Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Még tavaly szeptemberben...

Még tavaly szeptemberben belekezdtem a diétába, 3 hónapi kemény diétán voltam, számlálva a kalóriákat. Szinte mindent megvontam magamtól, napi 800-1000 kalórián éltem, 500 kcal pedig sporttal egettem el heti 6 alkalommal?

Figyelt kérdés

Ennek eredményeként lefogytam 9 kg-t 70-ről indultam, 61 kg lettem december 24-re. Ennek nagyon örültem.De aztán jöttek az ünnepek, édesség, így hát mindenből ettem, úgy voltam vele, hogy majd új év után lefogyok, 58 lett volna az álomsúly. Magasságom 172 cm.

De azonban mostmár nem tudok újból belekezdeni , vagy ha belekezdek, 2-3 nap után abbahagyom és bezabálok mindent.

Jelenleg a súlyom 64 és 66 kg között ingadozik: ha eszek mindent akkor másnapra 66kg, ha 1-2 napig van deficit, akkor 64.

Mi tévő legyek? Hogyan kezdjem újra? Már nagyon idegesít, hogy nem én uralkodók magam felett, hanem a kaja felettem. Szinte mindennap belekezdek, de aztán valami folyvást abbahagyon, s ráhagyom hogy jól vagyok úgy, ahogy vagyok, de közben pedig nem.

Hiányzik a 61 kg-s testem, s hogy nyugodtan feküdtek le aludni, hogy na ma is tettem valamit a fogyásomért, nem csak telezabáltam magam.Szeretném még hozzátenni, hogy mostanában napi 2×40 perc aerobic, 1-1,5 óra séta megvan.

Nagyon nem szeretnék így maradni, már nagyon elegem van és érzem is magamon.

Adjátok légyszi valami tanácsot!

Ti hogy kezdetének újra?Hogyan tartott ki a motiváció



2022. febr. 5. 17:06
 1/10 anonim válasza:
5%
Ne vidd túlzásba a diétát és úgy nem lesz az, hogy abbahagyod és másnap bezabálsz. Egyél azt amit szeretnél csak a napi kalóriabeviteled maradjon 800-1000 között :D Ha mégis radtorne az ehseg akkor rágózz vagy igyál nagyon sok vizet nekem ez segített annó
2022. febr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Az a helyzet hogy ha hosszú távon fent szeretnéd tartani az álomsúlyod akkor nem elég csak lefogyni.Hanem tartanod is kell tudni a súlyod.Tapasztalhattad az év végi zabálásnál hogy ha abbahagyod a normális étkezést és nem foglalkozol vele, akkor hamar visszaszeded a plusz kilókat.

Egyébként elsőre azt mondanám hogy nem jól csinálod.Azért vagy képtelen újra belekezdeni,vagy hosszú távon fenntartani mert vagy nem jó minőségű ételeket fogyasztasz,vagy túl nagy kalóriadeficitet tartasz.Magyarul nem diétázol, hanem csak koplalsz.

Először is tedd rendbe az étrended.Számold ki a kalóriaszükségleted, általános tevékenységek és sporttal együtt.Aztán próbáld meg belőni 100-200-300 kalóriával kevesebbre a bevitt ételek mennyiségét.Amit megfelelően válassz meg.Tápláló ételeket fogyassz..olyanokat amitől nem éhezel meg azonnal.Ha megfelelően megvan tervezve az étkezésed, akkor hosszú távon képes leszel tartani az új életmódot fogyással.A kalóriadeficit mértékét pedig be tudod lőni,ahogy telik az idő...ha a 100kcal -al kevesebb bevitt étel kevés a napi szükséglethez képest hogy a szervezeted a zsírraktárhoz nyúljon akkor legyen 200kcal.

Az hülyeség hogy mondjuk 1500kcal a napi szükségleted és pl. 500at akarsz enni..főleg ha sz.r kajákból.Még jó hogy nem akarsz újból nekiállni és az sem meglepő hogy hosszú távon nem bírod.És kevés kalóriával ne a mozgást akard megsokszorosítani.A szervezet logikusan működik és minden nap csak ugyanarra van szüksége,hogy megfelelően táplálja az ember.Ez legyen az alap,és a mozgás csak másodlagos legyen.Az mindig csak egy kiskapu,amivel növelheted az adott napra bevitt ételek mennyiségét.

A fogyáshoz elég ideiglenesen diétázni, de hogy meg is tartsd azt az állapotot azért is tenni kell.Tehát életmódot kell váltani,ha fenn akarod tartani az álomsúlyt.A fogyás időszakában ez szigorúbb dolog,de ahogy elérted az álomsúlyt utána már tágabbak a lehetőségek ami az étkezést illeti.Elég a kalóriaszükségletednek megfelelő mennyiséget enni, nem kell kevesebbet...nem kell akkor már a deficit.

2022. febr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
3-as állj már le ezzel.
2022. febr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne 800-1000 kcalt egyél, hanem 1200-1400-at így nem lesznek falásrohamaid és hosszútávon sokkal fenntarthatóbb. A 800-1000 kcal nagyon kevés egy felnőtt sportoló embernek, és egészségtelen is ilyen keveset enni. És ha ilyen keveset eszel egy idő után be lassul az anyagcseréd és nem fogysz tovább.Egyél napi többször keveset igyál sokat.
2022. febr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2022. febr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Ez kamu. Ilyen diétával tuti, hogy nem 9 kilót fogytál. Nem létezik. Ha mégis, akkor baromira szerencsétlen vagy :D
2022. febr. 6. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
1200 alá ne menj, mert ez történik. Meg a megvontam magamtól mindent a legrosszabb. Egy nap elszakad a cérna, hányásig zabálsz és baszhatod az egészet.
2022. febr. 6. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és egyébként az én motivációm egy 2 éve kihízott nadrágom volt. Amikor gyengének éreztem magam, akkor felhúztam és tisztáztam, hogy mi a célom, miért kell kitartanom. Fél év alatt leadtam 18 kilót.
2022. febr. 6. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A Maslow-piramisról hallottál már? Te konkrétan éhezel. Az evés alapvető szükséglet. Amíg nem kap a szervezeted megfelelő mennyiségű tápanyagot, addig nem lesz semmiféle motivációd semmi másra, csak arra, hogy egyél. Ezért baromság úgy koplalni, ahogy te csinálod. Tönkreteszed magad. Pláne hogy a magasságod és súlyod alapján egyáltalán nem vagy kövér, normális és egészséges a súlyod.
2022. febr. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Le lett pontozva a #6-os, pedig igaza van. 3 hónap alatt 9 kilót a te adottságaiddal és aktivitásoddal nagyjából napi 2000 kalória bevitellel is le kellett volna tudnod adni. Én a helyedben elmennék egy alapos kivizsgálásra, mert ez nem normális.
2022. febr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!