Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Az utolsó 4 kg az istenért...

Az utolsó 4 kg az istenért nem akar lemenni, beszéltem egy személyi edzővel aki azt javasolta, hogy ne csak edzés után igyak fehérjét hanem vacsora helyett is, szerintetek?

Figyelt kérdés

Szerinte a kevés fehérje is okozhatja, hogy nagyon minimálisra csökkent a fogyás... Nagyon szomorú vagyok,hogy a pár kg leadása a legnehezebb amikor ilyen közel a cél :(

A napi 2 fehérje ami szinte két étkezés nem rossz? Nem lesz belőle hátrányom?



2022. febr. 2. 06:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Milyen magas vagy, hány kg és mennyi a napi kalóriakereted?


Én az utolsó 1 kg-nál tartok, szóval tudom, hogy baromi nehéz.. :D


Eddigi tapasztalataim alapján azt javaslom, hogy ne legyen napi 2x fehérjés étkezés. Nekem porok nélkül is megvan a napi 70 g (ami számomra 1,5x/ttkg), pedig még csak húst sem eszem. Nem kell túltolni a fehérjét, a megemelt fehérjebevitelnek egy bizonyos szint fölött semmi értelme, plusz én biztos éhes lennék, ha shaket "kajálnék" napi 2x az 5 étkezésből.


Lényeg, hogy kalória deficitben legyél és ehhez pontos mérés és számlálás szükséges. Így a végén már én is erre a részre fekszem rá, mert ha nem mérem, tudom, hogy baromi nehéz betippelni.


A másik dolog, hogy az utolsó kilók leadása egy lassú folyamat. A heti fél kg fogyás eléréséhez óriási deficit szükséges, napi 500 kalória mínusznak meg kell lennie fixen. Ez az érték nagy súlynál még reális lehet, de egy vékony, sportoló ember esetén jó nagy deficit. Nekem úgy sikerült fogynom, hogy kb 250 mínuszban voltam naponta, ez még számomra tartható volt az elmúlt hónapokban.


Szerintem célozd be a napi 2-400-as deficitet az adataidtól függően és légy türelemmel.

2022. febr. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs koze hozza. Folos 2 feherje. Miota nem mozdul a sulyod? Az lassu folyamat mar.. Mennyit edzel es h vannak a makrok?
2022. febr. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

makrot nem nezek siman deficitet szamolok... most heti 3 edzes van kario es sulyzos....

kb 1 honapja nem mozdult... a 200 grammot nem mondanam valtozasnak

2022. febr. 2. 07:27
 4/11 anonim ***** válasza:

Hidd el az utolso kilonal a dekak is változásnak számitanak

Én tuti nem inneknfolyadékot étkezés helyett, bár tényleg kényelmes megoldás. A plusz fehérje működhet, de én tuti inkább a többi étkezesembe tennék több fehérjeforrást a nap során

2022. febr. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát az edző nem egy hozzáértő valaki, az biztos.

Mit jelent az, hogy "utolsó 4 kiló"?

Mármint persze, értem mit mondasz, de ez egy általad elképzelt szám, amit el akarsz érni, ehhez hiányzik 4 kiló. Ne csak a mérleget nézd, ennyi edzéssel (már ha az edző legalább az edzéshez azért ért), biztosan izmot is szedtél fel, tehát már nem biztos, hogy eléred az általad célként kitűzött számot a mérlegen, de erősebb, izmosabb és formásabb vagy.


De egyébként ahogy előttem is elmondták, az "utolsó" kilók leadása mindig nehéz. A szervezeted nem feltétlenül ért egyet veled abban, hogy mi az utolsó felesleges zsírréteg, és ragaszkodik egy bizonyos súlyhoz, ahol jól érzi magát, innen nehéz elmozdítani.


Ha régóta kalóriadeficitben vagy, akkor az anyagcseréd is alkalmazkodott a kevesebb bevitelhez, és ami eddig deficit volt, az lehet, hogy mostanra már nem az. Tehát elvileg csökkenteni kellene a kalóriákat. De ezzel azért vigyázni kell, mert egyrészt lehet, hogy már most is elég alacsony a beviteled, másrészt az is esélyes, hogy kissé kifacsartad a szervezetedet. Érdemes figyelni a pihenésre, regenerálódásra, és hogy ne legyél túledzett.


Ha valóban régóta deficitben vagy, érdemes tartanod legalább egy, de inkább két hét szünetet, ahol a csökkentés helyett inkább megemeled a kalóriákat (tudom, hülyén hangzik, de hidd el, hogy működik), adsz egy kis pihenőt a szervezetednek és innen folytatod tovább, újra deficitben.


Ha ez nem segít, mert iszonyatosan alacsony kalóriát viszel be már így is (remélem nem ez a helyzet), akkor az is előfordulhat, hogy hosszabb szünetre lesz szükséged és a kalóriák fokozatos emelésére, egészen addig, amíg újra alkalmazkodik a szervezet - ezúttal a magasabb kalóriabevitelhez. Ha már durva a helyzet, akkor ez a szünet általában addig szokott tartani, amíg a kalóriadeficit tartott (tehát 1 év diéta után 1 év pihenő).


De a 2 hét már simán segíthet, másrészt pedig az a 4 kiló esélyes, hogy nem is fog érdekelni, ha a megemelt kalóriákkal még több izmot tudsz felszedni és még formásabb leszel.

2022. febr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nekem a kg a lenyeg... no vagyok nem tehetek rola... tudom agybaj... de a kg a fontos nekem annyi kiloval jol neztem ki es pont
2022. febr. 2. 21:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne csak a kcalt nezd hanem a makrokat is 🤔 nemmind1 h all ossze. Vagy csokkenteni kell a chn vagy tobbet kardiozni ha mar 1 honapja nem mozdul 🤷‍♂️
2022. febr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem az utolsó 3kg nem megy le úgy 3 hónapja leragadtam, megállt a fogyás, de engem már nem érdekel😂,csak emiatt nem fogom kilehelni a lelkem, és koplalni se fogok. Annyit nem ér. így is egészséges a súlyom, a többi nem érdekel már. Ezt megtartom és ennyi.

Felesleges sanyargatni magad, 4kg ennyit nem ér. De te tudod mit csinálsz magaddal.

2022. febr. 3. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kell koplalni meg sanyargatni. Nekem ugyahogy konnyen lement. Mikir megallt kb a dolog varialtam kicsit az etrenden es ment tovabb
2022. febr. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem a kg a lényeg, hanem a testzsír% és a centi. Valószínűleg megy az lefelé, csak jön fel izom is.
2022. febr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!