Ez nagyon jó, de "egészséges" ételnél is előfordulhat, hogy nem kerülsz kalóriadeficitbe, nem ezen múlik. Viszont vigyázz, hogy ne vidd túlzásba a megszorításokat, mert egyszercsak besokallsz és megeszed egyszerre a hűtő teljes tartalmát.


"Futopadom is van es hasznaltam kb 4x tobb mint fel ora gyors gyaloglas (aeorb) elotte l karnitint ittam."


Nagyon jó a mozgás, az l-karnitin teljesen felesléeges előtte.


"Azon kivul megcsináltam par félórás zsírégető youtubos videot. Meg van kezi súlyom es rudam is. 2 alkalommal gugoltam 3x30 at. Es kezi sulyzot is hasznaltam 3x alkalommal kar edzesre…ilyenkor fehérjét megittam utana."


Szintén jó (bár hiába úgy írják, hogy "zsírégetős", ilyen nem létezik, de mindenképp jó a súlyzós edzés).

A fehérje utána felesleges, pláne ilyen könnyed súlyzós edzésnél - ezt hagyd meg a testépítőknek. Persze ha jól érzed magad tőle, semmi gond nincs vele, a fehérje csak jót tesz, de tudd, hogy a teljes napi fehérjebevitel számít, nem az, hogy edzés után-előtt vagy bármikor máskor viszed be. És próbáld a fehérjeszükségletedet inkább rendes kajából fedezni, minden étkezésben legyen valamilyen fehérjeforrás.


"marhara nem tortent velem semmi …. A merleg ugyan ugy 72-74 kozottit mutat.. Ja es időszakos bojtben is voltam, 6 utan nem ettem!"


Nem csoda, még csak 2 hét telt el, ennyi idő alatt nem szabad csodákat várni. Az időszakos böjt és a 6 után nem evés (ami időszakos böjt) is csak egy módszer arra, hogy kevesebb kalóriát vigyél be, mint amennyit felhasználsz. Van akinek bejön ez a módszer, van aki szenved tőle. Ha neked ez kényelmes, akkor csináld így, de ha csak azért teszed, mert azt gondolod, hogy így jobban megy a fogyás, de szenvedsz, meg farkaséhes vagy, akkor ne tedd, mert semmiben nem jobb más módszereknél.

2022. jan. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előző elég jól összefoglalta:

Amit kiemelnék hogy ha egy hónap alatt nem történik semmi akkor nem vagy defifitben. Vagy rosszul számolod az ételeket vagy rosszul állítottad be a kereteket.

A másik, hogy a 3x30 guggolas az semmi, azt ne számítsd sportnak (mármint fogyás vagy kalóriadeficit szempontjából).

Én amikor a te paramétereiddel fogytamy 1400 kalóriát ettem és mellette heti 2db 1 órás súlyzós edzés. Úgy lassan, egészségesen de! folyamatosan fogytam.

A harmadik hogy a sporttal elégetett kalóriákat hozzá ne add a keretdhez mert brutálisan túlbecsülnek az appok, táblázatok, fòleg nők esetében.


És ami kiegészítés, hogy mindig reggel mérd magad, wc után, evés és ivás előtt. 3szor állj a mérlegre és a leggyakrabban mutatott számot írd fel. Ha így is azt érzed hogy nagyon randomak a számok akkor írd két hétig és árlagold ki az első és a második hetet és atokat a számokat hasonlítsd össze.

A reggeli súly is függhet sokmindentől, ciklustól, előző napi szénhudrátbeviteltől(vízvisszatratás) stb.

2022. jan. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de épp a lényeget nem mondod, mit írtál fel, mit ettél pontosan? Hány kalóriát?

(Hiába iktatod ki a cukros és lisztes dolgokat, ha pl. délutáni nasi címszó alatt betolsz több száz kalóriákat egy-egy marék kesudióból.)

2022. jan. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


Az időszakos böjt valóban segit deficitet tartani, de lehet hagyom mert elege ehes vagyok lefekvés elott..

De halottam, mas jo hatása is van.

Az L karnitin segíti a zsírt az “egetobe” vinni, 😅 amire majd ra jon a test magatol, tenyleg folosleges?


A gugolast es egyéb popsi gyakorlatokat a szep formas popsi ert csinalom. De aztal is csak égettek valami minimálisat nem? Meg a sulyzos gyakorlatokat is hogy ne plottyedt legyek.


Pont 1400 kaloria jott ki nekem, pontosabban 1390!


Nem nassolok semmit es a vajat is felirom amit a teljes kiőrlésű kenyérre kenek.


2. Mennyit fogytal es mennyi ido alatt?


Ilyeneket eszek:

Reggeli egy szelet teljes kiőrlésű magvas kenyer, zoldseg, avokado vagy tojas. Kave edesiotvel, fel deci tej!


Ebed, csirke, hal 100-150 gram, keves rizs vagy meg kevesebb krumpli, sali


Vacsira ugyan az a hus de csak zoldseg köret leginkabb es ennyi. Nasi az gyumolcs semmi mas de az sem sok, nem tudok sok gyumolcsot enni, kellemetlenul erzi magat a hasam tole.


Tenyleg Koszonom hogy vettetek a fáradtságot!

2022. jan. 18. 12:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Az L karnitin segíti a zsírt az “egetobe” vinni, 😅 amire majd ra jon a test magatol, tenyleg folosleges?"


igen, totál felesleges. a test akkor éget zsírt ha kap elég fehérjét izomfenntarátshoz és deficitben van . mondjuk ártani nem árt


amiket leírsz (mondjuk erősen mennyiségtől függ) de nekem max 1000 kcalnak tűnik



" A gugolast es egyéb popsi gyakorlatokat a szep formas popsi ert csinalom. De aztal is csak égettek valami minimálisat nem? Meg a sulyzos gyakorlatokat is hogy ne plottyedt legyek."


a célnak megfelel, így lehet izmosodni, az tuti. persze hogy éget, kb 20 kalóriát. arra se elég az a pár amit leírtál hogy felvigye egy kicsit a pulzusodat. Olyan mozgást ami nem éri el a 20 percet (de inkább a 40-et) ne számíts jelentős kalóriaégető mozgásnak. a helyedben lehet azt csinálnám hogy megcsinálnék youtube videóból 40 percnyit és utána a kzéi súlyzós gyakorlatokat guggolást stb. és így kitesz egy óra edzést. ez már kb 500 (nagyon becslés!) kcalt eléget. viszont ebben az esetben sem ennék anniyval többet a helyedben

2022. jan. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Koszonom, nem szoktam tobbet enni attol hogy edzek!


Sok apróságbol ossze jon az 1400, (vaj, olaj stb ) bar sokszor 100-200 kaloria val

Kevesebbet eszek.


Későbbre akartam, de minel varjak, max megcsinalom tobbszor.


Chloe Ting challenge- et fogom kiprobalni most a 2 heteset! Melle kene meg a futopadot is, de elmult a motivacio es 11 honaposom tol is fugg hogy jutok oda ! 💪 de ra fogom venni magam! L karnitint amit vettem elfogyasztó utana hagyom, megnezem vane kulonbseg! Fehérjét is csak neha, Köszönök mindent.

2022. jan. 18. 13:56
 7/11 A kérdező kommentje:
(Nem szoptatok)
2022. jan. 18. 14:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Hat eloszor is szerezz egy mukodo merleget mert igy kovethetetlen. Ha meg nem mozdul a sulyod sok a kcal vagy keves a mozgas
2022. jan. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mukodik :/
2022. jan. 18. 20:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Mindig ehgyomorra mered magad reggel pont ugyanoda teve a merleget es 2 hete tartod ugyanazt a kajat? Mert akkor varialni kell ha igyse fogysz.. nekem igy havi 3 kg siman lement.
2022. jan. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!